حیوانات خانگی کوچک

آیا خوکچه هندی به ورزش نیاز دارد؟

اکثر مردم از این سوال تعجب می کنند که آیا خوکچه هندی به چرخ و توپ ورزشی نیاز دارد یا خیر. زیرا خوکچه هندی شبیه همستر، چینچیلا، موش و سایر جوندگان است. بنابراین، اگر این جوندگان کوچک شبیه هم هستند، نیازهای آنها نیز باید یکسان باشد. به هر حال، هیچ چیز نمیتواند از حقیقت فراتر باشد.

خوکچه‌های هندی به لوازم جانبی نیاز دارند، اما شامل چرخ‌های ورزشی و توپ‌هایی نیستند که بتوانند در آن بچرخند و بدوند. آناتومی اسکلتی خوکچه هندی با همستر یا موش شباهت ندارد. خوکچه هندی بدون احتمال آسیب جدی نمی تواند کمر خود را قوس دهد.

خوکچه هندی برای ورزش و فعال ماندن نیازی به چرخ و توپ ورزشی ندارد. در حالی که این محصولات را می توان برای حیوانات خانگی دیگر مانند همستر و موش استفاده کرد، اما می توانند برای خوکچه های هندی خطرناک باشند. گذراندن دوره های طولانی مدت در چرخ ورزشی ممکن است باعث شود خوکچه هندی شما از صدمات ستون فقرات رنج ببرد.

به طور مشابه، پای خوکچه‌ های هندی به سیم ‌کشی مشبک روی کف چرخ حساس است. ممکن است فکر کنید خوکچه ‌های هندی خانگی شما می توانند تمرینات روزانه خود را روی چرخ انجام می ‌دهند، اما این کار برای آنها مضر است. به همین علت است که چرخ ورزش فقط به خوکچه هندی آسیب می رساند نه اینکه آنها را سالم نگه دارد.

توپ های ورزشی برای خوکچه هندی در مقایسه با هر چرخ ورزشی دیگر گزینه ای بسیار امن تر است.

چه ورزش هایی برای خوکچه هندی مناسب هستند؟

آیا خوکچه هندی به ورزش نیاز دارد؟ || دام و پت

همسترها نیاز به دویدن دارند و اگر نتوانند این کار را انجام دهند ممکن است بسیار افسرده شوند. خوکچه هندی به چیزی نیاز دارد که آن را از نظر فیزیکی و فکری تحریک کند. با این حال، خوکچه هندی مانند همستر نیازی به دویدن ندارد. انحنای توپ ورزشی برای ستون فقرات آنها مضر است.

ساختار توپ مانند چرخ ورزش، ستون فقرات خوکچه هندی را مجبور می کند تا به طور غیر طبیعی به روشی مضر خم شود. علاوه بر آن، ممکن است تهویه کافی در توپ های ورزشی برای راحتی خوکچه هندی شما وجود نداشته باشد. خوکچه های هندی موجودات بسیار حساسی هستند که نمی توانند دمای بالا را تحمل کنند.

اگر دمای داخلی توپ بیشتر از 25 درجه سانتیگراد باشد، خوکچه هندی دچار گرمازدگی می شود. به همین علت است که اگر می‌ خواهید یک اسباب‌ بازی برای فعال نگه داشتن خوکچه هندی خود داشته باشید، توپ‌های ورزشی ایده بسیار بدی هستند. خوکچه هندی بر خلاف سایر حیوانات خانگی، کوچک و حساس است.

برای شروع، باید بدانید که آن‌ها خیلی فعال نیستند، بنابراین نیازی نیست که کارهای زیادی انجام دهید. خوکچه هندی علاقه ای به دویدن یا کوهنوردی ندارد، بنابراین ورزش خوکچه هندی شامل چنین فعالیت هایی نمی شود. با این حال، خوکچه ‌های هندی عاشق گاز گرفتن و گاهی پرتاب کردن وسایل به اطراف هستند.

به همین علت است که خوکچه های هندی حیوانات خانگی خوبی برای بچه ها و بزرگسالان پرمشغله هستند. برای سرگرم کردن خوکچه هندی خود نیازی به انجام کار زیادی ندارید.

خوکچه هندی چقدر به ورزش نیاز دارد؟

آیا خوکچه هندی به ورزش نیاز دارد؟ || دام و پت

با این حال، خوکچه هندی به نوعی ورزش و تحریک روزانه نیاز دارد. چندین جایگزین مطمئن وجود دارد که می توانید آنها را آزمایش کنید و سعی کنید آنچه را که برای حیوان خانگی شما مناسب تر است، پیدا کنید! ورزش تنها راه برای اینکه خوکچه هندی شما خوش فرم شود، نیست. با دادن غذای مناسب به آنها راه مناسبی را انتخاب خواهید کرد.

باید از تهیه چرخ ‌های پلاستیکی اجتناب کنید. زیرا خوکچه‌ های هندی عاشق جویدن آن ‌ها هستند و اگر پلاستیک را ببلعند می ‌تواند برای آن ها خطرناک باشد. زیرا ممکن است آن ها را دچار درد و بیماری کند. بهتر است نوع دیگری از چرخ را برای آنها تهیه کنید که می تواند شما را از دردسر نجات دهد، فقط یک منطقه در داخل قفس آنها را برای چرخ تعیین کنید و ببینید که آیا برای خوکچه هندی مناسب است یا خیر.

اگر نمی توانید یک چرخ جدید با کیفیت بالا بخرید، می توانید چرخ های دست دومی را تهیه کنید که افراد اگر دیگر به آنها نیاز ندارند، به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

قبل از اینکه سرمایه گذاری بزرگی را برای سرگرمی خوکچه هندی خود انجام دهید، باید یک قفس بزرگ برای نگهداری آنها بخرید. بیشتر خوکچه‌های هندی بسیار فعال هستند و برای اینکه بدون حوصله فعالیت داشته باشند، به فضای زیادی برای زندگی کردن نیاز دارند.

یک قفس بزرگ با فضای زیاد، نیمی از کار شما را در حفظ آمادگی روانی و جسمی حیوان خانگی شما تان می دهد.

چگونه خوکچه هندی خود را به ورزش تشویق کنم؟

خوکچه‌ های هندی موجودات ماجراجویی هستند و راه ‌اندازی یک مسیر با موانع مختلف، راهی عالی برای تحریک خوکچه هندی و تقویت چابکی آن است. با این حال، قبل از اینکه یک مجموعه کامل را راه اندازی کنید، ممکن است نیاز باشد خوکچه هندی خود را به روش صحیح آموزش دهید تا حیوان خانگی شما بتواند بازی را انجام دهد. در نظر داشته باشید که خوکچه هندی حیوانات ورزشی نیستند.

هنگام انتخاب تجهیزات به عنوان مانع، مطمئن شوید که تجهیزات در سطح زمین، پایدار و به اندازه کافی پهن هستند تا خوک بتواند با خیال راحت از آن استفاده کند. در حالت ایده‌آل، می توانید میله پرش، میله پرش حلقه ‌ای، تونل باز، تونل بسته، و میله ‌های بافتنی را ترکیب کنید.

آموزش

اکنون، وقت آموزش خوکچه هندی است. ممکن است نیاز باشد از یک محرک مانند یک خوراکی خوشمزه استفاده کنید. استفاده از یک خوراکی ممکن است بر خوکچه هندی خانگی شما تأثیر بگذارد تا حرکات را بیاموزد و کاری را که می ‌خواهید سریع انجام دهد.

تنها نقطه ضعف این است که نمی توانید خوکچه هندی خود را به این امید که سریعتر یاد بگیرد، با خوراکی های زیاد تشویق کنید. همچنین ممکن است نتوانید خوکچه هندی خود را برای مدت طولانی آموزش دهید. همچنین ممکن است نیاز باشد مسیر و موانع را تغییر دهید و هر هفته یا بیشتر آن را دوباره طراحی کنید، تا این مسیر برای خوکچه هندی حیوان خانگی شما کهنه یا خسته کننده نباشد.

مواظب باشید که خوکچه هندی خود را خسته یا آن را به یکباره بیش از حد تحریک نکنید. شما باید آموزش را به آرامی پیش ببرید و مهارت های خوکچه را تقویت کنید. وقت خود را صرف آموزش حیوان خانگی خود کنید. این مسئله نه تنها به خوکچه هندی کمک می کند خلق و خوی و چابکی خود را افزایش دهد، بلکه به شما زمان با کیفیتی را برای گذراندن با حیوان خانگی تان می دهد و به شما کمک می کند تا با هم ارتباط برقرار کنید.

اسباب بازی های مناسب برای خوکچه های هندی

آیا خوکچه هندی به ورزش نیاز دارد؟ || دام و پت

چرخیدن در یک توپ ورزشی یا چرخ ممکن است برای خوکچه هندی شما بهترین گزینه نباشد، اما این نکته بدان معنا نیست که حیوان خانگی شما نمی تواند با توپ بازی کند. به خوکچه هندی خود توپی بدهید که بتواند آن را به اطراف هل دهد و خود را برای مدت کمی سرگرم کند، به خصوص اگر یک خوکچه هندی خانگی مجرد دارید. اگر دو یا چند خوکچه هندی دارید، حتی بهتر خواهد بود.

به طور معمول، شما می توانید از توپی استفاده کنید که به اندازه کافی کوچک باشد تا حیوان بتواند به راحتی به اطراف فشار دهد، اما آنقدر بزرگ باشد که نتوانند آن را بخورند. خوکچه‌ های هندی تقریباً هر چیزی را می‌ جوند و لیس می‌ زنند، بنابراین شما باید مطمئن شوید که توپ از مواد سمی ساخته نشده است.

اسباب بازی کودکان برای خوکچه

کارشناسان توصیه می کنند که به خوکچه هندی خانگی خود چیزی بدهید که برای کودکان تایید شده باشد. زیرا اسباب بازی های کودکان فاقد چسب و رنگ سمی هستند. دیگران می گویند که اسباب بازی های گربه نیز برای خوکچه هندی عالی هستند. نکته منفی این است که برخی از اسباب بازی ها دارای ضمیمه هایی مانند حلقه یا زنگ هستند. ممکن است نیاز باشد قبل از اینکه اسباب بازی را برای بازی به خوکچه هندی خود بدهید، آن ها را بردارید.

اگر به راه ‌حل ‌های فوق‌ العاده آرام علاقه دارید، کافی است به خوکچه هندی خود یک تکه کاغذ کوچک و مچاله شده بدهید که به اندازه کافی کوچک و سبک باشد تا حیوان خانگی شما بتواند آن را به اطراف حرکت داد.

مانند گربه ‌ها، خوکچه ‌های هندی دوست دارند اشیاء را به اطراف هل دهند و این کار می ‌تواند آنها را در زمانی که مشغول به کاری هستید، کاملاً سرگرم کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از یک توپ کاغذی خانگی این است که وقتی حیوان خانگی شما از هل دادن آن خسته می شود، ممکن است با خوشحالی کاغذ را بجود و آن را تکه تکه کند.

جعبه های مقوایی برای خوکچه های هندی

نکته مهم در مورد خوکچه هندی این است که برای سرگرم کردن آنها مجبور نیستید برای چرخ های ورزشی و توپ های فانتزی پولی خرج کنید. جعبه های مقوایی روشی ارزان و کارآمد برای تحریک خوکچه هندی شما به دویدن است، به خصوص که خوکچه های هندی عاشق مخفی کاری هستند.

خوکچه‌های هندی از دویدن در داخل و خارج از جعبه‌های مقوایی لذت می‌برند، بنابراین اگر پول نقد ندارید، می توانید از این مورد استفاده کنید. اگر جعبه های بسته بندی قدیمی در خانه دارید، خوکچه های هندی شما از دویدن در آنها بسیار خوشحال خواهند شد.

حتی می توانید از جعبه های خالی غلات یا هر نوع مقوای دیگری که دیگر به آن نیاز ندارید، استفاده کنید. اگر جعبه کثیف، خیس یا فرسوده شد یا به نظر می رسد بیش از حد استفاده شده است، به سادگی آن را با جعبه دیگری عوض کنید. حتی می توانید مقداری پارچه نرم را در قفس آنها آویزان کنید تا یک مخفیگاه کوچک برای خوکچه خود ایجاد کنید.

اگر لباسی وجود دارد که دیگر به آن نیاز ندارید یا نمی پوشید، فقط آن را به درستی برش دهید و در قفس قرار دهید. روش جایگزین دیگر این است که یک جوراب قدیمی را با یونجه پر کنید و آن را در قفس حیوان خانگی خود بگذارید. خوکچه های هندی از بیرون آوردن یونجه و خوردن آن لذت می برند.

منبع
https://mypetguineapig.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا