حیوانات خانگی کوچک

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟

بیشتر حیوانات، برای خارج کردن غذا یا چیزی از سیستم گوارشی خود، استفراغ می کنند. توانایی انجام این کار مزایای زیادی برای حیوانات دارد. به طور کلی، استفراغ، یک پاسخ ایمنی طبیعی است. اما آیا خوکچه هندی می تواند، استفراغ کند؟

آیا خوکچه های هندی می توانند شی یا غذایی را از لوله گوارشی خود، به بیرون پرتاب کنند؟ آیا درباره استفراغ خوکچه هندی، چیزی وجود دارد که شما باید به عنوان مالک آن را بدانید یا از آن مطلع شوید؟ در این مقاله، درباره امکان استفراغ در خوکچه های هندی، مطالبی آورده شده است.

بنابراین، آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟ به طور خلاصه، نه. خوکچه هندی قادر به استفراغ (پرتاب کردن مواد به بیرون از دستگاه گوارش) نیست. آن ها فاقد عملکردهای بدنی و مدارهای مغزی هستند که می توانند با رفلکس استفراغ، واکنش نشان دهند.

بنابراین، مصرف چیزی سمی، یا انسداد یا خفگی، می تواند برای خوکچه های هندی، کشنده باشد. به همین دلیل، به عنوان یک مالک ضروری است که مطمئن شوید، از خوکچه هندی تان به خوبی مراقبت می کنید. از خوکچه هندی خود به درستی نگه داری کرده و با ارائه غذاهای مناسب و تکه تکه شده، از بروز خفگی یا مسمومیت، جلوگیری کنید.

خوکچه هندی بخشی از خانواده جوندگان است. همه اعضای این خانواده عموماً قادر به استفراغ کردن نیستند. این موضوع شامل ها هم می شود. با این حال، خوکچه هندی اغلب می تواند چیزهایی را از معده یا گلو بیرون بکشد. این موضوع به صاحبان خوکچه های هندی، احساس اطمینان می دهد.

در هر صورت، شما باید مراقب خوکچه هندی تان‌ باشید. اکنون اجازه دهید نگاهی دقیق تر به برخی از خطرات و آسیب های احتمالی مجهز نشدن خوکچه های هندی، به این رفلکس، بیندازیم. سپس، به آنچه که شما می توانید به عنوان یک مالک انجام دهید، نگاهی می اندازیم.

استفراغ در خوکچه هندی یعنی چه؟

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟ | دام و پت

در واقع، خوکچه هندی از نظر جسمی قادر استفراغ نیست. اما دقیقا چرا اینگونه است؟ خوکچه هندی دارای ویژگی های خاص بدنی است که مانع از انجام استفراغ توسط آن ها می شود. دیافراگم کمتر عضلانی، ماهیچه های نازک زیر قفسه سینه و ریه ها و سفت شدن شکم همگی تا حدی مسئول این ناتوانی هستند. عمدتا به خاطر این عوامل، خوکچه هندی قادر به استفراغ کردن نیست.

محققان همچنین دریافتند که خوکچه هندی به احساس تحریک شدن دستگاه گوارش و تهوع، پاسخ نمی دهد. این بدان معناست که آنها فاقد رفلکس استفراغ هستند. بنابراین خوکچه های هندی، فاقد مدارهای مغزی مورد نیاز برای انجام رفلکس های استفراغ می باشند.

عوامل خطرناک خاص برای خوکچه هندی

با در نظر گرفتن این اطلاعات، باید از عوامل خطرناک خاص برای خوکچه هندی، مطلع باشید. درست است که خوکچه هندی برای نشان دادن وجود مشکل در دستگاه گوارش، نمی تواند استفراغ کند، اما به کمک برخی نشانه ها، می توانید به مشکل خوکچه هندی خانگی تان پی ببرید.

خوکچه هندی شما نمی تواند نشان دهد که چیزی را خورده است دوست ندارد. خوشبختانه برخی از علائم وجود دارد که می توانید مراقب آنها باشید. این علائم می توانند نشان دهنده وجود مشکل بوده و به شما در انجام اقدامات مناسب کمک کنند. در ادامه، به بررسی این علائم خواهیم‌ پرداخت.

این واقعیت که خوکچه هندی قادر به استفراغ کردن نیست، می تواند برای صاحب آن بسیار نگران کننده باشد. بیشتر پستانداران، از جمله ما انسان ها، معمولاً هنگامی که چیزی مضر، سمی یا مضر یا چیزی که پوسیده و فاسد شده است را می خوریم، به عنوان یک واکنش دفاعی، استفراغ می کنیم. استفراغ کردن، سموم ناخواسته را از بدن ما خارج می کند.

به این ترتیب، در پستانداران، شما معمولاً می توانید تشخیص دهید که حیوان چه چیزی مضری را بلعیده است. زیرا معمولاً آن را استفراغ می کنند.

از سوی دیگر، خوکچه هندی نمی تواند فوراً از شر مواد مضر احتمالی كه احتمالاً بلعیده است، خلاص شود. به همان اندازه هیچ نشانه واضحی وجود ندارد که نشان دهد چیزی درباره خوراک خوکچه هندی، اشتباه است.

از جمله علل وجود مشکل در گوارش خوکچه هندی، عبارت اند از:
 • بی حالی
 • کمبود اشتها
 • تشنگی بیش از حد
 • خز بی نظم و آلوده
 • تنفس سریع و پی در پی

بی حالی

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟ | دام و پت

خوکچه هندی، معمولاً حیوانی نسبتاً پر انرژی است. اگر متوجه شدید که خوکچه هندی شما به طور ناگهانی بسیار کم انرژی تر از حالت عادی شده است، ممکن است نشانه این باشد که چیزی در سلامتی آن، اشتباه است. بی حالی یکی از اولین علامت هایی است که خوکچه هندی هنگام احساس ناخوشی، از خود بروز می دهد.

علائم شایع وجود مشکل در سلامتی خوکچه هندی، عبارت اند از:

 • خواب بیشتر
 • پنهان شدن و عدم هوشیاری عمومی

کمبود اشتها

خوکچه هندی، به این معروف است که مقدار زیادی غذا می خورد. اگر متوجه شدید که خوکچه هندی شما زیاد غذا نمی خورد یا هیچ غذایی نمی خورد، قطعاً این نشانه ای است که شما باید حیوان خانگی خود را برای معاینه نزد یک دامپزشک ببرید. به احتمال زیاد، در چنین شرایطی، خوکچه هندی با مشکلی رو به رو شده است.

تشنگی بیش از حد

اگر خوکچه هندی شما مسموم شده باشد، ممکن است آب زیادی بنوشند. آن ها این کار را انجام می دهند تا هرچه می توانند سموم را از بدن خود دفع کرده و از شر مسمومیت، خلاص شوند.

خز بی نظم و کثیف

اگر متوجه شدید که خز خوکچه هندی شما بی نظم و آلوده شده است، این نشان می دهد که آنها به اندازه معمول نظافت نمی کنند. این موضوع، می تواند نشان دهنده وجود یک مشکل در سلامتی آن ها باشد. آلوده و نامرتب بودن خز، نشانه این است که آنها حالشان خوب نیست و بنابراین به نظافت و ظاهر خود توجه زیادی ندارند. در شرایط وجود مشکل، خوکچه هندی، معمولاً به رفتارهای دیگر رسیدگی می کند تا احساس بهتری داشته باشد.

تنفس سریع و پی در پی

مصرف سموم می تواند عوارض جدی برای سلامتی خوکچه هندی شما ایجاد کند. علائم بلعیدن یک ماده سمی معمولاً شامل بروز تنفس سریع است. این تنفس سریع می تواند نشان دهنده وجود مشکلات قلبی یا تنفسی، باشد.

تنفس سریع و پی در پی، نشان دهنده جدی بودن مشکل ایجاد شده برای خوکچه هندی شما است. بنابراین در صورت مشاهده این علامت در خوکچه هندی تان، سریعا از یک‌ دامپزشک مشورت بگیرید.

چه غذاهایی برای خوکچه هندی سمی است؟

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟ | دام و پت

در ادامه مقاله، بهتر است با تعدادی از غذاهای سمی و مضر برای خوکچه های هندی، آشنا شویم. مهم است این غذاها را بشناسید و هرگز این غذاها را به خوکچه هندی تان ندهید. حتی در مقادیر بسیار کم، نباید این غذاها را به خوکچه هندی تان بدهید.

خوردن این غذاها می تواند مشکلات جدی و فوری برای سلامتی خوکچه هندی شما، ایجاد کند. به یاد داشته باشید، خوکچه هندی شما هیچ راهی ندارد که بتواند این مواد سمی و نامناسب را از بدن خود دفع کند. به دلیل نبود رفلکس استفراغ در خوکچه های هندی، در دادن غذا به این حیوانات بسیار مراقب باشید.

برخی از غذاهایی که برای خوکچه های هندی سمی هستند، عبارت اند از:

 • گوشت
 • لبنیات و سبزیجات خاص

گوشت

شما نباید به خوکچه هندی خود، به هیچ عنوان محصولات گوشتی بدهید. سیستم گوارشی خوکچه هندی برای هضم چیز دیگری به جز گیاهان، تکامل نیافته است. دستگاه گوارش خوکچه های هندی، این توانایی را ندارد که حتی مقدار کمی گوشت یا پروتئین را هضم کنند. هرگونه مصرف گوشت به طور کلی می تواند خوکچه های هندی را به شدت بیمار کند.

محصولات لبنی

به خوکچه هندی تان، نباید هیچ گونه محصول لبنی، مانند ماست، پنیر، پنیر خامه ای، شیر و … بدهید. مانند گوشت، دستگاه گوارش خوکچه هندی نمی تواند چیزی غیر از گیاهان را هضم كند. خوکچه هندی آنزیم لازم برای هضم محصولات لبنی را ندارد (مانند لاکتاز که برای تجزیه پروتئین شیر لاکتوز مورد نیاز است).

مصرف هرگونه محصول لبنی می تواند آسیب زیادی به سیستم گوارش خوکچه هندی شما وارد کند، بنابراین از آنها اجتناب کنید!

سبزیجات تولید کننده گاز

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟ | دام و پت

از مصرف سبزیجات خاص ( آن هایی که می توانند باعث ایجاد گاز معده و نفخ شوند) توسط خوکچه های هندی نیز باید به شدت اجتناب شود. سبزیجات تولید کننده گاز شامل کلم، گل کلم، کلم بروکلی، لوبیا و سایر موارد است.

این سبزیجات برای ما انسان ها می تواند مفید و بدون عارضه باشد. ما انسان ها، به طور کلی می توانیم سبزیجات را در دستگاه گوارش مان، بهتر مدیریت کرده و دفع کنیم. از طرف دیگر خوکچه هندی نمی تواند مانند انسان ها، سبزیجات را پردازش کرده و دفع کند. آن ها قادر به خلاص شدن از شر سبزیجات نیستند و تولید گاز اضافی می تواند منجر به ایجاد درد زیادی شود.

سایر غذاهای ممنوعه برای خوکچه هندی، عبارتند از:

 • سیر. مصرف سیر، باعث بروز مشکلات شدید گوارشی در خوکچه هندی می شود.
 • پیاز، تره فرنگی، پیازچه یا موسیر. این مواد می توانند باعث بروز اختلالات خونی شوند.
 • ریواس. اسید اگزالیک زیاد می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه و مجاری ادراری در خوکچه هندی، شود.
 • آووکادو. این میوه چربی زیادی دارد و می تواند به راحتی منجر به افزایش وزن خوکچه هندی شود.
 • کاهو Ice-burg. این کاهو بیشتر حاوی آب است، فاقد مواد مغذی است و می تواند منجر به بروز اسهال شود.
 • دانه ها. مصرف دانه ها، می تواند خطر خفگی را به همراه داشته باشند. همچنین، برخی از آنها دارای چربی بسیار بالایی بوده و برخی حتی حاوی آرسنیک هستند، مانند دانه های سیب.

مواد غذایی با خطر خفگی در خوکچه

استفراغ، راهی برای جلوگیری از بروز خفگی در بسیاری از حیوانات است. بنابراین خوکچه هندی بیشتر مستعد خفگی است. به همین دلیل شما باید مراقب محیط زندگی خوکچه هندی خود و انواع و اندازه های غذای مصرفی آن ها، باشید. باید تمام خطرات منجر به خفگی را تا حد ممکن، رفع کنید.

شما باید مراقب کف پوش قفس خوکچه هندی باشد. کف پوش های پنبه ای می توانند باعث بروز خفگی در خوکچه هندی شوند. از همه مهم تر، غذاهای خوکچه هندی باید به حد کافی کوچک‌ باشد که خوکچه هندی قادر به بلعیدن ایمن و بدون مشکل آن ها باشد.

منبع: https://peteducate.com/can-guinea-pigs-vomit/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا