حیوانات خانگی کوچک

آیا خرگوش ها کلمات را درک می کنند؟

آیا خرگوش ها، کلمات را درک می کنند؟

آیا تشخیص صدا توسط خرگوش ها واقعیت دارد؟ معمولا صاحبان‌ خرگوش می خواهند روش هایی برای برقراری ارتباط با حیوان خانگی خود پیدا کنند. خوشبختانه خرگوش ها حیوانات باهوشی هستند و ثابت کرده اند که به اندازه کافی هوشمند هستند تا بتوانند آموزش ببینند. با وجود این که خرگوش ها نمی توانند زبان انسان ها را درک کنند، اما می توان به آنها آموزش داد تا از طریق اشاره و نشانه های کلامی آنچه را که می گوییم درک کنند.

خرگوش ها با استفاده از نشانه گذاری، کلمات را می فهمند. این موارد می توانند نشانه های آگاهانه ای مانند دستورات کلامی و اشاره ها، یا می توانند نشانه های ناخودآگاه مانند زبان بدن و لحن صدا باشند. با آموزش، صاحبان می توانند به خرگوش ها معنی این نشانه ها و نحوه واکنش به آنها را بیاموزند.

همانطور که به خرگوشها می توان درک کردن دستورات انسان ها را یاد داد، خرگوشها نیز زبان خاص خود را دارند. گاز گرفتن، ضربه زدن و حفاری از جمله رفتارهایی است که معمولا برای صاحبان شان غیر قابل درک است. با این حال، هر رفتاری معنای خاص خود را دارد. بنابراین، درک این رفتارها می تواند به شما در درک بهتر خرگوش کمک کند.

آیا خرگوش ها می توانند انسان ها را درک کنند؟

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد خرگوش ها می توانند انسان ها را درک کنند. صاحبان حیوانات خانگی برای چندین دهه است که با موفقیت خرگوش ها را آموزش داده اند. این موضوع نشان می دهد که، تا حدی، خرگوش ها قادر به درک ارتباطات انسانی هستند.

البته، خرگوش شما با شما گفتگوی کلامی نخواهد داشت. با این حال، خرگوش ها توانایی تشخیص و پاسخ دادن به گفتار انسان را دارند.

آیا خرگوش ها می توانند صدای شما را تشخیص دهند؟

آیا خرگوش ها کلمات را درک می کنند؟ | دام و پت

برای اینکه خرگوش ها کلمات را درک کنند، باید یاد بگیرند که چگونه صدای صاحب خود را تشخیص دهند. بیشتر صاحبان تصدیق می کنند که خرگوش هایشان می توانند صدای آنها را تشخیص دهند.

خرگوش ها نه تنها صداها، بلکه بوها و صورت ها را نیز می توانند تشخیص دهند. صاحبان‌ خرگوش از نزدیک شدن خرگوشها به صاحبانشان و تشخیص صحیح آنها سخن می گویند. برعکس، خرگوش ها نسبت به غریبه ها خنثی هستند و حتی گاهی اوقات از آنها می ترسند.

با این حال، صاحبان باید هنگام صحبت با خرگوش مراقب باشند. دامنه شنوایی خرگوش ها با انسان متفاوت است. خرگوش ها می توانند صداهایی از 30 هرتز تا 32 کیلوهرتز را بشنوند.

از طرف دیگر، انسان دارای دامنه شنوایی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز است. هنگام صحبت با خرگوش ها، با صدای آرام و ملایم صحبت کنید. با این کار از استرس و اضطراب خرگوش جلوگیری خواهد شد.

از آنجا که خرگوش ها می توانند آموزش ببینند، این بدان معناست که خرگوش ها می توانند کلمات را نیز یاد بگیرند. خرگوش ها توانایی یادگیری بسیاری از دستورات را از طریق آموزش دارند.

مطمئناً آموزش این دستورات به خرگوش شما مدتی طول خواهد کشید. علاوه بر این، برخی از خرگوش ها نسبت به بقیه سرعت یادگیری کمتری دارند. با این حال، با پشتکار کافی، خرگوش ها می توانند کلمات و نحوه پاسخ دادن به آنها را یاد بگیرند.

آیا خرگوش ها می توانند زبان اشاره را یاد بگیرند؟

در حالی که کمبود مطالعات تحقیقی در این زمینه وجود دارد، اما شواهد خوبی وجود دارند که نشان می دهند خرگوش ها می توانند زبان اشاره را یاد بگیرند.

آموزش خرگوش ها شامل نشانه های زیادی است که لزوماً آوازی نیستند. به عنوان مثال، برای آموزش یک خرگوش برای باز کردن جعبه، خودتان باید بار ها جعبه را باز کنید.

نشانه های دستی البته با زبان اشاره واقعی فاصله زیادی دارند. زبان اشاره، به عنوان یک زبان، دستور زبان، نحو و واژگان خاص خود را دارد. با این حال، منطقی است که باید انتظار داشته باشید خرگوش شما شکل بسیار ابتدایی آن را بیاموزد.

خرگوش ها چگونه کلمات را یاد می گیرند؟

آیا خرگوش ها کلمات را درک می کنند؟ | دام و پت

توانایی خرگوش در یادگیری کلمات را می توان با نظریه ای به نام شرطی سازی توضیح داد. ممکن است قبلاً نام این نظریه را شنیده باشید و احتمالا شنیده اید که این نظریه معمولاً در مورد سگها اعمال می شود. به عنوان مثال اگر چندین بار زنگ بزنید و سپس به یک سگ غذا دهید، سگ صدای زنگ غذا را به غذا مرتبط خواهد کرد. پس از آن، هر زمان که زنگ به صدا در آمد سگ انتظار غذا را خواهد داشت.

این موضوع یک اصل در نظریه شرطی سازی کلاسیک است. با تکرار کافی می توان یک محرک را با محرک دیگر مرتبط کرد. شرطی سازی کلاسیک یک دستور را، چه از طریق صدا و چه با اشاره، به یک پاسخ مرتبط می کند. پاداش دادن به یک خرگوش در صورت پاسخ مناسب باعث می شود خرگوش پاسخ را با دستور داده شده مرتبط کند.

چگونه خرگوش خود را آموزش دهیم؟

خرگوش ها می توانند صدای شما را تشخیص دهند و به طور کلاسیک شرطی شوند. اما دقیقاً چگونه خرگوش را آموزش می دهند؟ اصول اصلی آموزش خرگوش و همچنین هر آموزش حیوان خانگی دیگر را می توان در سه مرحله تقسیم کرد:

فرمان دادن. یک دستور می تواند صوتی یا فیزیکی باشد، یا یک کلمه یا یک اشاره. مربیان اغلب هر دو را باهم همراه می کنند. دستورات باید روشن، کوتاه و مناسب بوده و به راحتی به خاطر سپرده شوند. به عنوان مثال، کف زدن یا ضربه زدن به یک سطح، دستورات خوبی هستند.

واکنش. در ابتدا خرگوش ها واکنشی نشان نمی دهند، به همین خاطر یا خودتان باید این کار را تکرار کنید یا به خرگوش کمک کنید تا او پاسخ را انجام دهد. به عنوان مثال، برای یاد دادن پریدن به یک خرگوش، یک هدیه در آن مکان بگذارید.

پاداش. با پاسخ دادن صحیح خرگوش، باید به او پاداش داد. در واقع خرگوش یاد خواهد گرفت که با انجام‌ دادن یک کار می تواند پاداش بگیرد.

درک رفتار های خرگوش ها

خرگوش شما می تواند شما را درک کند، اما آیا شما خرگوش خود را می توانید بفهمید؟ ارتباط بین شما فقط یک ارتباط یک طرفه نیست. خرگوش شما نیز چیزهایی برای گفتن دارد.

چگونه زبان بدن خرگوش را یاد بگیریم؟

آیا خرگوش ها کلمات را درک می کنند؟ | دام و پت

خرگوش ها زبان مخصوص به خود را دارند. درک اینکه زبان بدن و صدای آنها به چه معناست، می تواند به درک بهتر خرگوش ها کند. در ادامه به برخی از رفتار هایی که خرگوش ها برای برقراری ارتباط انجام می دهند اشاره شده است:

حفر کرون

وقتی خرگوش حفاری می کند، به دنبال انجام چه کاری است؟ خرگوش ها به طور طبیعی برای لانه سازی و مخفی شدن در طبیعت حفاری می کنند. اما در مورد حیوانات خانگی، خرگوش ها برای سرگرمی زمین را حفاری می کنند. با این حال، گاهی اوقات، خرگوش ها در مکان هایی از باغچه که ما نمی خواهیم، حفاری می کنند. برای جلوگیری از این مسئله، خرگوش های خود را در قسمت هایی که اجازه حفاری دارند رها کنید.

خرگوش شما همچنین گاهی برای جلب توجه، روی دست ها، پاها یا لباس های شما، حفاری می کند. اگر این اتفاق افتاد، نگران نباشید. حفاری کردن یک رفتار طبیعی در خرگوش ها است. در چنین شرایطی به خوبی خرگوش خود را نوازش دهید.

گاز گرفتن

خرگوش ها اغلب برای جلب توجه تلاش می کنند که شما را گاز بگیرند. این گاز گرفتن ها معمولاً کوچک و بی ضرر هستند و اغلب باعث زخم و آسیب پوست نمی شوند. با این حال، گاز گرفتن های واقعی به شکل دیگری هستند.

همچنین اگر خرگوش ها ناراحت شده باشند، افراد را گاز می گیرند. برداشتن اشتباهی خرگوش یا نوازش بیش از حد او می تواند باعث گاز گرفتن شما توسط خرگوش شود. اگر این اتفاق افتاد، کار خود را متوقف کرده و خرگوش خود را در یک فضای خالی رها کنید.

دندان قروچه

گاهی اوقات خرگوش ها دندان های خود را بر روی یکدیگر می سایند تا میزان رضایت خود را نشان دهند. با این حال، ساییدن دندان ها روی همدیگر می تواند نشانه درد نیز باشد. برای تعیین اینکه منظور خرگوش کدام یک از این ها است، به زبان بدن خرگوش توجه کنید.

اگر یک خرگوش نشسته، قوز کرده و بی حرکت باشد، به این معنی است که مضطرب است یا حتی درد دارد. از طرف دیگر، اگر خرگوش حالت آرام داشته باشد، جای نگرانی نیست.

مالیدن صورت به اشیا

خرگوش ها برای تعیین قلمرو خود صورت خود را به اشیا می مالند. صورت یک خرگوش حاوی غدد معطر و بوداری است که خرگوش با مالش این غدد بر روی اجسام باعث آزاد شدن رایحه می شود. خرگوش با این امر مالکیت خود را به سایر خرگوش های احتمالی که ممکن است در آن محیط زندگی کنند، نشان دهد. حتی اگر هیچ خرگوشی در نزدیکی محل زندگی خرگوش وجود نداشته باشد، خرگوش ها از روی غریزه این کار را انجام می دهند.

آیا خرگوش ها می توانند زبان انسان را درک کنند؟

آیا خرگوش ها کلمات را درک می کنند؟ | دام و پت

با وجود این که خرگوش ها توانایی یادگیری کلمات و تشخیص صدا را دارند، این بدان معنی نیست که آنها می توانند زبان انسان را درک کنند. خرگوش ها موجودات باهوشی هستند اما قادر به درک زبان انسانی نیستند.

گرچه ممکن است به نظر برسد که خرگوش ها کلمات انسان ها را می فهمند، اما خرگوش ها معنای کلمات و حرکات انسان را واقعاً نمی آموزند. آنچه که آنها در واقع می آموزند این است که چگونه به آن دستورات پاسخ دهند. از این گذشته، شرطی سازی کلاسیک چیزی جز ارتباط دادن یک محرک با محرک دیگر نیست.

سرعت یادگیری خرگوش های مختلف، با یکدیگر متفاوت است. بعضی از خرگوش ها باهوش تر از دیگران بوده و می توانند به سرعت شرطی شوند، اما برخی دیگر به دلیل کم هوش بودن نیازمند تمرین و تکرار بیشتری هستند.

پس در واقع خرگوش ها معنای کلمات و حرکات انسانی را نمی فهمند، بلکه در واقع طی فرآیند شرطی شدن، بین محرک ها ارتباط بر قرار کرده و شرطی می شوند.

منبع: https://www.rabbitcaretips.com/can-rabbits-understand-words/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا