اسب ها

آیا خوردن موز توسط اسب ها مجاز است؟

آیا خوردن موز توسط اسب ها مجاز است؟

آیا خوردن موز توسط اسب ها مجاز است؟ این سوال جالبی است که خیلی از دوستداران و صاحبان حیوانات از دامپزشک و یا افراد با تجربه سوال می کنند. اما در پاسخ به خوردن موز در اسب ها باید بدانید که موز هیچ تاثیر سوءی بر دستگاه گوارش اسب ندارد. و همچنین تابحال باعث هیچ نوع واکنشی نشده است.

اسب ها به این ویژگی معروف هستند که رژیم غذایی متنوعی دارند. بیشتر اوقات برخی از غذا های عجیب و غریب را نیز به عنوان بخشی از رژیم غذایی آنها مشاهده می کنید. در واقع این امری طبیعی است، شما می توانید انتظار داشته باشید که این اتفاق بیفتد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنگام دادن چنین غذایی به اسب خود، یک انتخاب درست را انجام دهید. این یک امر مسلم است، اسبهای همیشه برای امتحان کردن غذاهای جدید آماده هستند. این لزوما به این معنا نیست که آنها از هر غذایی که به آنها پیشنهاد می دهید خوششان  می آید، اما مطمئناً غذا های زیادی را امتحان می کنند، و این واقعا چیز های زیادی در مورد اسب ها می گوید.

آنها هرچیزی را که قند دارد می خورند. اسب ها و انسان ها بطور یکسان از طعم شکر لذت می برند، بنابراین در واقع اسب هایی پیدا خواهید کرد که از خوردن موز لذت می برند. همه ی آنها اینطور نیستند، اما بیشتر اسب ها موز را امتحان می کنند و دقیقا این همان چیزی است که در چنین شرایطی بیشترین اهمیت را دارد. بعضی از اسب ها موز نرسیده دوست دارند، که ممکن است برای انسان یا دیگر اسب ها بسیار تلخ و گس باشد. بطور منطقی، هر اسب متفاوت است.

فواید موز  

آیا اسب ها می توانند موز بخورند؟ | دام و پت

موز سرشار از پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B6، منیزیم و فیبر است. این باعث می شود که آنها برای اسب ها عالی باشند، زیرا به بهبود اعصاب و عضلات کمک می کنند. همچنین مواد مغذی را ارائه می دهند که بسیاری از مشکلات سلامتی را دور می کند، چیزی که بویژه برای اسب های جوان بسیار مهم است. به همین دلیل است که شما واقعا باید این نکته را در ذهن داشته باشید وآن را امتحان کنید زیرا کاملاً ارزشش را دارد.

نکته ای که باید خاطر بسپارید این است که نباید به اسب خود بیش از حد موز بدهید. محققان پیشنهاد می کنند که هفته ای دوبار به اسب خود موز بدهید. موز مقدار زیادی قند دارد و به همین دلیل است که باید از تغذیه ی بیش از حد آن به اسب خود جلوگیری کنید. بعضی از اسب ها موز دوست ندارد و ممکن است باعث خفگی آنها شود. اما در مورد بیشتر اسب ها مسئله اصلی این است که آنها مشکلات گوارشی خواهند داشت. اینها همه مشکلات عمده ای است که می تواند که به دلیل مقدار زیاد موز ایجاد شوند و به این معنی است که شما باید در اسرع وقت راهی برای حل این مشکلات پیدا کنید؛ در غیر این صورت مشکلی جدی پیش خواهد آمد و این آخرین چیزی است که می خواهید با آن روبرو شوید.

آیا اسب ها می توانند پوست موز را بخورند؟

آیا اسب ها می توانند موز بخورند؟ | دام و پت

 بله، آنها با خوردن پوست موز مشکلی ندارند؛ اما نه همه ی آنها. واقعیت این است که هر اسب متفاوت است و در حالی که بعضی چیز های خاص را دوست دارند، دیگر اسب ها کاملا از آنها متنفر هستند. بنابراین برای شما بسیار مهم است که بفهمید اسب چه چیزی را دوست دارد و چه چیزهایی را دوست ندارد. می توانید دادن پوست موز به آنها را امتحان کنید و سپس مجبور شوید اسب را از نظر مشکلات احتمالی سلامتی کنترل کنید. ممکن است زیاد مشکل به نظر نرسد یا احساس نشود، اما مشکلات سلامتی زیادی را ایجاد کند و باید واقعا مطمئن شوید که روش صحیح را انتخاب کرده اید. هرچه سریع تر روی یافتن موزهای عالی برای اسب خود تمرکز کنید، نتیجه ی به دست آمده در پایان بهتر خواهد بود.

هرچند وقت یکبار به اسب خود موز بدهیم؟

دادن مقدار زیاد موز به اسب شما آسیب می رساند. آنچه شما می خواهید این است که اسب را سالم نگه دارید و مقدار زیادی موز به آن بدهید که این کار سالمی نیست. آنچه در اینجا باید بر آن تمرکز کنید، میزان غذایی است که اسب شما هرروز می خورد. اما با وجود همه ی اینها، شما باید حدود دو موز در هفته به آنها بدهید. گرچه ممکن است زیاد به نظر برسد، در حقیقت برای یک اسب معمولی زیاد نیست. بنابراین منطقی است که اسب یک موز کامل بخورد، اما اگر بیش از حد به او غذا دهید می توانید انتظار مشکل در اینجا و آنجا را داشته باشید.

به این فکر کنید که موز یک منبع بسیار خوب انرژی است. اما اگر به اسب خود بیش از حد موز بدهید، سطح انرژی بسیار بالا خواهد بود و مطمئناً می خواهید به هر قیمتی از این کار پیشگیری کنید. آیا این کار ممکن است؟ بله اما این کار می تواند بسیار چالش برانگیز باشد زیرا شما واقعا نمی دانید که چگونه این نوع موارد را بر این اساس اداره کنید. بهترین روش این است که به قانون 2 موز در هفته پایبند باشید.

مطمئنا شما می توانید شرایط را بر اساس اسب خود تنظیم و سازگار کنید. با این حال می توانید با دامپزشک نیز صحبت کنید. معمولاً دامپزشک می فهمد که اسب شما به موز احتیاج دارد یانه. شما به اسب خود موز می دهید و به احتمال زیاد او آن را می خورد، حتی اگر 4 یا 6 موز در هفته باشد. شما باید بسیار مسئولیت پذیر باشید و باید بفهمید که در چنین شرایطی چه کاری می توانید اجام دهید. به درستی با این فرایند مقابله کنید و سعی کنید به بهترین شکل ممکن روی نتایج تمرکز کنید و در نهایت موفق خواهید شد.

آیا قند موجو در موز می تواند برای اسب مضر باشد؟

خیر، اسب ها قند را دوست دارند و بسیار لذت خواهند برد. مشکل این است که درست مثل انسان ها، اسب ها می توانند مقدار زیادی قند بخورند و آن را هضم کنند. به همین دلیل است که باید موز دادن به اسب خود در هفته را به مقدار مشخصی محدود کنید. لازم نیست خیلی سختگیر باشد، اما در عین حال لازم نیست مقدار آن خیلی کم باشد. کاملاً ارزشش را خواهد داشت، مطمئناً این کار را خواهید کرد و از آن لذت خواهید برد.

۲۰ ماده غذایی خطرناک برای اسب را بشناسید.

آیا اسب ها می توانند سیب بخورند؟

آیا اسب ها می توانند موز بخورند؟ | دام و پت

 درست مثل موز، سیب برای اسب ها بی خطر است. لازم نیست بیش از حد نگران سلامتی و رفاه اسب خود باشید. تنها مشکل این است که اگر اسب خود را با تعداد زیادی سیب تغذیه کنید، می تواند مشکل ساز باشد و یکی از مواردی است که می خواهید از آن جلوگیری کنید. آیا رسیدگی به آن به اندازه ی کافی امکان پذیر است؟ در اکثر موارد بله، و بسیار موثر خواهد بود.

ایجاد سازگاری امری مهم است و وقتی مقدار کافی را را به دست بیاورید، موفق خواهید شد. گاهی اوقات میوه ها خیلی چیز های خوبی هستند. مقدار بیش از اندازه ی چیز های خوب ممکن است به یک چیز بد تبدیل شود. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می کنیم بطور فعال برروی نتایج تمرکز کنید و پس از انجام این کار موفق خواهید شد. هیچ چیز مهم تر از تلاش برای وارد کردن میوه های مناسب به رژیم غذایی اسب شما نیست، و سیب مورد خوبی است.

فقط چند عدد سیب در هفته کافی است. آنها را بعنوان غذا به اسب خود ندهید، اگر می خواهید از آن بیشتر بعنوان یک خوراکی استفاده کنید. این کار هنوز هم تاثیر بسزایی خواهد داشت، اما شما باید از هرگونه مشکل عمده ی احتمالی که از این امر بوجود آید جلوگیری کنید. به شرطی که به خوبی از اسب خود مراقبت کنید، همه چیز خوب خواهد بود. اما شما باید واقعا این مسئله را به درستی حل کنید و فعالانه دریابید که چگونه اسب خود را سالم نگه دارید. این قطعا کار راحتی نیست، اما اگر هرازگاهی اجازه بدهید که سیب بخورد ارزشش را خواهد داشت.

آیا اسب می تواند انگور بخورد؟

آیا اسب ها می توانند موز بخورند؟ | دام و پت

 درحالی که از نظر فنی اسب ها می توانند انگور بخورند، آنها کوچک هستند و در نهایت احتمال خفگی اسب وجود دارد. این ممکن است همیشه اتفاق نیفتد، اما این یک احتمال است و چیزی است که همیشه باید در نظر بگیرید. در واقع این اتفاق می افتد، بنابراین انگور دقیقاً غذای خوبی برای اسب شما نیست. باید از دامپزشک خود بخواهید تا ببینید آیا این کار امکان پذیر است، اما در عین حال می توانید با خیال راحت این کار را بکنید.  می توانید از دادن انگور بعنوان غذا به اسب خود جلوگیری کنید.  

چگونه از اسب در بارداری مراقبت کنیم؟

  آیا اسب می تواند گلابی بخورد؟

آیا اسب ها می توانند موز بخورند؟ | دام و پت

بله، گلابی برای اسب شما مناسب است. ممکن است همیشه گزینه ی مناسبی نباشد، اما می توانید هر از چندگاهی از آن بعنوان خوراکی استفاده کنید. نظر ما این است که گلابی بیش از حد به اسب خود ندهید، زیرا او از این کار ممانعت نخواهد کرد. و بیشتر اوقات اسب می تواند با مشکلات سلامتی روبرو شود. به همین دلیل توجه به این نوع موارد بسیار مهم است. گلابی و سیب میان وعده های خوبی برای یک اسب است، فقط استفاده ی زیاد آنها بعنوان میان وعده خودداری کنید.

آیا اسب می تواند پرتقال بخورد؟

 پرتقال به داشتن ویتامین های زیاد مشهور است. بنابراین بدیهی است که بخواهید آنها را به رژیم غذایی اسب خود اضافه کنید. ممکن است که مشکلی نداشته باشد، مطمئناً هیچ گونه جنبه ی منفی یا سلامتی ندارد. در عین حال باید از اتظارات گسترده پرهیز کنید، زیرا در نهایت می توانید کمی نا امید شوید. تمرکز باید بر روی از بین بردن هرگونه مسئله ی بهداشتی ناخواسته باشد و دور نگهداشتن اسب از پرتقال می تواند گزینه ی خوبی باشد.

کدام میوه ها برای اسب مفید هستند؟

آنچه بسیاری از مردم متوجه نمی شوند یا نمی دانند، این واقعیت است که تقریباً هر میوه و سبزی می تواند برای اسب ها مناسب باشد. بدیهی است مواردی نیز وجود دارد که مناسب نیستند. اما کشمش، لوبیا برفی، کدو تنبل، کرفس، خربزه، توت فرنگی، انگور، موز، همه ی اینها برای اسب شما بسیار مفید است. اسب از همه ی این ها لذت خواهد برد. اما زمانی که به اسب خود سیب زمینی، پیاز، کلم، کلم بروکسل و سایر سبزیجاتی که برای اسب ها نفخ ایجاد می کنند بدهید، برای آنها مشکل ایجاد خواهد شد. این مسئله و مشکلی است که شما می خواهید تا آنجا که می شود از آن پیشگیری کنید.

تب در اسب را چگونه درمان کنیم؟

آیا باید میوه را بعنوان دارو به اسب بدهیم؟

روش مدیریت رژیم غذایی اسب شما به شما و دامپزشک شما بستگی دارد. شما می توانید بسیاری از این غذاهای مانند این را به عنوان یک درمان به آنها بدهید. آنها ممکن است همیشه درمان نهایی نباشند، اما بعنوان درمان عمل می کنند. اسب شما از آنها بسیار لذت خواهد برد. در تصمیم گیری عجله نکنید و رویکرد خوبی پیدا کنید که واقعا برای اسب شما مفید باشد. این قطعاً یک چالش است، اما اگر غذای مناسب را بعنوان درمان تهیه کنید، ممکن است واقعا موثر باشد.  بازهم، راه حل این است که در این کار زیاده روی نکنید.

اسب ها به عنوان خوراک روزمره چه چیزی باید بخورند؟

 همانطور که تصور می کنید جواب این سوال به نوع اسب بستگی دارد. اما یونجه، کنسانتره، گیاهان و آب مواد اصلی برای هر رژیم غذایی اسب هستند. شما می توانید بر اساس گفته ی دامپزشک هماهنگ باشید و تنظیم کنید، اما در اینجا تنوع زیادی وجود دارد. بخصوص زمانی که صحبت از معالجه می شود. زیرا شما می توانید شیوه های مختلفی را که می خواهید تغییر دهید. مشکلی برای یافتن رژیم غذایی مناسب برای اسب خود  نخواهید داشت. فقط سعی کنید وقت بگذارید. زیرا بطور فعال رژیم صحیح اسب خود را تشخیص دهید. شما می تونید هر از چند گاهی غذاهای مختلف را امتحان کنید. اما آنها را مستقیماً به رژیم غذایی حیوان اضافه نکنید. یک آزمایش ساده باعث صرف وقت زیادی می شود. شما فقط باید انتخاب درستی انجام دهید و اگر درست عمل کنید، در پایان نتایج عالی خواهد بود!

چرا اسب من سرش را تکان می دهد؟

منبع: https://everydayhorsing.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا