پرنده ها

۷ راه ابراز محبت در اردک ها

ابراز محبت در اردک ها، اگرچه اردک ها اولین حیوانی نیستند که انسان ها معمولاً هنگام تصمیم برای خرید یک حیوان خانگی، به آن فکر می کنند، با این حال اردک ها در واقع می توانند موجودات بسیار سرگرم کننده و دوست داشتنی باشند. اردک ها نسبت به سگ ها یا گربه ها به نگه داری و مراقبت بیشتری نیاز دارند، اما تماشای شنای آن ها در استخر آب، به خودی خود ارزش مراقبت از آنها را دارد.

بنابراین، یکی از سوالاتی که ممکن است بسیاری از صاحبان اردک های خانگی از خود بپرسند، این است که اردک ها چگونه محبت خود را بروز می دهند؟ در واقع، اردک‌ها به روش ‌های مختلفی از جمله از طریق تماس فیزیکی، صدا زدن و بازیگوشی نسبت به انسان ها محبت نشان می ‌دهند.

باتوجه به نژاد اردک اهلی که انتخاب می‌ کنید و نحوه پرورش این حیوانات، اردک ‌ها می ‌توانند حیوانات خانگی بسیار مهربانی باشند. علاوه براین، باید بدانید که اردک ها، به کمک روش های مختلفی، می توانند محبت خود را نشان دهند. برای آشنایی با روش‌های خاصی که اردک ‌ها می ‌توانند به کمک آن ها محبت خود را نشان دهند، ادامه مقاله را بخوانید. همچنین برای نگهداری بهتر از آنها شایع ترین بیماری های اردک را بشناسید.

روش های ابراز محبت اردک ها

به طور کلی، اگر بتوانید اردک های خانگی خود را به خوبی پرورش دهید، این حیوانات می ‌توانند دوست داشتنی باشند، اما سوال اصلی این است که اردک ها دقیقاً چگونه محبت خود را نشان می ‌دهند؟ به طور کلی، اردک ‌ها با روش ‌هایی مشابه انسان ‌ها، محبت نشان می ‌دهند. از جمله این روش ها، عبارت اند از:

  • بازیگوشی
  • ایجاد صدا
  • تماس فیزیکی

یکی از راه های ابراز محبت در اردک ها، تماس فیزیکی و در آغوش گرفته شدن است.

صداسازی در اردک ها

۷ راه ابراز محبت در اردک ها || دام و پت

اکثر شما می ‌دانید که اردک‌ ها صدای «کواک» قابل تشخیصی تولید می‌ کنند، اما آیا می دانید که اردک‌ها صداهای متفاوت دیگری دارند که برای انتقال احساسات متفاوت تولید می ‌کنند؟ علاوه بر صداهای تهاجمی، اردک ‌ها صدایی هم دارند که فقط زمانی که خوشحال یا هیجان ‌زده هستند، تولید می‌ کنند.

اگر بعد از غذا یا دیدن شما پس از مدتی طولانی هیجانی می شوند، یا تازه استخرشان با آب شیرین جایگزین شود، آن ها با صدای بلند به شما خواهند گفت: “بوق-بوق-بوق”. از لحن این سروصدا می توان فهمید که آنها خوشحال هستند. یک مورد امیدوارکننده که نشان می دهد اردک خانگی تان، شما را دوست دارد، این است که وقتی شما را در خانه دنبال می کند، این صدا را ایجاد کند.

درست مانند انسان هایی که یک رابطه جدید ایجاد می کنند، اردک ها دوست دارند تا حد امکان در کنار فرد مورد علاقه خود باشند.

تماس فیزیکی در اردک ها

مانند گربه ها و سگ ها، اردک ها دوست دارند در آغوش شما قرار بگیرند. به طور کلی، اگر اردک ‌ها در هنگام بودن با شما، احساس امنیت و راحتی کنند، در آغوش شما می نشینند. همچنین اردک ها برای نزدیکی بیشتر، در نزدیکی اندام های شما مانند دست ها و پاهای شما قرار می گیرند.

اردک ها حیواناتی اجتماعی هستند. حتی در طبیعت، جوجه اردک ها با اردک مادر یا سایر اردک های گله خود هم آغوش می شوند. چه کسی می دانست که آغوش یکی از اصلی ترین راه های ابراز محبت است!

خوابیدن در آغوش

اگر اردک ها با شما ارتباط خوبی داشته باشند، ممکن است که در آغوش شما بخوابند. خوابیدن در طبیعت، فعالیتی است که اردک ها را در موقعیتی آسیب پذیر قرار می دهد. از آنجایی که اردک ها پرندگانی طعمه هستند، خواب، همان زمانی است که آنها خود را در معرض شکارچیان قرار می دهند و بنابراین مراقب خود هستند.

اگر می خواهید در مورد عادات خواب و رفتار اردک ها بیشتر بدانید، با یک دامپزشک تماس بگیرید.

از آن جایی که خوابیدن، همان زمانی است که اردک آسیب پذیرترین حالت را دارد، اگر حیوان خانگی شما به اندازه کافی در کنار شما احساس راحتی کند و بخوابد، در واقع این رفتار خیلی چیزها را می گوید، به خصوص زمانی که روی پای شما به خواب می رود!

وقتی یک اردک در دامان شما به خواب می رود یا در بازوی شما می‌ نشیند، به این معنی است که آن ها در کنار شما احساس امنیت می کنند. این مورد، فقط راه دیگری است که به کمک آن اردک ها تمایلات بسیار دوست داشتنی و صمیمانه خود را به نمایش می گذارند.

بازی کردن در اردک ها

اردک ها شخصیت های عجیب و غریبی دارند. آنها از بودن در آب، تعقیب اجسام براق و به طور کلی از بازی کردن لذت می برند. طبیعت بازیگوش آن ها به خوبی نشان می دهد که اردک ها چگونه می توانند حیوانات خانگی شگفت انگیزی، درست مانند گربه ها و سگ ها باشند.

تماشای اردک ها سرگرم کننده است، و حتی بیشتر از آن، بازی با آن ها سرگرم کننده است. آن ها جذب اشیاء براق مانند آینه و زیورآلات درخشان و همچنین اسباب بازی های رنگارنگ می شوند. اگر به دنبال گزینه مناسبی برای تهیه یک اسباب بازی خوب برای اردک ها هستید، به سادگی بخش “طوطی های خانگی” فروشگاه محل زندگی خود را بررسی کنید.

اگر اردک شما سعی می کند شما را در زمان بازی مشغول کند یا برای شما اسباب بازی بیاورد تا برای آنها پرتاب کنید، این رفتار نشانه واضحی است که نشان می دهد اردک شما برای توجه شما ارزش قائل است و به شما اهمیت می دهد. حتی جوجه اردک ها در حیات وحش برای گذراندن زمان با یکدیگر بازی می کنند.

تکان سر در اردک ها

۷ راه ابراز محبت در اردک ها || دام و پت

اردک‌ های وحشی سر خود را به سمت جفت ‌های احتمالی بالا و پایین می ‌برند تا به آن ‌ها اشاره کنند. این کار، نشانه تعیین “معشوقه یک اردک” است. این حرکات سر شامل جمع شدن سریع و بالا و پایین گرفتن گردن اردک است و می تواند به چند معنا متفاوت تفسیر شود.

برای مثال، اردک ‌های اهلی نیز این حرکات را انجام می‌ دهند، اما معمولاً به این علت که از چیزی یا شخصی هیجانی هستند. اردک‌ های اهلی هنگام خوشحالی سرشان را بالا و پایین می‌ کنند، معمولاً وقتی شما را بعد از مدتی دلتنگ شدن می ‌بینند.

مانند نحوه تکان دم در سگ ها برای ابراز شادی در هنگام بازگشت صاحبشان، اردک ها این حرکت را انجام می دهند. چرا اردک تکان می خورند؟

نوک زدن به انگشتان توسط اردک ها

گرچه هنگامی که یک اردک به انگشتانتان نوک می زند، ممکن است در ابتدا شگفت ‌زده یا شوکه شوید، اما این رفتار نشانه آن است که اردک از شما قدردانی می‌ کند. نوک زدن معمولا در طول زمان غذا اتفاق می افتد، به خصوص اگر به اردک ها، خودتان غذا بدهید.

اگرچه این رفتار را می ‌توان به عنوان یک اتفاق تصادفی در زمان غذا با استفاده از دست اشتباه گرفت، اما در واقع این رفتار، روشی برای ابراز محبت در اردک ها است. جویدن یا نوک زدن انگشتان دست یا پا می تواند راهی باشد که به کمک آن اردک شما می گوید “ممنون که به من غذا دادید!”

پس این رفتار، به طور کلی چیز خوبی است. این رفتار به این معنی است که اردک تان، شما را دوست دارد و از شما قدردانی می کند!

تاثیر والدین بر جوجه اردک ها

در بدو تولد، هر جوجه اردک، بر روی اولین جسم، شخص یا حیوانی که می بیند، وابسته می شود. بیشتر اوقات، اولین چیزی که جوجه اردک آن را می بیند، مادرش است.

وقتی اردک مادر خود را می بیند، یک وابستگی و پیوند مادام العمر با آن ایجاد می کند. پس از آن، جوجه اردک، ذاتاً آن را دنبال می کند و با نزدیک شدن به اردک مادر، از خود در برابر شکارچیان محافظت می کند. بنابراین، اگر اردک ها می توانند به اردک های مادر وابسته شوند، آیا می توانند به انسان ها نیز وابسته شوند؟ پاسخ بله است!

اگر تخم اردک بخرید و صبورانه منتظر رشد آنها باشید، جوجه اردک ها به شما علاقه مند می شوند. این مسئله، همان پیوند مادام العمری را که بین اردک مادر و جوجه اردک ایجاد می شود، ایجاد می کند. پرورش جوجه اردک از بدو تولد ساده ترین راه برای عادت دادن آن ها به یک انسان است.

به محض اینکه اردک ها در کنار یک انسان احساس راحتی کنند، شروع به ابراز عشق خود به انواع مختلف خواهند کرد. با این حال، اردکی که بیشتر در جمع اردک های دیگر پرورش می یابد و به اردک دیگری وابسته می شود، به احتمال زیاد از تماس با انسان ها اجتناب خواهد کرد.

اگر علاقه مند به نگه داری از اردک ها به عنوان حیوانات خانگی، و نه به عنوان حیوانات مزرعه، هستید، این نکته، مسئله مهمی است که باید به خاطر داشته باشید.

بهترین نژاد اردک برای نگهداری به عنوان حیوان خانگی

۷ راه ابراز محبت در اردک ها || دام و پت

همه نژادهای اردک در مورد ارزش ‌های خاصی که انسان ها در انتخاب حیوانات خانگی دارند، برابر نیستند. برخی از اردک‌ها، مانند اردک ‌های مسکووی، طبیعتاً بدخلق هستند. آنها دوست ندارند توسط انسان ها لمس شوند (حتی گاهی اوقات برای جلوگیری از لمس شدن، به سمت افراد مدفوع دفع می کنند).

با این حال، به کمک روش ‌های صحیح پرورش، حتی اردک ‌هایی مانند مسکووی را می‌ توان برای اهلی شدن آموزش داد. فقط به یاد داشته باشید، “اهلی” معادل “صمیمی” نیست. اردک نژاد پکین، محبوب ترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال خرید یک حیوان خانگی جدید هستند. این اردک ها، بزرگ و سفید هستند.

این نژاد اردک به طور طبیعی خوش اخلاق، آرام و صمیمی است. آن ها همچنین بسیار بارور هستند و می توانند تا 200 تخم در سال بگذارند. علاوه بر این، اردک پکین بین 9 تا 12 سال عمر می کند که برای اکثر افرادی که به دنبال حیوان خانگی هستند، طول عمر مطلوبی است.

آیا اردک ها انسان ها را به یاد می آورند؟

فرض کنید، شما یک اردک دارید، اما باید اردک را به مدت یک ماه تحت مراقبت شخص دیگری قرار دهید، در حالی که به گشت و گذار در سراسر کشور می پردازید. آیا اردک شما هنگام بازگشت، شما را به یاد می آورد؟ اگر اردک را از بدو تولد بزرگ کرده اید و به شما وابسته شده است، بله، اردک قطعاً شما را هنگام بازگشت به یاد می آورد.

حتی ممکن است از دیدن شما بسیار هیجان زده شود، مانند یک سگ گلدن رتریور. اما، اجازه دهید یک فرضیه متفاوت برای شما ارائه کنم. شما هر روز در یک زمان و مکان به اردک ها در حوضچه محلی خود غذا می دهید. اگه یک ماه بعد به آن ها سر بزنید، می توانند شما را به یاد بیاورند؟

با کمال تعجب، پاسخ احتمالاً مثبت است. مانند بسیاری از حیوانات، غذا دادن یکی از موثرترین راه ها برای تربیت اردک است. این نکته بدان معناست که اردک ‌های پارک محلی شما شروع به پیوند دادن چهره شما با غذایی می‌ کنند که به طور مداوم می خورند.

منبع
https://savvyfarmlife.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا