سگ ها

چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟

آموزش اسم به سگ ، یکی از چالش های نگهداری از آنها است. اگر سگ شما به نامش پاسخ نمی دهد، ناراحت نشوید. تعداد بی‌شماری از صاحبان سگ با سگ‌هایی برخورد می‌کنند که برای آموزش اسم به سگ تلاش می‌کنند. در واقع، به همین دلیل است که مربیان سگ و کتاب ها و مقالات بی شماری در مورد این موضوع وجود دارد.

قبل از عیب یابی اینکه چرا سگ ممکن است به نام خودش پاسخ ندهد، بهتر است ابتدا بفهمیم که سگ ها چگونه نام خود را درک می کنند. آیا سگ ها به اندازه کافی خودآگاهی دارند که بفهمند وقتی اسم شان را صدا می زنیم بفهمند که به او مربوط می شود؟ جالب است که تحقیقات نشان می دهد که سگ ها تا حدودی خودآگاهی دارند. اما نه به همان روشی که ما انسان ها داریم.

اسم گذاری برای سگ ها

این یک عادت بشری است که برای اشیاء، حیوانات و افراد اسم انتخاب می کند. شاید ما این کار را برای به دست آوردن حس کنترل و آشنایی در یک دنیای بزرگ یا ساده تر برای سهولت در برقراری ارتباط انجام می دهیم تا بتوانیم چیزها را توصیف کنیم. یا دیگران بدانند دقیقاً در مورد چه یا چه کسی صحبت می کنیم.

در عوض سگ‌ها ممکن است کمتر به نام‌گذاری اهمیت دهند. مگر اینکه عمداً آنها را آموزش دهید که یک کلمه خاص را با یک شی یا شخص مرتبط کنند.

نام سگ شما، چیزی است که در ابتدا برای سگ شما بی اهمیت خواهد بود. درست مانند سخنان مادر برای نوزادی که برای داشتن مهارت های زبانی بسیار جوان است.

بنابراین یک فرایند یادگیری برای سگ لازم است تا نام خودش را یاد بگیرد. با این حال، حتی زمانی که یک سگ نام خود را می‌آموزد، به همان شکلی که ما انسان‌ها نام‌ها را درک می‌کنیم، درک نمی‌شود.

چگونه غذای خانگی سگ درست کنیم؟

آیا سگ ها حس خودآگاهی دارند؟

چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟ || دام و پت

وقتی خود را در آینه می بینیم، می دانیم که آن شخص «ما» هستیم. این خودآگاهی چیزی است که ما با آن به دنیا نیامده ایم. رابرت لوئیس کرالویچ، خبرنگار علمی اخبار NPR، توضیح می دهد که نوزادان زیر 9 ماه فقط وقتی در آینه نگاه می کنند، نوزادی را در مقابل خود می بینند.

احساس خودآگاهی چیزی است که بعداً زمانی که کودکان دو ساله ای که با نشانگر روی پیشانی خود علامت گذاری شده اند، خود را در آینه ببینند و چهره خودش را به عنوان نشانه ای از خودشناسی لمس کنند، ظاهر می شود.

این آزمایش آینه بدن بر روی حیوانات مختلف انجام شده است. شامپانزه ها، میمون های بزرگ، گوریل ها، بونوبوها، اورانگوتان ها، فیل ها، دلفین ها و زاغی ها این آزمون را با موفقیت پشت سر می گذارند.

“تست برف” برای سگ ها

وقتی صحبت از سگ ها می شود، آنها در آزمون آینه قبول نمی شوند. به نظر می رسد این نشان می دهد که سگ ها نمی توانند خود را به عنوان افراد منحصر به فرد تصور کنند. بنابراین با این اطلاعات در دسترس، ممکن است فکر کنید که آنها را از حیوانات با احساس خودآگاه حذف می کند. خوب، نه به این سرعت.

پروفسور بازنشسته مارک بکوف احساس کرد که این حکم در مورد سگ ها ناعادلانه است. زیرا سگ ها بویایی قوی دارند. بنابراین به جای آزمایش آینه، او تصمیم گرفت آزمایشی دیگری پیشنهاد دهد که به صورت سفارشی برای سگ ها طراحی شده و بنابراین بر اساس رایحه است.

بررسی ها نشان می دهد سگ ها نسبت به سگ های نر یا ماده دیگر، زمان کمتری را برای بو کردن ادرار خود صرف می کنند. این نشان می‌دهد که سگ‌ها می‌توانند ادرار خود را تشخیص دهند که ممکن است حاکی از داشتن “حس من بودن” باشد.

هنر معنی دادن به نام سگ شما

نام سگ شما در ابتدا بسیار کم یا بی معنی است. شما باید مدتی را صرف ایجاد تداعی های مثبت با نام کنید. به طوری که این نام به موسیقی در گوش سگ شما تبدیل شود و به او اطلاع دهد که اتفاق فوق العاده ای قرار است رخ دهد.

به محض شنیدن نام سگ خود، به دنبال پاسخی هستید، حالتی از توجه که به شما می گوید سگ شما فوراً به شما نگاه می کند تا اطلاعاتی در مورد آنچه که می خواهید در آینده انجام دهد. برای معنی دادن به نام سگ خود، باید از اتاقی شروع کنید که حواس حیوان را کمتر پرت می کند. نام سگ خود را تلفظ کنید و به او غذا بدهید.

این کار را چندین بار انجام دهید. سپس، در یک نقطه، منتظر بمانید. به عبارت دیگر، فقط نام او را بگویید و ببینید که آیا سگ شما شروع به نگاه کردن به شما می کند یا خیر. هنگامی که او این کار را کرد، مطمئن شوید که به او یک خوراکی‌ها می‌دهید.

این هدف نهایی تمرین است: سگ شما هر کاری را که انجام می دهد برای نگاه کردن به شما متوقف کند. مطمئن شوید که از خوراکی های خوشمزه برای زنده نگه داشتن علاقه سگ خود استفاده می کنید.

کولیت استرس در سگ چیست و چگونه درمان می شود؟

در اتاق های مختلف تمرین کنید.

در اتاق های مختلف تمرین کنید. سپس همان تمرین را در بیرون از خانه انجام دهید. اگر در هر زمانی سگ شما به شما نگاه نمی کند، در نظر داشته باشید که سطح حواس پرتی برای او بسیار زیاد است. یا اینکه خیلی سریع این روند را طی کرده اید.

دور شوید و آنچه را که ممکن است اتفاق افتاده باشد ارزیابی کنید. (آیا صداهای زیادی وجود داشت یا روی بو کشیدن متمرکز بود؟) و بعداً در یک منطقه ساکت‌تر کار را ادامه دهید تا بتوانید موفقیت بیشتری را هدف بگیرید. سعی کنید این کار را چندین بار در روز (مثل 12 بار) تمرین کنید. تا زمانی که پاسخ قابل اعتمادی دریافت کنید.

در نظر داشته باشید که هر چه بیشتر مورد توجه قرار بگیرید، به نام سگ خود انرژی بیشتری می دهید. هر چه کمتر توجه کنید، بیشتر آن را ضعیف می کنید. بنابراین مطمئن شوید که سگ خود را برای موفقیت با افزایش شانس پاسخ دادن او آماده کنید!

استفاده از نام سگ خود برای یادآوری

چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟ || دام و پت

هنگامی که سگ شما با شنیدن نام خودشبه طور قابل اعتمادی به شما نگاه کرد، شروع به اضافه کردن جملات دستوری کنید. به عنوان مثال، با سگ خود در نزدیکی، می توانید بگویید: “مریخ نورد، بنشین!” یا «مریخ نورد، پایین» یا «مریخ نورد، بمان» و سپس، لحظه ای که او رعایت می کند، تمجید و پاداش دهید.

برای استفاده از نام سگ خود برای یادآوری، همین کار را انجام دهید. البته، قبل از اینکه سگتان با عجله به سمت شما بیاید، باید سگ خود را طوری آموزش دهید که یادآوری خوبی داشته باشد. این باید یک بار دیگر در اتاقی با حواس پرتی کمتر شروع شود.

می توانید از فردی بخواهید که سگ شما را در ابتدا در یک راهرو نگه دارد و می توانید خم شوید و بگویید “مریخ بیا!” و کمک کننده شما سگ شما را رها می کند. به محض اینکه به شما رسید چندین تکه غذای کوچک پشت سر هم به او بدهید.

سپس باید این تمرین را در محیط های انجام دهید که کمی شلوغتر باشند. مثل همیشه با دقت بررسی کنید که سگ شما چگونه واکنش نشان می دهد. مانند تمرین نام بالا، شما می خواهید شانس موفقیت را افزایش دهید تا بتوانید تا آنجا که ممکن است به یادآوری سگ خود تقویت کنید.

مهم است که بدانیم هیچ آموزشی بدون مبارزه نیست. همه ما، حتی بهترین مربیان، به طور تصادفی با موقعیت‌هایی برخورد کرده‌ایم که سگ‌هایمان آنقدر حواسشان پرت می‌شود که نمی‌توانستند هنگام فراخوانی بیایند. هر چقدر هم که ناراحت کننده باشد، چالش را بپذیرید. آن را به عنوان یک درس کوچک برای تقویت بیشتر یادآوری خود با غلبه بر این موانع کوچک در نظر بگیرید.

شایع ترین توده در سگ ها و علائم آنها را بشناسید.

چرا سگ من به نام خودش پاسخ نمی دهد؟

وقتی سگی به نام خود پاسخ نمی دهد، بهتر است علت احتمالی را ارزیابی کنید. تربیت سگ برای اینکه وقتی او را صدا می زنید به سمت شما بیایید، نیاز به صبر و حوصله دارد. با توجه به همه این موارد، بیایید به چندین دلیل احتمالی در مورد اینکه چرا سگ شما به نام خود پاسخ نمی دهد نگاهی بیندازیم.

نام آنها را ارزیابی کنید.

بله، نام سگ شما نقش زیادی در جلب توجه او دارد. اگر نام سگ شما خیلی کوتاه یا خیلی طولانی باشد ممکن است مشکل ساز باشد. به عنوان مثال، اگر نام سگ شما لیز باشد، ممکن است برای جلب توجه سگ شما کمی کوتاه باشد.

در واقع، هنگام نامگذاری یک سگ، معمولاً توصیه می شود از کلمات دو هجا استفاده شود. این هجای اول به آنها هشدار می دهد، در حالی که هجای دوم آنها را در حال اجرا می کند. اگر حواسشان پرت شود یا قسمت اول را از دست بدهند، با شنیدن قسمت دوم تاییدیه دریافت می کنند.

همچنین در نظر بگیرید که اسامی با صامت بیشتر مانند P، K و D جلب توجه بهتری هستند.

راه حل: اگر نام سگ شما لیز است، بگویید “لیز، بیا!” می تواند در مقایسه با صدا زدن “لیز” کمی موثر تر باشد. زیرا شما در حال اضافه کردن یک کلمه اضافی هستید که کمی کمبود هجاهای اضافی را جبران می کند. از طرف دیگر، می‌توانید از نام دیگری به نام «نام تماس» فقط برای فراخوانی استفاده کنید.

بازی تکراری را متوقف کنید.

این یک عادت به شدت ریشه‌دار انسان است که وقتی به نتایجی که می‌خواهیم نمی‌رسیم، چیزهایی را تکرار کنیم. در آموزش سگ این اشتباه را تکرار نکنید.

به عنوان مثال، اگر سگتان بار اول نیامد، از تماس مکرر خودداری کنید.این شبیه کودکی است که یاد گرفته اولین باری که مادر به او می گوید تکالیفش را انجام دهد، به او توجه نکند. با این حال، از سگ خود ناراحت نشوید. اینطور نیست که او شما را به خاطر دفعه اول گوش نداده و لجبازی کند.

به احتمال زیاد، اگر سگ شما می توانست صحبت کند، چیزی در این زمینه می گفت: “شما اخیراً به من یاد داده اید که دستور “روور، بیا، مریخ نورد، بیا، مریخ نورد، بیا” است، پس وقتی من این کار را نمی کنم. لطفاً در نظر بگیرید که من فقط مؤدبانه منتظر هستم تا شما فرمان را عوض کنید.»

راه‌حل: از تکرار نشانه اجتناب کنید، اما به راه نجات دوم تکیه کنید—مثلاً، می‌توانید صدای کوبیدنی را که قبلاً شرطی‌ کرده‌اید تا او بیاید در بیاورید یا می‌توانید فرار کنید به این امید که سگتان شما را تعقیب کند.

مراقب لحن خود باشید.

چگونه به سگ اسمش را یاد دهیم؟ || دام و پت

نام سگ شما باید به گوش او شبیه به صدای موسیقی باشد. شما باید شاد و خوش‌حال به نظر برسید. اگر به دلایلی از سگ خود ناراحت هستید، با افزایش ناامیدی، بهتر است از لحن بلندتر یا تندتری استفاده کنید که می تواند سگ شما را ناامید کند.

استفاده از این لحن تنها به مشکلات بعدی منجر خواهد شد. از آنجایی که سگ‌ها ناامیدی ما را درک می‌کنند، اغلب در تلاش برای آرام کردن ما صاحبان ناامید سیگنال‌های آرامش‌بخش را خاموش می‌کنند یا درگیر می‌شوند.

بنابراین ممکن است سگ خمیازه بکشد، بچرخد، زمین را بو بکشد، راه برود یا خیلی آهسته راه برود که فقط صاحبان را بیشتر عصبانی می کند.

راه حل : از صداهای تند خودداری کنید. حتی اگر ناامید هستید، سعی کنید احساسات خود را پنهان کنید و در مورد برخی از ویژگی های دوست داشتنی یا چیزی که در مورد سگ خود دوست دارید فکر کنید.

از نشانه های مسموم اجتناب کنید.

آیا زمانی که می‌خواستید به سر کار بروید، سگتان را صدا کرده‌اید تا او را حمام کنید، ناخن‌هایش را کوتاه کنید یا او را در جعبه ببندید؟ خوب، اگر سگ شما هر یک از این فعالیت ها را دوست ندارد، یاد گرفته است که نام خود و یادآوری شما را با این اتفاقات منفی مرتبط کند.

در چنین حالتی می توان گفت که فراخوان او «مسموم» بوده است. نشانه های مسموم در آموزش سگ رایج است و یادآوری یکی از نشانه هایی است که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد.

هنگامی که سگ شما این ارتباط منفی را ایجاد می کند، ممکن است به سراغ شما بیاید یا در نهایت به کلی از آمدن منصرف شود.

راه حل: هنگامی که یک نشانه مسموم می شود، بازیابی ارزش آن پیچیده می شود. تغییر دادن و شروع تازه با یک نشانه جدید اغلب ساده تر است.

از آموزش بی ربط اجتناب کنید.

آموزش بی ربط، پدیده ای است که در آن سگ شما به نشانه های شما توجه نمی کند. زیرا آنها به نوعی مانند صدای پس زمینه ناچیز مانند صدای جیر جیر پرندگان در درختان حساس می شوند.

این اغلب زمانی اتفاق می افتد که شما چندین بار سگ خود را صدا می زنید و پاسخی دریافت نمی کنید. این نشانه شما را به میزان قابل توجهی ضعیف می کند و باعث می شود که به نقطه ای برسد که دیگر اثری نداشته باشد.

راه حل: زمانی که مطمئن نیستید سگتان به شما گوش می دهد یا نه، از صدا خودداری کنید. به عنوان مثال، در پارک سگ، در حالی که او در حال بازی است با او تماس نگیرید. به یاد داشته باشید که به تدریج موارد حواس پرتی را اضافه کنید.

منبع
https://pethelpful.com/dogs/Why-Does-My-Dog-Not-Respond-to-His-Name

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا