پرنده ها

چگونه از طوطی های کواکر خود مراقبت کنیم؟

چگونه از طوطی های کواکر خود مراقبت کنیم؟

طوطی کواکر به عنوان یک حیوان خانگی به سرگرمی و بازی علاقه زیادی دارد و به خاطر رفتارهای احمقانه، شخصیت و توانایی‌شان در تقلید شناخته می‌شود. مراقبت مناسب از این نوع پرنده ضروری است. برهمین اساس نوع مراقبت شما می تواند او را برای سالهای طولانی شاد و سلامت نگه دارد. در این مقاله نکاتی برای مراقبت از حیوان خانگی به همراه مواردی که باید از آنها اجتناب کنید به شما ارائه می شود تا بتوانید برای مدت طولانی از حیوان خانگی خود لذت ببرید.

لوازم مورد نیاز برای نگهداری از طوطی کواکر

بنابراین شما تصمیم گرفته اید که یک پرنده خانگی تهیه کنید. در حالی که یک طوطی کواکر یک پرنده عالی است، اگر می خواهید یکی را به خانه بیاورید چیزهایی وجود دارد که باید آنها را آماده کنید.

قفس حمل و نقل: یک قفس حمل و نقل برای آوردن حیوان خانگی شما به خانه مورد نیاز است و همچنین برای مراجعه به دامپزشک یا سایر نیازهای حمل و نقل مفید است.

قفس: کویکرها پرنده‌ای فعال هستند و به قفس نسبتاً بزرگی نیاز دارند – حداقل 18 اینچ 18 اینچ در 18 اینچ اندازه داشته باشد.

منطقه امن برای قفس: محل قرارگیری قفس را در نظر بگیرید. باید عاری از تراوش، نور طبیعی و در منطقه ای امن از ترافیک یا حیوانات دیگر باشد.

اسباب بازی: این حیوانات خانگی به طور طبیعی کنجکاو هستند و به انواع اسباب بازی نیاز دارند. آنها اغلب آنها را از هم جدا می کنند. انواع اسباب بازی های رنگارنگ با وسایل اضافی برای چرخش در داخل و خارج از قفس، حیوان خانگی شما را از نظر فکری تحریک می کند.

ظروف غذا: ترجیحاً به سه ظرف نیاز دارید: یکی برای آب شیرین، یکی برای غذای اصلی و دیگری برای میوه ها و سبزیجات تازه.

کویکرها به طور طبیعی در طبیعت حمام می کنند. یک ظرف کوچک یا یک بطری مه پاش برای رفع این نیاز طوطی شما کار خواهد کرد.

تغذیه طوطی کواکر به عنوان یک حیوان خانگی

چگونه از طوطی های کواکر خود مراقبت کنیم؟ | دام و پت

در طبیعت، یک طوطی کواکر غذاهای مختلفی مانند دانه ها، آجیل، انواع توت ها و گیاهانی مانند جوانه های برگ و شکوفه ها می خورد. با این اوصاف، طوطی ها هم برای سلامتی و هم برای جست و جوی غریزی خود به یک رژیم غذایی متعادل و متنوع نیاز دارند.

پرندگان وحشی همانطور که در فصل هستند به دنبال علوفه برای بذر هستند. با این حال، بسته‌های بذری که به صورت تجاری تهیه می‌شوند، حاوی دانه‌هایی هستند که چربی بالایی دارند، مانند بادام زمینی و تخمه آفتابگردان. یک پرنده خانگی اغلب چند دانه مورد علاقه خود را انتخاب می کند، و این دانه ها به خصوص دانه های چربی بالا و مواد مغذی مورد نیاز پایینی دارند، مانند یک بچه با آب نبات. یک کویکر هرگز نباید رژیم غذایی فقط دانه داشته باشد. این نوع رژیم می تواند منجر به سوء تغذیه شدید شود.

چرا طوطی های خانگی پرواز و فرار نمی کنند؟

میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از رژیم غذایی طوطی کواکر شما هستند. هنگام چیدن میوه ها و سبزیجات، آنها را به خوبی بشویید تا مواد شیمیایی از بین بروند، سپس آنها را به قطعات کوچک و قابل کنترل برش دهید. نیازی به پوستگیری آن نیست زیرا پوست حاوی مواد مغذی نیز می باشد.

هنگام چیدن سبزیجات، توجه داشته باشید که سبزیجات کم رنگ مانند کاهوی یخ، کاهو سر یا کرفس دارای محتوای آب بالا و سطح مواد مغذی پایینی هستند. همچنین لطفاً توجه داشته باشید که آووکادو به طور بالقوه برای کویکر شما سمی است.

گلوله

گلوله ها برای رفع تمام نیازهای غذایی طوطی شما ساخته شده اند. بنابراین، اگر حیوان خانگی شما رژیم غذایی دانه خواری دارد، مهم است که برای از شیر گرفتن آنها از دانه ها و روی رژیم غذایی پلت کار کنید. مهم است که این کار را به آرامی انجام دهید، بنابراین پرنده شما فقط غذا را ترک نکند. هرگز نباید دانه ها را به طور کامل بیرون بیاورید بدون اینکه ابتدا گلوله ها را معرفی کنید و مطمئن شوید که حیوان خانگی شما آنها را می خورد. این می تواند یک روند کند باشد. ممکن است از چند روز تا چند ماه طول بکشد.

فقط مراقب دمای غذا باشید. همچنین از غذاهای شیرین یا غذاهای حاوی کافئین مانند شکلات خودداری کنید زیرا این مواد می توانند برای حیوان خانگی شما سمی باشند. عقل سلیم این است که مشروبات الکلی نباید به حیوان خانگی شما داده شود. لبنیات باید در حد اعتدال مصرف شود. یک قانون سرانگشتی این است که غذا باید سالم و سرشار از مواد مغذی باشد – یک قانون خوب هم برای شما و هم برای حیوان خانگی شما.

اب

آب تازه و تمیز باید همیشه در دسترس باشد. همچنین، بسته به منبع آب لوله کشی شما، ممکن است بخواهید از آب بطری استفاده کنید. مطمئن شوید که ظروف حیوان خانگی شما هر روز به طور کامل تمیز می شوند.

غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید!

چگونه از طوطی های کواکر خود مراقبت کنیم؟ | دام و پت

 • شکلات: این می تواند باعث بیش فعالی، افزایش ضربان قلب و تشنج احتمالی در حیوان خانگی شما شود.
 • آووکادو: این گیاه حاوی پرسین است، یک قارچ‌کش که می‌تواند برای پرندگان سمی باشد، در درجه اول برای پرندگان کوچک‌تر، اما در بسیاری از پرندگان یافت شده است.
 • دانه‌های آفتابگردان: این دانه‌ها باید فقط در حد اعتدال مصرف شوند، زیرا این دانه‌ها برای حیوان خانگی شما دارای چربی بالایی هستند و باعث بیماری‌های چرب که یک مشکل رایج برای کویکرها است شود.
 • دانه‌های سیب و هسته‌های میوه: حاوی سیانید هستند. اشکالی ندارد که حیوان خانگی خود را با تکه‌های سیب یا میوه‌های دیگر تغذیه کنید – فقط دانه‌ها یا هسته‌ها را به آنها ندهید.

مواردی که برای طوطی کواکر خطرناک است؟

چگونه از طوطی های کواکر خود مراقبت کنیم؟ | دام و پت

غذاهای موجود در لیست عدم تغذیه دامپزشک پرندگان شامل شکلات، آووکادو، پیاز، غذاهای پرچرب و قند بالا است.

برخی از اقلام خطر جدی برای سلامت پرنده شما هستند. در حالی که این لیست قطعی نیست، برخی از موارد را ارائه می دهد که باید برای ایمن نگه داشتن حیوانات خانگی خود مراقب آنها باشید.

 • صداهای بلند می تواند منجر به استرس در پرنده شود و باعث کاهش مقاومت در برابر عفونت ها شود.
 • پنکه های سقفی برای پرنده در حال پرواز خطر ایجاد می کند. نگه داشتن بال های حیوان خانگی خود ایمن تر است.
 • گیاهان: گیاهان خانگی سمی زیادی وجود دارند و کنجکاوی طبیعی و جویدن پرنده شما می تواند منجر به مسمومیت تصادفی شود.
 • سایر حیوانات خانگی در خانه: سگ ها، گربه ها یا سایر پرندگان خطرناک هستند. حتی اگر بی ضرر به نظر می رسند، می توانند به شدت به پرنده شما آسیب برسانند.
 • بخار حاصل از پخت و پز روزانه، سوزاندن غذاها، پاک کننده های خانگی، شمع ها، نقاشی ها یا گازهای دیگر می تواند خطرناک باشد.
 • پنجره ها، درها و آینه ها: پرنده آنها را به عنوان موانع تشخیص نمی دهد و مستقیماً به داخل آنها پرواز می کند و باعث آسیب جدی یا مرگ می شود. درها و پنجره های باز یک خطر آشکار است.
 • آب راکد: سینک‌ها، توالت‌ها و گلدان‌های آب در صورتی که پرنده شما آزاد باشد، خطری را به همراه دارد. مطمئن شوید که این ها پوشیده شده اند تا حیوان خانگی شما غرق نشود.
پلی تترا فلوئورواتیلن (تفلون)

سیستم تنفسی این گونه به دلیل تنفس دوگانه طبیعی طوطی بسیار حساس است. محصولات تفلون، در صورت استنشاق، می توانند خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کنند یا حتی حیوان خانگی شما را بکشند. من را به این فکر می کند که این محصول با ما چه می کند. چندین مورد می توانند این بخارات را ساطع کنند. چند نمونه عبارتند از:

 • قابلمه و تابه با تفلون روکش شده
 • لامپ های حرارتی
 • کفی روی اتوها
 • توری
 • قهوه ساز
 • بسیاری از وسایل آشپزی
 • پاپ کورن سازهای هوای گرم
 • تابه های پیتزا
 • بخاری های قابل حمل
 • ظروف نچسب (هر نوع)

این حیوانات خانگی کاملا کنجکاو هستند و می توانند ناآگاهانه خود را در معرض خطر قرار دهند.  مراقب وسایل خطرناک یا سمی اطراف خود باشید.

چرا طوطی تخم هایش را می شکند؟

علائم هشدار دهنده بیماری در طوطی راهب

چگونه از طوطی های کواکر خود مراقبت کنیم؟ | دام و پت

اگر فکر می کنید مشکلی در پرنده شما وجود دارد، احتمالاً مشکلی وجود دارد! پرندگان علائم بیماری را به طور غریزی پنهان می کنند. در طبیعت، شکارچیان را دور می کند. یاد بگیرید که یک کارآگاه پزشکی باشید و پرنده خود را به طور منظم معاینه کنید. هر تغییر ناگهانی نیاز به بررسی کامل و مراجعه به دامپزشک پرندگان دارد. در زیر چند نمونه از علائم وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

 • پف کردن
 • سرفه کردن
 • ترشح از چشم
 • نشستن در ته قفس
 • ترجیح دادن یک پا یا بال
 • تغییر در مدفوع یا خون در مدفوع
 • کندن پرها بدون پوست اندازی طبیعی

اگر این تغییرات برای پرنده شما غیرعادی هستند، می توانند علائم بیماری باشند و مراجعه به دامپزشک ضروری است.

حقایق جالب در مورد طوطی کواکر

طوطی راهب ( Miopsitta monachus )، همچنین به عنوان طوطی کواکر شناخته می شود، از مناطق نیمه گرمسیری آرژانتین و مناطق اطراف آمریکای جنوبی سرچشمه می گیرد. در بسیاری از مناطق ایالات متحده و اروپا به صورت وحشی (وحشی) یافت می شود. آنها توسط مسافران به عنوان حیوان خانگی به این مناطق آورده شدند و سپس آزاد شدند. این پرندگان بسیار مقاوم هستند و اگر رها شوند اغلب می توانند زنده بمانند. آنها به طور طبیعی به رنگ سبز یافت می شوند، اما از طریق پرورش می توان آنها را در رنگ های آبی، دارچینی و زرد کمیاب یافت.

آنها به عنوان یک طوطی کوچک تا متوسط ​​در نظر گرفته می شوند، که آنها را برای خانه ها یا آپارتمان های کوچکتر عالی می کند، اگرچه عامل سر و صدا در یک آپارتمان می تواند مشکل ساز باشد. کواکر سبز تقریباً 12 اینچ طول و حدود 3 تا 4 1/2 اونس وزن دارد. کویکرهای آبی تمایل دارند کمی کوچکتر باشند.

آنها در صورت مراقبت صحیح عمر طولانی دارند و می توانند 30 تا 35 سال عمر کنند. پس خرید یک طوطی همدم یک تعهد است.

Quaker در فهرست ده طوطی سخنگو قرار دارد. آنها می توانند احساسات را بروز دهند. این مهارتی است که فقط در مغز مهره داران بالاتر یافت می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا