پرنده ها

آیا اردک دانه های آفتابگردان می خورد؟

داشتن اردک به عنوان حیوان خانگی یا پرورش آنها برای گوشت و تخم مستلزم این است که به خوبی به آنها غذا دهید. تهیه گزینه های غذایی برای این پرندگان آبزی و همچنین دادن غذای گهگاهی به آنها یک مسئولیت جدی است. دادن غذاهای مفید به آنها به همان اندازه مهم است. پس، چند خوراکی مفید و سرگرم کننده برای تکمیل رژیم غذایی اردک چیست؟ آیا اردک تخمه آفتابگردان می خورد؟ اردک ها مطمئناً می توانند تخمه آفتابگردان بخورند. آنها جانورانی همه چیزخوار هستند و می توانند از هر دو منبع حیوانی و گیاهی غذا بخورند. دانه های آفتابگردان را می توان به عنوان یک درمان مناسب به اردک ها داد.

آیا اردک ها می توانند تخمه آفتابگردان را با پوست بخورند؟

بعد از اینکه مشخص کردیم که اردک ها می توانند تخمه آفتابگردان بخورند، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا قبل از تغذیه اردک ها باید پوسته پوسته شوند یا خیر. اردک ها می توانند دانه های آفتابگردان را با یا بدون پوسته مصرف کنند. مصرف دانه ها با پوسته حتی فیبر را برای آنها فراهم می کند که یک ماده مغذی مهم در رژیم غذایی آنهاست.

در حالی که دانه‌های آفتابگردان پوسته‌دار برای اردک‌ها راحت‌تر هضم می‌شوند، دانه‌های پوسته‌دار برای اردک‌ها به همان اندازه بی‌خطر هستند. اما شاید برای شما جالب باشد که آیا اردک ها می توانند هندوانه بخورند؟

آیا اردک ها می توانند انواع تخمه آفتابگردان را بخورند؟

اردک ها می توانند هر نوع تخمه آفتابگردان را بخورند، خام یا بو داده، پوسته دار یا بدون پوست. دستگاه گوارش آنها قادر به هضم دانه های آفتابگردان با وجود شکلی است که در آن مصرف شده است. توجه داشته باشید که مصرف تخمه آفتابگردان شور برای آنها بی خطر نیست.

تخمه آفتابگردان قنادی

تخمه آفتابگردان قنادی عمدتاً برای مصرف انسان و حیوان پرورش می یابد. اما تخمه های آفتابگردان شیرینی سیاه با نوارهای سفید روی آنها هستند. طبق گفته موسسه کشاورزی توماس جفرسون، تخمه های آفتابگردان شیرینی پزی حدود 10 تا 20 درصد از کشت آفتابگردان را در هر سال تشکیل می دهند.

تخمه آفتابگردان روغنی

تخمه آفتابگردان روغنی فقط برای روغن آن کشت می شود. آنها معمولاً سیاه هستند و اندازه آنها بسیار کوچکتر است. به آنها دانه آفتابگردان روغنی سیاه نیز می گویند.

آیا اردک ها می توانند تخمه آفتابگردان شور بخورند؟

آیا اردک دانه های آفتابگردان می خورد؟ || دام و پت

بیشتر تخمه های آفتابگردان فرآوری شده نمکی دارند که حاوی سدیم است. اردک ها در رژیم غذایی خود به سدیم زیادی نیاز ندارند. تغذیه آنها با دانه های آفتابگردان با پوشش نمک می تواند به آنها آسیب برساند. بهتر است قبل از غذا دادن به آنها با تخمه آفتابگردان بدون نمک تغذیه کنید یا نمک دانه های نمکی را بشویید. به طور کلی بخوانید که اردک ها چه می خورند؟

چرا اردک ها باید تخمه آفتابگردان بخورند؟

خوردن تخمه آفتابگردان برای اردک مفید است زیرا بسیار مغذی است. دانه‌های آفتابگردان سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که به رشد و سلامت اردک‌ها کمک می‌کنند.

تخمه آفتابگردان باید توسط اردک مصرف شود زیرا سرشار از مواد مغذی زیر است:

ویتامین E: دارای خواص ضد اکسید کننده و ضد التهابی قوی با کمک به خنثی کردن رادیکال های آزاد در بدن و در نتیجه ارتقای سلامت سیستم ایمنی است. خواص ضد التهابی ویتامین E همچنین از بیماری در اردک جلوگیری می کند.

سلنیوم: یک ماده معدنی کمیاب که برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی و غده تیروئید ضروری است. همچنین به بهبود سلامت مفاصل کمک می کند.

پروتئین: تخمه آفتابگردان حاوی مقدار نسبتاً زیادی پروتئین است. هنگامی که اردک برای گوشت و تخم مرغ پرورش داده می شود، پروتئین به مقدار بیشتری مورد نیاز است.

ویتامین B6: مسئول حفظ گلبول های قرمز خون است. همچنین به آنها کمک می کند تا یک سیستم ایمنی قوی داشته باشند.

فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک: آنها با عملکرد به عنوان آنتی اکسیدان، خطر ابتلا به برخی بیماری ها را کاهش می دهند و در نتیجه تشکیل رادیکال های آزاد را در بدن کاهش می دهند.

سایر مواد مغذی تخمه برای اردک ها، عبارتند از:

آیا اردک دانه های آفتابگردان می خورد؟ || دام و پت

چربی و فیبر. مانند انسان، فیبر برای اردک نیز مفید است و تخمه آفتابگردان حاوی 9 گرم فیبر رژیمی است. این به دستیابی به وزن سالم کمک می کند و به اردک های شما کمک می کند تا زندگی سالم طولانی داشته باشند. تخمه آفتابگردان دارای مقدار زیادی چربی غیراشباع چندگانه است و این چربی سلامت قلب را بهبود می بخشد.

منگنز. منگنز یک ماده مغذی ضروری است که سلامت استخوان را بهبود می بخشد و به رشد بهتر استخوان کمک می کند. اما منگنز برای تولید مثل سالم، متابولیسم و ​​لخته شدن خون ضروری است.

منیزیم. این یک ماکرومینرال است که برای عملکرد اعصاب و عضلات کار می کند. منیزیم نه تنها از سیستم ایمنی خوب حمایت می کند، بلکه ضربان قلب را ثابت نگه می دارد. با تثبیت چندین کارکرد در بدن اردک، دلیل تامین انرژی این پرندگان نیز می باشد.

رادیکال های آزاد، همانطور که از نامشان پیداست، اتم های آزاد یا نامحدودی در بدن هستند که خود را به سلول ها متصل می کنند. بدن این سلول را به عنوان یک مهاجم می شناسد و سپس سعی می کند به سلول آسیب برساند یا از بین ببرد. این می تواند باعث بسیاری از مشکلات سلامتی جدی از جمله سرطان شود.

چه مقدار تخمه آفتابگردان باید به اردک ها بدهیم؟

آیا اردک دانه های آفتابگردان می خورد؟ || دام و پت

همانطور که تخمه آفتابگردان برای اردک مفید است، مصرف بیش از حد آن می تواند برای آنها مضر باشد.

تخمه های آفتابگردان کالری بالایی دارند که پرندگان به آن نیاز دارند زیرا انرژی مورد نیاز برای فعالیت های بدنی را تامین می کند. مصرف زیاد تخمه آفتابگردان کالری اضافی به آنها می دهد.

وقتی این کالری اضافی مصرف نشود یا استفاده نشود، در بدن آنها به چربی تبدیل و منجر به اضافه وزن اردک می شود. این می تواند باعث شود که مرغ دچار مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی و فشار خون بالا شود. وعده غذایی توصیه شده برای اردک های اهلی یا وحشی یک مشت تخمه آفتابگردان به ازای هر سه اردک در فاصله زمانی 4 روزه است.

دانه های آفتابگردان را می توان به اردک ها در خشکی یا آب داد. تخمه های آفتابگردان بدون پوسته در ته آب فرو می روند و بنابراین باید در خشکی تغذیه شوند. با این حال، دانه‌های آفتابگردان با پوسته‌ها روی آب شناور می‌شوند، زیرا ممکن است هوای درون پوسته آن‌ها محبوس شده باشد که باعث شناوری می‌شود. شاید برای شما هم جالب باشد که آیا اردک برنج می خورد؟

مصرف چقدر برای اردک ها بی خطر است؟

به قول معروف افراط در همه چیز بد است. حال سوال این است که یک اردک روزانه چند دانه می تواند بخورد؟ تعداد انگشت شماری از دانه ها چه با یا بدون دانه ها و دانه های دیگر برای اردک ها بی خطرتر است.

این بستگی به خلق و خوی اردک دارد که آیا آنها دوست دارند غذاهای خام یا بریانکه بیشتر با ذائقه آنها مطابقت دارد را بخورند. هر دو روش تغذیه برای پرندگان آبزی مانند اردک صد در صد ایمن است.

شما می توانید تخمه آفتابگردان را با پوسته یا بدون پوست سرو کنید. حتی پوسته‌ها حاوی مقدار مناسبی فیبر هستند و فیبر یک ماده مغذی مهم است که در بهبود سلامت اردک نقش مهمی ایفا می‌کند.

مراقب نمک تخمه ها باشید. بسیاری از تخمه های آفتابگردان برای مصرف موجود در بازارها حاوی مقداری نمک هستند تا طعم این میوه های ریز و ارزشمند را افزایش دهند. اردک ها در رژیم غذایی خود به نمک اضافی نیاز ندارند، پرنده بیچاره را می کشد. بنابراین باید به دنبال دانه هایی باشید که نمک نداشته باشند.

آیا تخمه آفتابگردان برای جوجه اردک بی خطر است؟

بله، تخمه‌های آفتابگردان برای جوجه اردک‌ها و اردک‌ها در هر سنی بی‌خطر هستند، به شرطی که نمک آن‌ها حذف شده باشد.

چه دانه های دیگری می توانم به اردک هایم به عنوان خوراکی بخورم؟

آیا اردک دانه های آفتابگردان می خورد؟ || دام و پت

ممکن است بخواهید به اردک‌هایتان غذا بدهید، اما متوجه می‌شوید که دانه‌های آفتابگردان را ندارید. نگران نباشید، چند مورد از آشپزخانه یا یخچال شما وجود دارد که می تواند به عنوان خوراکی برای آنها باشد. اینها شامل دانه کدو تنبل، دانه کتان، دانه کنجد، دانه مرغ و نخود است.

چند غذای طیور حاوی تخمه آفتابگردان وجود دارد که می توانید به اردک های خود غذا دهید. این خوراکی‌های طیور ترکیبی از دانه‌های بسیار مغذی و سبزیجات (از جمله دانه‌های آفتابگردان) هستند که با ویتامین‌ها و مواد معدنی برای رشد و سلامت پرندگان غنی شده‌اند.

بهترین خوراکی های طیور آنهایی هستند که حاوی تمام مواد مغذی برای رشد پرندگان به نسبت مناسب باشند.

درست مانند انسان ها، حیوانات نیز در هنگام تغذیه و انتخاب غذا ترجیحاتی دارند. در حالی که دانه‌های آفتابگردان خام و بو داده، پوسته‌دار و بدون پوست برای مصرف اردک‌ها بی‌خطر هستند، باید به ترجیحات پرندگان خود توجه کنید. برخی ممکن است تخمه آفتابگردان خام را ترجیح دهند، یا اگر پوسته پوسته شده را به دانه های بدون پوست ترجیح دهند.

سخن آخر

در صورتی که برای اولین بار است که به اردک های خود با تخمه آفتابگردان تغذیه می کنید، توصیه می شود که اردک ها را به صورت جداگانه تغذیه کنید، آنها را تحت نظر داشته باشید و واکنش آنها به دانه ها را مشاهده کنید.

به اردک های خود در کنار تخمه آفتابگردان غذای دیگری نخورید . به این ترتیب می توانید متوجه شوید که آیا دانه های آفتابگردان بر سیستم گوارشی آنها تأثیر منفی می گذارد یا خیر.

تخمه آفتابگردان برای اردک کاملاً بی خطر است، اما اردک شما ممکن است یک استثنا باشد. هوشیار باشید. اگر بعد از خوردن تخمه آفتابگردان متوجه شدید که اردک شما بیمار است یا در مدفوع آنها تفاوت وجود دارد، فوراً با دامپزشک خود مشورت کنید.

تخمه آفتابگردان را فقط باید به عنوان خوراکی به اردک داد و نباید رژیم یا غذای معمولی آنها را نادیده گرفت. درمان های متفاوت از رژیم غذایی اردک باید در حد اعتدال انجام شود.

منبع
https://farmhouseguide.com/https://farmingbase.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا