حیوانات خانگی کوچک

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارد؟

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارد؟

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارد؟ خرگوش ها موجودات مهربونی هستند، اما برای لذت بردن از نوازش، تا حدودی ناشناخته هستند. در حالی که سگ ها و گربه ها از نوازش لذت می برند، ممکن است ندانید که چه قسمتی از بدن آن ها را باید نوازش کنید. خبر خوب این است که خرگوش ها دوست دارند نوازش شوند، به شرطی که مکان های مناسب را بشناسید.

خرگوش ها دوست دارند روی پیشانی، پشت گردن و گونه ها نوازش شوند. بیشتر خرگوش‌ها عاشق ماساژ کمر در امتداد ستون فقرات هستند، به شرطی که از باسن و دم خودداری کنید. این نواحی در نقطه کور خرگوش قرار می گیرند و تماس در اینجا باعث وحشت خرگوش می شود. یک نقطه مورد علاقه برای نوازش به نوع خرگوش بستگی دارد. توجه دقیق به نحوه واکنش خرگوش خود در طول جلسه نوازش به شما کمک می کند ترجیحات آن را یاد بگیرید.

خرگوش زمانی که به شما اعتماد کند به دنبال چنین محبتی می گردد. بیشتر آنها دوست ندارند که در زیر چانه، روی پاها و زیر شکم و گردن نوازش شوند. این مناطق آسیب پذیر هستند و خرگوش ها ممکن است با نیش و گاز زدن از خودش دفاع کنند . در غیر این صورت، خرگوش ها عاشق دریافت چنین محبتی از صاحبان خود هستند.

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارد؟

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارند؟ | دام و پت

خرگوش از نوازش کردن لذت می برند و آن را دوست دارند اگرچه برخی از مالکان برعکس می گویند، اما این ایده که خرگوش ها کاملاً ضد اجتماعی هستند ناشی از مالکیت ضعیف است. خرگوش بلافاصله حیوانات خانگی را از غریبه ها یا صاحبان جدید نمی پذیرد. انتظار در غیر این صورت می تواند منجر به امتناع خرگوش شما از هر گونه نوازش شود.

دلیلش این است که خرگوش ها در ایجاد اعتماد تا حدودی کند هستند. آنها به عنوان حیوانات طعمه تکامل یافته اند. خرگوش ها به عنوان طعمه برای تعداد زیادی از حیوانات درنده عمل می کنند. پس از تکامل تحت فشار شکارچیان زنده، بسیاری از اقداماتی که انجام می دهید می تواند خرگوش شما را بترساند.

این شامل نوازش آن به روش اشتباه یا برداشتن آنها است. تکرار چند بار این اشتباهات می تواند به خرگوش بیاموزد که باید از شما دوری کند. در نتیجه، ممکن است فکر کنید که خرگوش شما از نوازش کردن متنفر است.

اگرچه ممکن است دشوار باشد، مهم است که اجازه دهید خرگوش وقتی آماده است به شما نزدیک شود. به آن اجازه دهید تا حد و مرزهای خود را در مورد نوازش کردن تعیین کند و روی ایجاد یک پیوند متمرکز شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید، یک رابطه شادتر، سالم تر و محبت آمیزتر با خرگوش خود ایجاد خواهید کرد.

آیا نوازش خرگوش خوب است؟

نوازش خرگوش فقط یک سرگرمی خوب برای شما و خرگوش نیست. مزایای اجتماعی و فیزیکی زیادی برای خرگوش دارد:

پیوند

با اجازه دادن (و لذت بردن) از نوازش، خرگوش اعتماد خود را نشان می دهد. به این ترتیب، نوازش مکرر خرگوش به او می گوید که زیر دست شما بی خطر است. هرچه بیشتر این موضوع ثابت شود، پیوند خرگوش شما با شما قوی تر می شود.

این باعث می شود خرگوش از راه های دیگر دوستانه تر باشد. مثلا:

 • خوابیدن روی شما
 • غذا خوردن از دست شما
 • بازی کردن با شما
 • حتی پاسخ دادن به تماس شما

این همچنین به خرگوش شما کمک می کند تا با انسان های دیگر دوستانه تر شود. با نوازش مکرر آن، خرگوش را به معاشرت با انسان تبدیل می کنید. به عنوان حیوانات باهوش ، خرگوش ها نیاز به تعامل منظم با مردم دارند تا شاد و راضی بمانند.

آراستن

نوازش به نوعی جایگزین نظافت است. مگر اینکه این کار را با برس یا شانه انجام دهید، در واقع خز را تمیز نمی کند. با این حال، این حس شبیه خرگوش های دیگر است که پوست یکدیگر را تمیز می کنند. این یک تمرین اجتماعی حیاتی است که می تواند به خرگوش کمک کند تا نیازهای خود را برآورده کند.

اگر خرگوش یک حیوان خانگی انفرادی باشد و خرگوش دیگری برای همراهی نداشته باشد، اهمیت دوچندان دارد. در این صورت، خرگوش ممکن است احساس تنهایی و انزوا کند.

فرو نشاندن

نوازش یک روش مفید برای آرام کردن خرگوش مضطرب یا عصبانی است. نوازش ملایم به عنوان حواس پرتی و نشانه ای از محافظت عمل می کند. این دو عملکرد را انجام می دهد. جلسات منظم تماس نزدیک به خرگوش شما کمک می کند تا به رفتار با او عادت کند. این کار در مواقعی مفید است که نیاز به مراقبت از نظافت، مانند تمیز کردن گوش یا کوتاه کردن ناخن دارید .

خرگوش ها هر چند وقت یک بار می خواهند که نوازش شوند؟

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارند؟ | دام و پت

هر خرگوش ویژگی های خاص خودش را دارد. برخی در تمام ساعات به دنبال حیوانات خانگی و نوازش خواهند آمد. در مقابل، دیگران ممکن است فقط از یک جلسه نوازش کوتاه بعد از غذا لذت ببرند. خرگوش هایی که به درستی اجتماعی شده اند و در خانه خود احساس امنیت می کنند حتی ممکن است برای نوازش به سراغ مهمانان بیایند. با این حال، این همیشه صدق نمی کند، به خصوص در مورد غریبه های جدید.

چگونه بفهمم که خرگوش من دوست دارد نوازش شود؟

بیشتر خرگوش ها وقتی به صاحبان خود اعتماد می کنند، با رفتارها زیر نشان می دهند که نیاز به نوازش دارند:

 • حفاری در دامان
 • روی بغلت نشسته
 • در کنار شما حلقه می زند.

اینها همه نشانه های محبت و اعتماد خرگوش است. هنگامی که خرگوش شما احساس راحتی می کند، این یک درخواست برای نوازش نیز است.

اینها البته نشانه های آشکاری هستند. همچنین ممکن است با درخواست هایی برای حیوانات خانگی مواجه شوید که گیج کننده تر هستند. این شامل:

دندان قروچه

دندان قروچه چیزی است که صاحبان جدید را متحیر می کند. این یک صدای کلیک ریتمیک است و تقریباً به نظر می رسد که خرگوش در حال جویدن غذا است.

دندان قروچه شبیه به خرخر کردن در گربه ها یا تکان دادن دم در سگ ها است. بنابراین، اگر خرگوش شروع به دندان قروچه در طول جلسات نوازش یا نظافت کند، چه؟ این بدان معنی است که خرگوش خوشحال است و از لحظه لذت می برد.

قرار دادن سر در کنار شما

اگر خرگوش شما کنار شما بنشیند، اما روی بغل شما ننشیند، چه؟ اگرچه ظریف است، اما این نیز نشان دادن محبت است. خرگوش بسته به جایی که می نشیند ممکن است جا بیفتد و سرش را روی زمین یا روی شما بگذارد. حتی ممکن است خرگوش از روی رضایت چشمانش را ببندد.

چگونه خرگوش را نوازش کنیم؟

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارند؟ | دام و پت

 • برای برخی از خرگوش ها، این درخواست نوازش است.
 • سعی کنید ابتدا خرگوش خود را به آرامی نوازش کنید و سپس متوقف کنید.
 • دست خود را نزدیک صورت آن قرار دهید.
 • اگر خرگوش دست شما را تکان دهد، از شما می خواهد که نوازش را ادامه دهید. اگر پاسخ نداد، آن را به حال خود رها کنید.

خرگوش ها دوست دارند کجا نوازش شوند؟

وقتی صحبت از نوازش می شود، هر حیوانی نقطه مورد علاقه خود را دارد. به همین ترتیب، هر حیوانی نقاطی دارد که در آن از حیوان خانگی بودن متنفر است. با این حال، در تمام نژادهای خرگوش، مکان های خاصی وجود دارد که به طور کلی مورد علاقه هستند.

اگر به نظر می رسد خرگوش نوازش در یک منطقه را دوست ندارد، توقف کنید و در جای دیگری امتحان کنید. باید به ترجیحات خرگوش شما احترام گذاشت. عدم انجام این کار می تواند به رابطه شما آسیب برساند.

خرگوش ها کاملاً از خراش پیشانی لذت می برند، نوازش شیب سر آنها نیز ایده آل است. اگرچه برخی از خرگوش ها ممکن است خجالتی باشند، اما بیشتر آنها دوست دارند سرشان نوازش شود.

چرا خرگوش ها بینی خود را مالش می دهند؟

خرگوش ها در نوع خود بسیار رسا هستند. مالیدن بینی می تواند معانی مختلفی داشته باشد، مانند:

 • عذرخواهی یا معذرت خواهی
 • تصدیق سلسله مراتب اجتماعی
 • نمایش تسلط
 • شاید اصلا جوابی نداشته باشد این بدان معنی است که در مورد لمس نظری ندارد.
 • ممکن است پس بزند. پاسخ منفی به این معنی است که شما باید عقب نشینی کنید و دیگر به بینی دست نزنید.

آیا خرگوش ها دوست دارند گونه هایشان نوازش شود؟

خرگوش ها عاشق مالیدن گونه هایشان هستند. این می تواند یک نقطه شیرین برای نژادها، صرف نظر از سن آنها باشد.

اگر خرگوش شما به این نقطه علاقه ندارد، عادت کردن خرگوش به آن ممکن است مفید باشد. با احساس فک و دندان از طریق گونه های خرگوش، می توانید سلامت دندان های آن را بهتر کنترل کنید.

 از این گذشته، آنها حواسشان پرت است، سرشان پایین است و شنوایی آنها در اثر صداهای جویدن کمتر می شود. به همین دلیل، خرگوش ممکن است در حین غذا خوردن دوست نداشته باشد که نوازش شوند. حتی ممکن است از لمس شما دوری کند. اگر اینطور است، آن را در حین غذا رها کنید. با این حال، برخی از خرگوش ها ممکن است اصلا اهمیتی ندهند که آنها را هنگام غذا نوازش کنید.

در هر صورت، بیشتر خرگوش ها بعد از غذا آرام می گیرند. اگر می خواهید یک خرگوش جدید یا مضطرب را نوازش کنید، این بهترین زمان است.

آیا خرگوش ها، نوازش گوش هایشان را دوست دارند؟

آیا خرگوش نوازش کردن را دوست دارند؟ | دام و پت

برخلاف تصور رایج، حتی خرگوشی که به صاحبش اعتماد دارد، در مورد لمس یا نوازش گوش هایش مردد است. به این دلیل که گوش خرگوش ساختارهای بسیار حساس و ظریفی دارد. برخورد خشن باعث درد یا بی‌حسی می‌شود، بنابراین خرگوش واکنش منفی نشان می‌دهد.

توجه داشته باشید که برخی از خرگوش ها از نوازش گوش خودداری می کنند. در اینجا، مهم است که به مرزهای خرگوش خود احترام بگذارید – به جز برای اهداف بهداشتی. شما باید گوش خرگوش خود را تمیز کنید. عدم انجام این کار می تواند منجر به عفونت گوش یا خارج شدن هجوم کنه گوش شود.

اکثر خرگوش ها ماساژ دادن در قسمت پایین گوش و در امتداد گردن را دوست دارند. این یک مکان عالی برای نوازش کردن است، و مکان خوبی برای شروع آسان کردن لمس خرگوش در گوش است. در طول جلسات متعدد نوازش، به تدریج شروع به لمس گوش های آنها کنید.

خرگوش ها معمولاً ماساژهای کل بدن را دوست دارند، جایی که دست خود را از پیشانی تا بالای باسن آن نوازش می کنید. یک خرگوش قانع کننده اجازه می دهد گوش هایش در پشت گردنش قرار گیرند. این کار به شما کمک می کند دست را بدون دردسر از روی گوش های آن عبور دهید.

منبع
https://www.rabbitcaretips.com/where-do-rabbits-like-to-be-petted-the-most/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا