قوانین و مقررات سایت دام و پت

قوانین و مقررات پزشکت با هدف تفهیم و تعیین جزئیات استفاده از خدمات اپلیکیشن پزشکت تنظیم شده است و تایید آن ها و یا استفاده از اپلیکیشن پزشکت به‌ معنای موافقت شما با تمامی موارد مندرج در این قوانین است. پس در مطالعه آن ها دقت کنید.

در این جا ما 6 دسته بندی مختلف از قوانین و مقررات در حوزه های مختلف را به صورت مجزا به شما نمایش می دهیم، تا شما آسوده تر و دقیق تر به مطالعه آن بپردازید.

کلیه اصول و رویه‏‌های پزشکت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است از این رو متعاقبا کاربران پزشکت اعم از بیماران و دامپزشکان نیز موظف به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند.
کلیه کاربران این مهم را می پذیرند، در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات پزشکت تغییراتی در آینده ایجاد شد آن را مجدد بپذیرند، قوانین و مقررات در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید، که استفاده مستمر شما از پزشکت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
پزشکت سامانه ایست متشکل از نرم افرار موبایل و وب سایت و شبکه اجتماعی حوزه سلامت جهت تسهیل ارتباط (بستر ارتباطی) میان کاربران متخصص (دامپزشکان) و اشخاصی (کاربر عادی) که به نوعی نیاز به اخذ مشاوره از متخصص دارند و این نکته حائز اهمیت است هرگز نباید به عنوان جایگزین مراجعه حضوری به دامپزشک تلقی و مورد استفاده قرار گیرد.

 1. هر کاربر مجاز به داشتن یک نام حساب کاربری می باشد.
 2. کاربران تنها مجاز به ثبت نام با شماره تلفن همراه شخصی خود هستند.
 3. کاربران برای آنالیز هر چه دقیق تر دامپزشک می بایست، سن، جنسیت و محل سکونت و سوابق بیماری و … در قسمت پروفایل خود تکمیل نمایند، شایان ذکر است این موضوع اختیاری است.
 4. اهانت به کاربران، دامپزشکان، اقلیت های قومی و مذهبی، تفرقه افکنی و هر گونه صحبت سیاسی در پزشکت ممنوع است و پس از گزارش به آن رسیدگی خواهد شد.
 5. قطع بودن انواع فیلترشکن قبل از ورود به اپ اجباری است.
 6. کاربران برای استفاده از سامانه پزشکت باید حداقل دارای سن ۱۸ سال تمام شمسی باشند، در غیر این صورت مجاز به استفاده از سامانه نیستند.
 7. پزشکت هیچ گونه ارتباط، نظارت و مسئولیتی در قبال محتوا، محصولات و عملکرد شرکت ها، وب سایت و اپلیکیشن هایی که خارج از پزشکت فعالیت می کنند و کاربر از طریق تبلیغات یا متن های داخل پزشکت با آنها آشنا شده باشد ندارد و طبیعتا هرگونه خسارت های مالی و جانی احتمالی ناشی از استفاده از آنها برعهده ارائه دهنده آن محصول و خدمات و محتوا است.
 8. هرگونه استفاده از اطلاعات مندرج در وب سایت، اپلیکیشن به طور مستقیم یا غیر مستقیم بدون کسب اجازه کتبی از شرکت مرهم ممنوع بوده و پیگیرد قانونی به همراه دارد.
 9. نظرات و دیدگاه های کاربران به دامپزشکان شخصی بوده و پزشکت تنها دیدگاه های دارای فحاشی و بی احترامی را حذف می کند و دامپزشکان نمی توانند درخواست حذف دیدگاه بصورت سلیقه ای نمایند.
 1. کاربران می بایست در اطلاعاتی که در اختیار اپلیکیشن و دامپزشک در پزشکت قرار می دهند، نهایت صداقت را داشته باشند. پزشکت از اطلاعات کاربران به صورت کاملاً محرمانه نزد خود نگهداری می کند و هرگز بدون اجازه خود کاربر از آن استفاده نمی کند، با این حال اطلاعات محرمانه بیمار اعم از نام، تصاویر و اطلاعات تماس به مشاوران و دامپزشکانی که در ارائه مشاوره به وی دخیل هستند و یا مراجع و افراد دارنده حکم قضائی نمایش داده می شود.
 2. کاربران باید توجه داشته باشند هرگونه توصیه و مشاوره ارائه شده توسط دامپزشکان فقط مختص شخصی است که در خواست مشاوره داشته و با توجه به تفاوت شرایط هر شخص نسبت به شخص دیگر، کاربران باید از عمل به مشاوره و توصیه ارائه شده به شخص دیگر خودداری نمایند.
 3. کاربران باید توجه داشته باشند، سامانه پزشکت برای استفاده و ارائه خدمات در صورت رخداد موارد اورژانس اجتماعی و دامپزشکی و هر مورد اورژانسی دیگر که نیاز به اندازه گیری علایم حیاتی باشد، ایجاد نشده و در این موارد خدماتی ارائه نمی کند. لازم به ذکر است، کاربران در چنین مواردی باید با اورژانس شهر خود یا هر مرجع در نظر گرفته شده برای رسیدگی به آن مورد اورژانسی تماس حاصل نمایند.
 4. کاربران در نظر داشته باشند درخواست و دریافت شماره تماس و هر گونه راه ارتباطی غیر از اپلیکیشن با دامپزشک/ مشاور خلاف قوانین بوده و عواقب ناشی از آن بر عهده کاربر می‌باشد و هیچگونه مسئولیتی در این خصوص بر عهده پزشکت نمی باشد.
 5. هرگونه اطلاعات قابل مشاهده در پزشکت اعم از مطلب یا پرسش و پاسخ بین دامپزشک و بیمار، صرفا کاربرد اطلاع رسانی دارد و نباید به هیچ وجه جایگزین مراجعه حضوری نزد مشاور و یا برای خود درمانی مورد استفاده قرار گیرد.
 6. استفاده از تصاویر مربوط به دامپزشکان به عنوان تصویر کاربر ممنوع می باشد و موجب لغو عضویت کاربر می گردد.
 7. قطع بودن انواع فیلترشکن قبل از انجام ویزیت اجباری است.
 8. تمام شئونات اخلاقی و پوششی مشاوره حضوری در ویزیت ویدئویی پزشکت باید رعایت شود.
 9. نظرات کاربران باید مبتنی بر واقعیت و صرفا بیانگر تجربه شخصی کاربران باشد و در صورتی که پزشکت تشخیص دهد نقدی غیر واقعی و یا مبالغه آمیز باشد، شرکت تدبیر سلامت مرهم می تواند نسبت به حذف نظر شما اقدام کند.
 10. هر کاربر مجاز به داشتن یک نام حساب کاربری و از طریق تلفن و شماره تلفن همراه شخصی خود می باشد.
 11. واریز و پرداخت وجه تنها می بایست، از کارت بانکی شخص صاحب حساب باشد، در غیر این صورت مسدود و تا بررسی موضوع کاربر معلق خواهد شد.
 12. کد پیگیری نسخه الکترونیک از طریق پیامک اطلاع رسانی می گردد، لذا از کاربران تقاضای صبر و شکیبایی نموده و در صورت لزوم از طریق پشتیبانی پزشکت به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۵۵ پیگیری نمایند.
 13. سوابق مشاوره شما با دامپزشک در سرورهای پزشکت به منظور ارائه خدمات بهتر ذخیره می گردد. این سوابق محرمانه تلقی شده و هیچ فردی بدون داشتن مجوز و یا ارائه نامه رسمی از دادگاه صالح اجازه بازبینی مجدد آن را نخواهد داشت.
 14. صحت و صدق اظهارات بیمار با وی بوده و استفاده از خدمات دامپزشکی این مرکز به معنی تحصیل برائت از تقصیر و برائت از ضمان دامپزشک معالج توسط بیمار می باشد.
 15. قوانین و مقررات پزشکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه در پزشکت و قوانین انحصاری پزشکت و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، شرکت تدبیر سلامت مرهم حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه قوانین بروز شده را از طریق همین صفحه در وب‌ سایت پزشکت در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. هر تغییری در مقررات و قوانین این توافق نامه بلافاصله از نظر کاربران پزشکت لازم الاجرا است و عذر کاربران در صورت عدم آگاهی آن ها از این تغییرات، به هیچ وجه پذیرفته نیست.
 1. دامپزشکان می بایست تمامی مدارک و مستندات خود را به صورت فیزیکی در اسرع وقت به شرکت مرهم ارسال نمایند، بدیهی است صحت اطلاعات و مدارک از مراکز ذی صلاح بررسی خواهد شد و پس از تایید می توانند به مشاوره دادن به بیماران خود ادامه دهند.
 2. رعایت پوشش مناسب، طبق قوانین کشور جهت انجام ویزیت ویدئویی برای همه دامپزشکان الزامی است.
 3. دامپزشکان حداقل 10 دقیقه قبل از انجام ویزیت می بایست آنلاین باشند.
 4. قطع بودن انواع فیلترشکن قبل از انجام ویزیت اجباری است.
 5. ارسال پست در جامعه مجازی به نام خود مستلزم رعایت قوانین کپی رایت و مالکیت می باشد، پس از کپی کردن مطالب بدون ذکر منبع خودداری کنید .
 6. هرگونه فعالیت تبلیغاتی مرتبط و غیر مرتبط و یا نا متعارف در پزشکت ممنوع است.
 7. ارائه شماره تماس یا هرگونه راه ارتباطی غیر از اپلیکیشن پزشکت (شماره تلفن، آیدی شبکه های مجازی، آدرس مطب، بیمارستان یا محل فعالیت و …) و هدایت کاربر جهت پرداخت یا انصراف از مشاوره در اپلیکیشن پزشکت، خلاف قوانین و مقررات بوده و بعد از تذکر درصورت مشاهده و تکرار مجدد، موجب قطع همکاری پزشکت با دامپزشک می گردد.
 8. درخواست تسویه حساب تنها به شماره حساب شخص صاحب حساب با تایید هویت، هر 24ساعت انجام پذیر است، (لازم به ذکر است واریزی در روزهای کاری ظرف 48 ساعت کاری از زمان درخواست و در روزهای تعطیل در اولین روز کاری بعد از تعطیلات می باشد).
 9. کلیه مشاوره ها و گفتگوهای شما با بیماران به صورت خودکار بر روی سرورهای پزشکت ذخیره شده و تنها توسط پزشکت یا با حکم مراجع قضایی قابل بازبینی مجدد می باشد .
 10. دامپزشکان قادر به ارائه و تجویز دارو غیر OTC به بیمار تنها با ارائه نسخه در سربرگ به همراه مهر معتبر و یا ثبت نسخه الکترونیک می باشند، همچنین در صورت بروز هر گونه احتمال از وخیم بودن حال بیمار (حالت اورژانسی) یا عدم تشخیص درمان، بیمار را برای مراجعه و معاینه حضوری تشویق کند.
 11. کلیه مسئولیت های ناشی از توصیه و مشاوره های دامپزشکان به عهده شخص اوست و پزشکت هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 12. کلیه کسورات قانونی اعم از بیمه، مالیات و سایر به عهده دامپزشکان می باشد و پزشکت هیچ گونه مسئولیتی از این بابت نخواهد داشت.
 13. درصورت عدم مراجعه بیمار پس از 2 دقیقه دامپزشک می تواند لغو مشاوره زده و 60% هزینه در قالب کد تخفیف اپلیکیشن پزشکت را به کاربر استرداد دهند، این عمل انسان دوستانه در جهت آشنایی هر چه بیشتر کاربران و رضایتمندی آن ها انجام شده است.
 14. دامپزشک مکلف است در صورت ممنوعیت دائم یا موقت از اشتغال به هر نحو که باشد بلافاصله مراتب را به پزشکت اعلام نماید.
 1. در صورت انتخاب روز و ساعت اشتباه، مسئولیت بر عهده خود کاربر است.
 2. در صورتی که دامپزشکان هر زمان، چه قبل از زمان شروع مشاوره، چه پس از آن، اقدام به لغو مشاوره کنند، کل هزینه در قالب کد تخفیف اپلیکیشن پزشکت به کاربر بازگردانده خواهد شد.
 3. دامپزشکان می بایست، قبل از شروع مشاوره در صفحه مشاوره حاضر باشد و در صورت عدم حضور، سیستم مشاوره را پس از 1 دقیقه لغو و کل هزینه در قالب کد تخفیف اپلیکیشن پزشکت را به کاربر عودت می دهد.
 4. کاربران محترم مقیم خارج از کشور، به این نکته توجه فرمایند که ملاک رزرو نوبت، ساعت به وقت ایران بوده و امکان دریافت مشاوره تصویری، صوتی، متنی را دارند و امکان مشاوره تلفنی برای ایشان مقدور نمی باشد.
 1. دریافت کننده ویزیت در محل (منزل) متعهد می شود که در زمان مراجعه دامپزشک به منزل اقدامات لازم برای تمرکز متخصص را ایجاد کند و منزل را برای انجام خدمات دامپزشکی امن و آرام نگه دارد (طرفین ملزم به رعایت کامل شئونات اسلامی و رعایت ضوابط حاکم بر جامعه در حین ویزیت در محل (منزل) می باشند).
 2. دریافت کننده ویزیت در محل (منزل) متعهد می شود هزینه خدمات (مانند تزریقات، پانسمان و…) را حین حضور دامپزشک به پزشکت پرداخت نماید.
 3. هزینه ایاب و ذهاب دامپزشک به محل با توجه به لوکیشن و از طریق اپلیکیشن مشخص شده و بر عهده دریافت کننده ویزیت در محل (منزل) می باشد.
 4. چنانچه دامپزشک پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت حضور پیدا نکند شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات پزشکت که منجر به عدم رعایت شهرت و اعتبار کاری او خواهد شد، هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا وصول کند.
 5. دریافت کننده ویزیت در محل (منزل) نیازی به پرداخت هر گونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به پزشکت ندارد. پزشکت این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی کند و از دریافت کننده ویزیت در محل (منزل) می‌خواهد که این موارد را حتما اطلاع دهد.
 6. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی، ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت و قوانین مدنی باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و پزشکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی پزشکت به عمل آورد.
 7. دریافت کننده ویزیت در محل (منزل) پذیرفته ‌است که پزشکت به عنوان یک نرم افزار عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می‌نماید. مسئولیت هرگونه آسیب به اموال طرفین بر عهده فرد خاطی بوده و طرفین می‌توانند در مراجع ذی صلاح حقوقی و قضایی علیه یکدیگر اقامه دعوی نمایند.
 8. مسئولیت قانونی و عواقب کلیه مسایلی که ناشی از قصور پزشکی و کوتاهی و یا نقص دانش ارائه دهنده خدمت به وجود بیاید، متوجه ارائه دهنده ویزیت در محل (منزل) خواهد بود و پزشکت صرفا به عنوان واسطه اتصال ارائه دهنده خدمت و گیرنده خدمت عمل می کند.
 1. کاربران سیستم اعم از بیمار و دامپزشک پس از ثبت نام صاحب یک کیف پول شده که کلیه تراکنش های خود را با آن انجام خواهند داد.
 2. در صورت واریز اشتباه وجه می توان درخواست بازپرداخت وجه را در قسمت تسویه حساب داد.
 3. کلیه تسویه حساب ها 24 تا 48 ساعت بعد در حساب صاحب اکانت واریز خواهند شد.
  تبصره: 24 تا 48 ساعت کاری و روز های تعطیل به این ساعات اضافه خواهد شد.
 4. دامپزشکان پس از پایان مشاوره هزینه مشاوره خود را پس از کسر هزینه سیستم، در کیف پول خود دریافت خواهند کرد. با توجه به قوانین استرداد وجه اپلیکیشن پزشکت، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان هنگام تسویه حساب دامپزشک در کیف پول پزشکت دامپزشک باقی می ماند. در صورت اتمام همکاری، تسویه حساب کامل با دامپزشک مربوطه انجام می گردد.
 5. درخواست تسویه حساب تنها یک مرتبه در روز امکان پذیر است.
 6. قبل از درخواست مشاوره، کاربر موظف است راهنمای استفاده از اپلیکیشن و نحوه دریافت مشاوره را مشاهده نماید. در صورت اشتباه، مبلغی به کاربر مسترد نخواهد گردید.
 7. در صورتی که مشاوره به دلیل اختلال اپلیکیشن و اینترنت انجام نشده و مشاوره ای صورت نگرفته باشد، سهم مشاور کسر شده و مبلغ کل مشاوره به صورت کد تخفیف به کاربر تعلق می گیرد.
 8. در صورتی که مشکل از سمت دامپزشک باشد، علاوه بر سهم دامپزشک، مبلغ 40 درصد از کل مبلغ مشاوره نیز به عنوان کارمزد از دامپزشک کسر گردیده و مبلغ کل مشاوره به عنوان کد تخفیف به کاربر تعلق می گیرد.

قوانین و مقررات پزشکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه در پزشکت و قوانین انحصاری پزشکت و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، شرکت تدبیر سلامت مرهم حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه قوانین بروز شده را از طریق همین صفحه در وبسایت دام و پت در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. هر تغییری در مقررات و قوانین این توافق نامه بلافاصله از نظر کاربران پزشکت لازم الاجرا است و عذر کاربران در صورت عدم آگاهی آنها از این تغییرات، به هیچ وجه پذیرفته نیست.

نکته مهم:

بدیهی است رعایت کلیه قوانین جاری کشور ایران همچنین مقررات، آیین نامه ها و عرف و رویه مرتبط با حوزه سلامت برتمامی کاربران الزامی است.

پزشکت صرفا یک بستر مجازی پیشرفته برای برقراری ارتباط بین دامپزشک و (کاربر) بیمار می باشد و هر چند شرکت تدبیر سلامت مرهم به عنوان متولی همواره به صورت تصادفی مطالبی را انتخاب و بررسی می نماید ولی مسئولیت محتوای مندرج در دام و پت بر عهده فرد منتشر کننده آن مطلب می باشد.

دکمه بازگشت به بالا