حیوانات خانگی کوچک

آیا خرگوش دلتنگ می شود؟

تحقیقات نشان می دهد دلتنگی در خرگوش وجود دارد. خرگوش ها می توانند چهره انسان را تشخیص دهند. حتی به عنوان موجوداتی بسیار اجتماعی، پیوندهای محکم و محبت آمیزی نه تنها با همتایان خود، بلکه با صاحبانشان ایجاد می کنند. اگرچه تحقیقات بیشتری باید انجام شود. اما این امکان وجود دارد که خرگوش ها بتوانند زمان غیبت شما را تشخیص دهند. بر همین اساس، ما قصد داریم در این مقاله از دام و پت نگاهی به روابط و ذهن خرگوش ها بیندازیم. سپس شواهدی مبنی بر اینکه چقدر آنها ممکن است حیوان خانگی شما به عنوان صاحب خانه  دلتنگ شما شوند را بررسی کنیم. همچنین، نکات مهم زیادی در مورد چگونگی تقویت پیوند خود با خرگوش تان را بررسی می کنیم.

آیا خرگوش من دلش برای من تنگ شده است؟

خرگوش ها در طبیعت زمان زیادی را به تنهایی نمی گذرانند. خرگوش ها به طور طبیعی حیوانات شکاری هستند و در طبیعت با هوشیاری بالایی زندگی می کنند. مستعمرات به گروه کمک می کنند تا بهترین شانس برای بقا را داشته باشند، نه تنها به عنوان یک تیم برای هشدار دادن به یکدیگر در مورد خطر، بلکه برای همراهی یکدیگر و البته در آغوش گرفتن زمانی که دما کاهش می یابد، کار می کنند.

خرگوش ها مهارت های حافظه بلند مدت عالی دارند. این به آنها در طبیعت کمک می کند تا به یاد بیاورند که منابع غذایی خوب کجا هستند و شکارچیان ممکن است در کجا کمین کنند. حافظه کوتاه مدت آنها خوب نیست. بنابراین آموزش دادن به اسم حیوان دست اموز در 5 دقیقه ممکن است سخت باشد.

با این حال، اگر هر شب با حیوان خانگی خود روی کاناپه بچرخید تا او را تماشا کنید. این چیزی است که در ذهن آنها باقی می ماند و آنها منتظر شما هستند!

در خرگوش های اهلی، صاحبان آنها به حیوان خانگی احساس امنیت، غذا، آب و سرپناه می دهند. همه این تداعی های مثبت باعث می شود حیوانات خانگی ما به عنوان محافظ و منبع همه چیزها و سرگرمی ها به دنبال ما باشند.

مدت زمانی که با خرگوش خود می گذرانید نه تنها بر پیوند شما بلکه بر تضاد شدید غیبت شما تأثیر می گذارد. پس بدون شما برای آنها، دنیا می تواند مکانی ترسناک باشد!

چگونه بفهمم که خرگوش من دلتنگ شده است؟

آیا خرگوش دلتنگ می شود؟ || دام و پت

خرگوش ها بدون دوست مورد علاقه شان در نزدیکی خود (امیدوارم این شما باشید!) ممکن است کاملاً افسرده شوند.

اگر خرگوش پرانرژی شما بی حال به نظر می رسد، ساعت ها بیشتر از حد معمول می خوابد، یا به شکل معمولی به شما سلام نمی کند (شاید به جای بیرون رفتن، پشت مبل پنهان شود)، اینها همه علائم هشدار دهنده هستند.

در مرحله اول، بسیار مهم است که مطمئن شوید خرگوش شما سالم است و از مراقبت های معمول دامپزشکی برخوردار است. ممکن است اینها علائم هشداردهنده ای باشند که خرگوش شما احساس خوبی ندارد.

علائم دیگر ممکن است شامل بی میلی به خوردن یا حتی رفتارهای مخرب باشد. اگر در غیر این صورت از سلامتی خوبی برخوردار باشند، ممکن است از افسردگی یا اضطراب رنج می برند و دوری از شما و دلتنگی می تواند دلیل اصلی آن باشد!

اگر خرگوش شما علائمی از درد را دارد بهتر است مقاله چگونه درد خرگوش را کاهش دهیم؟ از دام و پت را بخوانید.

چگونه از دلتنگی خرگوش جلوگیری کنیم؟

مانند کودکان نوپا، تحریک ذهنی و جسمی کلید داشتن یک خرگوش خوش رفتار و شاد است. قبل از اینکه بخواهید برای مدت طولانی حیوان خود را تنها بگذارید، مطمئن شوید که خرگوش شما ورزش مناسبی داشته است.

اجازه دهید در خانه پرسه بزنند یا آنها را با یک افسار به بیرون ببرید تا کاوش کنند. اسباب بازی های تقویت کننده ذهن نیز مفید هستند.

اسباب بازی هایی که ذهن و بدن را درگیر می کنند، مانند استشمام کردن خوراکی ها در یک پازل یا یک خانه بازی با جعبه مقوایی، راه های عالی برای سرگرم کردن یک خرگوش شلوغ هستند.

اگر می خواهید یک بازی سرگرم کننده را با خرگوش خود ترک کنید، مهم است که اسباب بازی ایمن باشد و کمترین احتمال آسیب دیدگی یا هر نوع بلع سمی وجود داشته باشد.

گاهی اوقات شما می توانید بهترین کار خود را انجام دهید و هنوز به نظر می رسد که خرگوش همان حیوان همیشگی نیست. کارهایی وجود دارد که می توانید برای مبارزه با تنهایی و شاید اضطرابی که حیوان خانگی خود در زمانی که در اطراف خود نیستید انجام دهید.

از یک دوست خود کمک بگیرید.

شاید دوستی داشته باشید که خانه شما زیاد است و با حیوان خانگی شما آشناست. داشتن یک دوست برای گذراندن زمان کمی با خرگوش ممکن است کمک کند. خرگوش ها نه تنها می توانند صاحبان خود را بشناسند، بلکه ممکن است این توانایی را داشته باشند که یک فرد آشنا را در زندگی شما بشناسند.

اگر نمی توانید آنجا باشید، بهترین دوست شما ممکن است بهترین فرد بعدی باشد که می تواند از حیوان خانگی تان مراقبت کند! قبل از امتحان کردن این کار، ممکن است ارزش چند بار آزمایشی را با شما در اتاق داشته باشد.

یک نشانه از خودتان را بگذارید.

آیا خرگوش دلتنگ می شود؟ || دام و پت

در کنار بینایی شگفت انگیز برای تشخیص شکارچیان، خرگوش ها حس بویایی کاملی نیز دارند. در کنار شناخت افراد مورد علاقه آنها، رایحه شما متمایز و آشنا است.

بسته به جایی که خرگوش خود را زمانی که در اطراف خود نیستید نگهداری می کنید، یک لباس یا شاید پتویی که هنگام استراحت روی کاناپه استفاده می کنید می تواند منبع راحتی باشد.

یک پتوی ساده روی قفس یا کلبه یا یک بالش با پوشیدن تی شرت می تواند به عنوان یک بدل موقت از شما عمل کند تا زمانی که دوباره به خانه برگردید. این رایحه ها می توانند برای حیوان خانگی شما آرامش بخش باشند و در غیاب شما به عنوان یک پوشش امنیتی استعاری عمل کنند.

یک خرگوش دیگر خریداری کنید.

در بسیاری از مواقع، گرفتن حیوان خانگی دوم یک گزینه عملی نیست. با این حال، اگر فضا و زمان برای یک خرگوش دوم دارید، این می تواند یک راه عالی برای مبارزه با تنهایی باشد، به حیوان خانگی شما احساس امنیت بدهد و خرگوش شما را سرگرم کند!

همه حیوانات جدید باید به آرامی و در یک دوره زمانی معین و همیشه تحت نظارت معرفی شوند. پس از معرفی و عادت، یک جفت خرگوش به هم چسبیده اگر مجبور باشید تا دیروقت در دفتر بمانید، به خوبی با هم کار خواهند کرد.

Double the bunnies به معنای لذت مضاعف است. اما می تواند به معنای دو برابر شدن بسیاری از چیزهای دیگر نیز باشد. غذا، آب، فضا و مراقبت های دامپزشکی بیشتر.

مطمئن شوید که برای همه این موارد قبل از آوردن یک حیوان جدید به خانه خود آماده هستید!

اگر دوست دارید خرگوش دیگری را برای حیوان خانگی خود خریداری کنید، بهتر است چگونگی جدا کردن خرگوش نر و ماده از هم را یادبگیرید.

یک برنامه منظم داشته باشید.

آیا خرگوش دلتنگ می شود؟ || دام و پت

در تمام حیوانات اهلی، روتین بودن و داشتن یک برنامه منظم و مشخص بسیار مهم است. بنابراین اگر ساعت 7 صبح برای کار از خواب بیدار می شوید و به حیوان خانگی خود غذا می دهید. این چیزی است که در حافظه آنها باقی می ماند.

اگر هر روز ساعت 18:30 شام می خورید و ناگهان روزی فرا می رسد که ساعت 7 بعد از ظهر است و شما هنوز شام خود را نخورده اید، بسیار استرس زا، گیج و گرسنه خواهید بود.

همین موضوع در مورد خرگوش های ما نیز صدق می کند.

اگر نمی توانید در زمان معینی برای غذا دادن به خرگوش خود حاضر شوید یا آنها را برای جست و خیز در چمن بیرون بیاورید – داشتن کسی که بتواند آن لحظات حیاتی را در برنامه عادی زندگی شما پر کند، می تواند حیوان خانگی شما را خوشحال و بدون استرس نگه دارد.

حتی اگر شغلی دارید که به طور مداوم از دوشنبه تا جمعه ساعت 9 تا 5 است، این کار روال شماست و در نهایت به روال آنها تبدیل خواهد شد.

اگر تغییر ناگهانی در برنامه های روزمره خود دارید، سازگاری با آن برای شما و حیوان خانگی تان دشوار است! به خاطر داشته باشید که تغییرات ناگهانی ممکن است برای شما چیز مهمی به نظر نرسد، اما ممکن است برای حیوان خانگی تان مشکل بزرگی باشد!

سخن آخر  در مورد دلتنگی در خرگوش

با توجه به انجمن آمریکایی علوم آزمایشگاهی حیوانات، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد خرگوش ها می توانند انسان ها را از هم متمایز کنند و باعث دلتنگی آنها شود. می توان گفت اگر برای یک آخر هفته طولانی یا شاید یک سفر کاری هفته ای می روید، حیوان خانگی شما متوجه می شود که آنجا نیستید و دلتنگ شما خواهد شد.

البته هر خرگوش متفاوت است. برخی ممکن است بهتر از دیگران با غیبت شما سازگار شوند. انجام اقداماتی برای اطمینان از سلامت و تندرستی حیوان خانگی خود نه تنها با توجه به علائم ناراحتی بلکه تلاش برای جلوگیری از آنها یکی از راه هایی است که می توانیم به حیوانات خود نشان دهیم که آنها ایمن و بسیار دوست داشتنی هستند!

اگر به دنبال راه کارهای سرگرم کردن خرگوش خود هستید، بهتر است مقاله چگونه خرگوش را سرگرم کنیم؟ از دام و پت را بخوانید.

منبع
https://mercurypets.comپ/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا