حیوانات خانگی کوچک

دندان های بلند در خوکچه هندی

دندان های بلند در خوکچه هندی

دندان های بلند در خوکچه هندی می تواند منجر به بروز برخی عوارض جدی شود. اگر شما هم با مشکلات دندان های بلند در خوکچه هندی روبرو هستید این مقاله دام و پت را بخوانید. خوکچه هندی دارای دندانهای رو به رشدی است که برای حفظ فرم خوب آنها باید مرتب و منظم شوند. عدم انجام این کار می تواند منجر به یک وضعیت آزاردهنده شود زیرا رشد بیش از حد دندان ها می تواند مانع از غذا خوردن و جویدن آنها شود. بنابراین، امروز خواهیم آموخت که چگونه می توانید دندان های خوکچه هندی خود را کوتاه نگه دارید؟

خوکچه هندی وحشی برای جویدن شاخه های درخت، یونجه و سایر چوب های طبیعی از دندان های بلند استفاده می کند. بنابراین، حتی در قفس هم ما باید مقدار زیادی یونجه، اسباب بازی های جویدنی و بلوک های چوبی ایمن، جامد یا شاخه های درخت تهیه کنیم تا دندان های خوکچه هندی خود را در فرم نگه داریم.

برخی از خوکچه های هندی حتی پس از جستجوی مقدار زیادی یونجه و جویدن اسباب بازی های جویدنی، دندان های بلندتری دارند. در چنین مواردی، مراجعه به دامپزشک برای کوتاه کردن دندان ها یک انتخاب عالی خواهد بود.

اگر در این زمینه تجربه دارید می توانید دندان های آنها را در خانه نیز کوتاه کنید. با این حال، برای اکثر مالکان مراجعه به دامپزشک توصیه می شود.

چرا خوکچه هندی آب نمی نوشد؟

چرا خوکچه هندی دندان های بلندی دارد؟

رشد دندان های خوکچه هندی به دلیل رژیم غذایی و شرایط زندگی خوك های هندی است. خوکچه هندی وحشی از یونجه زیاد، مقداری گل، چیپس چوب سخت و شاخه به عنوان غذا استفاده می کرد. با این حال، در قفس ما به آنها بیشتر غذاهای، سبزیجات و یونجه نرم می دهیم که برای دندان قروچه در صورت نیاز کافی نیست. در طبیعت، غذای خام به اندازه کافی برای حفظ شکل دندان های آنها وجود دارد. با این حال، اکثر خوکچه های هندی اسباب بازی های جویدنی کافی و رژیم متعادلی که سرشار از یونجه تیموتی باشد را برای حفظ فرم دندان های خود دریافت نمی کنند.

در نتیجه، بسیاری از صاحبان خوکچه هندی اغلب در مقطعی از زندگی خوکچه هندی خود را دردناک می بینند. خوکچه هندی به اسباب بازی های یونجه و جویدن، چوب های محکم اما ایمن و شاخه ها برای حفظ فرم دندان خود نیاز دارد. بنابراین، مطمئن شوید که سبزیجات و غذاهای اضافی را کاهش داده و آنچه برای آنها ضروری است به آنها ارائه دهید.

دندان های خوکچه هندی چقدر طول می کشد؟

دندان های بلند در خوکچه هندی | دام و پت

دندانهای پیشین 

خوکچه هندی دارای دندانهای پیشانی بالا و پایین است که بلند، راست و سفید هستند. دندان های پیشین فوقانی معمولاً با قسمت پایینی روی هم قرار می گیرند به طوری که خوکچه هندی شما می تواند دهان خود را به درستی ببندد.

پیش مولر

دندان های پیش دندان معمولاً داخل دهان خوکچه هندی شما قرار می گیرند و در بیشتر موارد، قابل مشاهده نیستند. پس از آن دندان های آسیایی خلفی قرار دارند. با این حال، اگر آنها قابل مشاهده باشند، به این معنی است که مشکلی وجود دارد.

مولرها

مولرها در انتهای دور دهان قرار دارند و برای ما قابل مشاهده نیستند. با این حال، آنها معمولاً کوچکتر هستند و به خوکچه هندی اجازه می دهد دهان خود را به راحتی ببندد. خوکچه هندی دندان مولر خود را هنگام جویدن درست مانند دندان های پیشین خرد می کند.

مشکلات دندانی یکی از شایع ترین مسائل بهداشتی در خوکچه هندی است. مطمئن شوید که به دنبال علائم تغییر رنگ، نامناسب بودن، لبه های تیز و رشد بیش از حد دندان ها هستید. این می تواند یک وضعیت دردناک برای خوکچه هندی باشد.

آیا می توان دندان های خوکچه هندی را خیلی بلند کرد؟

بله، اگر مراقبت کافی از دندان های خوکچه هندی انجام نشود، ممکن است بلند شود. دندان های خوکچه هندی باید به درستی تراز شده باشند و بتوانند دهان خود را به درستی ببندند. عدم تعادل رژیم غذایی مناسب و نداشتن اسباب بازی های جویدنی می تواند یکی از عوامل اصلی رشد بیش از حد دندان ها در خوکچه هندی باشد.

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟

دندان های خوکچه هندی چقدر سریع رشد می کنند؟

دندان های بلند در خوکچه هندی | دام و پت

دندان های خوکچه هندی معمولاً هر هفته حدود 2 میلی متر رشد می كنند. دندانهای آنها عموماً به سمت داخل رشد می کند و در صورت بزرگ شدن می تواند به لثه و چانه آنها آسیب برساند. مولرهای رشد کرده بدترین هستند زیرا بلع غذا را برای خوکچه هندی ما سخت می کند.

تنها راه برای حفظ فرم دندان ها این است که اسباب بازی های یونجه و چوبی با کیفیت خوب برای آنها تهیه کنید. ارائه رژیم غذایی اشتباه، یعنی سبزیجات بیشتر و علوفه کم و یونجه می تواند منجر به رویش بیش از حد دندان ها در خوکچه هندی شما شود.

عوارض دندان های بلند در خوکچه های هندی

بسیاری از مشکلات سلامتی وجود دارد که می تواند باعث رشد بیش از حد دندان ها شود.برخی از رایج ترین مشکلات عبارتند از:

بسته نشدن دهان

دندان های بلند می توانند زبان و لثه ها را در حین جویدن غذا اذیت کنند. این می تواند منجر به خونریزی زیاد و عفونت باکتریایی شود. خوکچه هندی شما ممکن است نتواند غذای خود را بجود. در نتیجه، آنها می توانند در مدت 48 ساعت از گرسنگی بمیرند. دندانها می توانند شکننده شوند که احتمال شکستن و داشتن لبه های تیز روی آنها را افزایش می دهد.

از طرفی در این شرایط خوکچه هندی شما نمی تواند خود را مرتب کند. این امر منجر به عدم رعایت بهداشت و به دنبال آن بی شمار مسائل دیگر بهداشتی می شود.

مشکلات تنفسی

خوکچه هندی نیز ممکن است مشکل تنفسی داشته باشد زیرا تنفس بینی اجباری است. یکی از مشکلات رایج در رشد بیش از حد دندان ها بستن ناصاف است. این بدان معناست که دندانهای پیشرو رشد کرده ممکن است با یکدیگر همپوشانی نداشته باشند.

دندانها به رشد خود ادامه می دهند و بد شکل می شوند. در نتیجه، ممکن است یکی از دندان های دیگر به لثه ها و پوست خوکچه هندی شما نفوذ کند.

شایع ترین بیماری های خوکچه هندی را بشناسید.

علائم بلند شدن دندان های خوکچه هندی

دندان های بلند در خوکچه هندی | دام و پت

تنها چند تغییر بصری و رفتاری وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. اینها شامل:

  • تمایلی به خوردن ندارند: خوکچه هندی با دندان های رویش شده، جویدن غذای خود را با مشکل مواجه می کند. در نتیجه، برخی از خوکچه های هندی ممکن است تمایلی به جویدن غذای خود نداشته باشند.
  • وضوح: دندان خوکچه هندی، از جمله دندان خود، باید طولانی است اما غیر نافذ. اگر آنها تیز به نظر می رسند، به این معنی است که وقت آن است که به آنها اصلاح کنید.
  • تغییر رنگ: خوکچه هندی مینای سفید روی دندان های خود دارد. اگر در هر نقطه ای متوجه شدید که دندان ها در حال زرد شدن هستند، ممکن است نشانه رشد بیش از حد باشد.
  • ترشح چشم یا بینی: ریشه دندان های خوکچه هندی می تواند به سمت داخل رشد کند. در صورت رشد بیش از حد، می تواند در گذرگاه بینی آنها فشار ایجاد کرده و منجر به ترشح چشم یا بینی شود.

لطفاً توجه داشته باشید که بررسی منظم دندان های خوکچه هندی شما برای پیگیری سلامت دندان های آنها ضروری است. بررسی زودهنگام می تواند در طولانی مدت از بسیاری از مسائل مهم بهداشتی جلوگیری کند.

چگونه می توانم دندان های خوکچه هندی خود را سالم نگه دارم؟

ارائه مقدار زیادی یونجه و مقدار محدودی سبزیجات و انواع غذاها در رژیم غذایی آنها یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از سلامت دندان ها در خوکچه هندی است.

علاوه بر این، خوکچه هندی خود را با دسته ای از مواد مورد نیاز برای جویدن تهیه کنید تا از شکل طبیعی دندان های آنها مطمئن شوید.موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • چند بلوک چوبی یا شاخه درخت را انتخاب کنید.
  • سیب، کاج، بید و …از بهترین انتخاب ها هستند.
  • اسباب بازی های پلاستیکی کودک یک انتخاب عالی است.

بیماری های دندانی در خوکچه هندی

دندان های بلند در خوکچه هندی | دام و پت

خوکچه هندی حیوانات جذابی است که هرکدام دارای شخصیت منحصر به فردی هستند. برخی از آنها پر سر و صدا و رئیس هستند و برخی دیگر خجالتی و ترسو. همه آنها می توانند در محیط مناسب حیوانات خانگی عالی بسازند. یکی از شایع ترین مشکلاتی که در خوکچه هندی مشاهده می کنیم، ایجاد بیماری های دندانی است.

بیماری های دندانی اصطلاحی است که به مشکلات مربوط به دندان مربوط می شود. این اصطلاح برای چندین گونه استفاده می شود و به معنی چیزی متفاوت در هر گونه است. به عنوان مثال، موش ها معمولاً روی دندان های خود توده ایجاد می کنند، در حالی که خرگوش ها معمولاً خارهای تیز ایجاد می کنند که می توانند در زبان یا گونه آنها حفر کنند. هر دو مشکل، به عنوان بیماری دندان نامیده می شود. دندان های خوکچه هندی در طول زندگی خود دائماً رشد می كنند و اگر با جویدن مقدار زیادی یونجه یا علف ساییده نشوند، شروع به بلند شدن می كنند.

شایع ترین نوع بیماری های دندانی در خوکچه های هندی شامل کشیدن دندان های گونه آنها است. دندانهای گونه فک پایین (فک پایین) اغلب بیشترین آسیب را می بینند و می توانند آنقدر بد شوند که بتوانند رشد کرده و زبان را کاملاً “به دام بیاندازند”. این مانع از حرکت عادی زبان می شود، به این معنی که خوکچه هندی نمی تواند به درستی غذا بخورد.

اشکال دیگر بیماری های دندانی در خوکچه های هندی شامل ایجاد آبسه دندان، سایش نامنظم، کشیدگی ریشه های دندان، مشکلات دندان های پیشین و وجود خارهای تیز است که می تواند زبان یا گونه را زخم کند.

پریدن خوکچه های هندی نشانه چیست؟

گرد آورنده
https://guineapig101.com/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا