حیوانات خانگی کوچک

عروس هلندی چگونه می خوابد؟

عروس هلندی چگونه می خوابد؟

به طور کلی، درک رفتار عروس های هلندی، ممکن است زمان بر باشد. با گذشت زمان، رفتار و نیاز های مختلف عروس هلندی خانگی تان را، به خوبی درک خواهید کرد. یکی از سوالاتی که افراد تازه کار می پرسند، نحوه خوابیدن عروس های هلندی است.

عروس های هلندی، عموماً روی پهلو خوابیده و یک پا را بالا نگه می دارند. علاوه براین، سر آن ها 180 درجه کج می شود. سر عروس هلندی، برای محافظت و حفظ گرما، زیر بال های آن ها قرار می گیرد. البته، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که عروس های هلندی خردسال، سالمند و نژادهای مختلف، ممکن است به شکل متفاوتی بخوابند. در ادامه مقاله، به نکات مهمی درباره عادات خواب عروس های هلندی اشاره شده است.

چرا عروس هلندی من عصبانی می شود؟

نحوه خوابیدن عروس های هلندی

عروس های هلندی، در حالت های مختلف می خوابند. از جمله این حالت ها، عبارت اند از:

  • حالت نوزاد
  • حالت معمولی
  • خوابیدن روی هر دو پا
  • چسبیده به دیوارهای قفس
  • چسباندن بدن به کف قفس

ابتدا، درباره حالت خواب معمولی، اطلاعات‌ مهمی ارائه می دهیم.

عروس هلندی آلبینو چه ویژگی هایی دارند؟

حالت خواب معمولی در عروس های هلندی

عروس هلندی چگونه می خوابد؟ | دام و پت

یکی از حالت های خواب عروس های هلندی،‌ حالت معمولی نام دارد. در این حالت، پرنده معمولاً فقط با استفاده از یک پا در بالای محل خواب خود، می خوابد. گاهی اوقات، پایی که عروس هلندی بر روی آن می ایستد، تغییر می کند تا به پاها استراحت داده شود. سر در زیر بال یا بازو قرار می گیرد تا هم گرما و هم امنیت سر را حفظ کند.

حالت خواب نوزاد در عروس های هلندی

عروس های هلندی تازه به دنیا آمده یا نوزاد، بر روی هر دو پاهای خود می خوابند. آن ها همچنین پرهای خود را پف می دهند تا در طول شب، گرم تر بمانند. علاوه براین، برخی از عروس های هلندی نسبتاً بالغ (6 ماه یا بیشتر) نیز در این وضعیت می خوابند.

حالت خواب چسبیده به دیواره های قفس

گاهی اوقات، عروس های هلندی دوست دارند که در نزدیکی دیواره های قفس بخوابند. این تمایل، می تواند به دلایل متعددی وجود داشته باشد. از جمله عدم وجود حمایت کافی در محل نگه داری عروس هلندی. عروس های هلندی دوست دارند در کنار دیواره ها و سایر قسمت ها، بخوابند.

حالت خواب روی هر دو پا

خوابیدن روی هر دو پا، نشانه این است که عروس های هلندی، در محل نگه داری خود احساس امنیت کامل نکرده و نمی خواهند تنها با خوابیدن بر روی یک پا، در موقعیت آسیب پذیر قرار بگیرند. با گذشت زمان، هنگامی که آن ها متوجه می شوند که در محیط، برای آن ها تهدیدی وجود ندارد، به احتمال زیاد در حالت عادی اقدام به خوابیدن خواهند کرد.

گاهی اوقات، به دلیل ابتلا به یک بیماری خاص و یا آسیب، عروس های هلندی نمی توانند بر روی یک پا بخوابند. بنابراین، سعی می کنند‌ که بر روی هر دو پا به خواب بروند. در این صورت، باید فوراً آن ها را نزد یک دامپزشک متخصص و با تجربه ببرید.

حالت خواب چسبیده به کف قفس

چسباندن بدن به کف قفس، نشانه این است که حال عروس هلندی شما خوب نبوده و احتمالاً بیمار است. به خاطر بیماری، آن ها قادر به خوابیدن در حالت عادی نیستند. بنابراین بر روی کف قفس می خوابند. در صورت مشاهده این علائم، همراه با عوارض دیگر، مانند خستگی، بی حالی، کم اشتهایی و غیره، فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

شایع ترین بیماری های عروس هلندی را بشناسید.

علائم خوابیدن در عروس هلندی چیست؟

عروس هلندی چگونه می خوابد؟ | دام و پت

عروس های هلندی، خواب بسیار سبکی دارند. فقط با نگاه کردن از دور، به سختی می توان بین یک عروس هلندی خوابیده و یک‌ پرنده بیدار، تفاوت قائل شد. از آن جایی که خواب عروس های هلندی سبک‌ است، کوچک ترین  سر و صدایی، می تواند آن ها را بیدار کند.

اگر عروس هلندی خانگی خود را با چشمان بسته، یک پا بالا و سر در زیر سینه، مشاهده کنید، باید بدانید که احتمالاً عروس هلندی خانگی شما، خواب است. همچنین، شما باید این را بدانید که عروس های هلندی خانگی، عادت دارند در طول روز، چرت بزنند.

آیا عروس های هلندی چرت می زنند؟

بله. عروس های‌ هلندی، در طول روز چرت می زنند. در واقع، آن ها 2 تا 3 بار، به مدت 15 تا 30 دقیقه چرت می زنند تا استراحت کرده و انرژی لازم خود را برای بقیه روز، به دست آورند.

به طور معمول، یک عروس هلندی، روزانه 10 تا 14 ساعت می خوابد. البته، بیشترین و کمترین مقدار خواب، بستگی به سن و وضعیت کلی عروس هلندی دارد. عروس های هلندی سالمند، بیشتر می خوابند. عروس های هلندی، در زمستان ها، از خواب بیشتر، لذت می برند. زیرا در زمستان، طول روز ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

عروس های هلندی چقدر به خواب نیاز دارند؟

یک عروس هلندی حداقل به 12 تا 14 ساعت خواب روزانه نیاز دارد. اگر عروس هلندی، بخاطر زمان بازی، یا دلایل دیگر، به اندازه کافی و بدون وقفه نخوابد، احتمالاً هنگام بیدار شدن دچار ترس و تحریک می شود.

عروس های هلندی زیاد نمی خوابند. زمان خواب آنها در مقایسه با دیگر پرندگان، طبیعی و معمولی است. اگر عروس هلندی شما حتی پس از خواب زیاد، تمام روز را می خوابد، ممکن است مشکلات جدی داشته باشد. در چنین شرایطی، باید به یک دامپزشک مراجعه کنید.

چرا عروس هلندی شب ها سر و صدا می کنند؟

عروس هلندی چگونه می خوابد؟ | دام و پت

عروس های هلندی، به دلایل مختلف، از جمله ترس شبانه، رفتار های مربوط به جلب توجه، تنهایی و غیره، می توانند در شب ها، سر و صدا به پا کنند. ابتدا به ترس شبانه عروس های هلندی اشاره می کنیم. ترس شبانه در عروس های هلندی، زمانی رخ می دهد که قادر به دیدن چیزی نباشند.

ترس

در واقع، زمانی که شما ناگهان چراغ ها را خاموش می کنید، عروس هلندی تان می ترسد. راه حل این مشکل بسیار آسان است. در هر صورت، می توانید چراغ ها را روشن نگه داشته و ببینید که آیا عروس هلندی شما، با روشن بودن آن ها می خوابد یا خیر. همچنین می توانید یک چراغ کم نور در نزدیکی آن ها روشن نگه دارید.

اگر عروس هلندی تان ترسیده است، بلافاصله چراغ ها را روشن کنید. سپس، با آرامش با پرنده صحبت کرده و به آن نشان دهید که همه چیز خوب است. گاهی اوقات، حتی وجود نور کم نیز می تواند باعث شود پرنده تان، بترسد.

جلب توجه

حالت دوم، مربوط به رفتارهای مرتبط با جلب توجه است.

زمانی که می خواهید بخوابید، برخی از عروس های هلندی، دوست ندارند بخوابند. از این رو، آن ها ممکن است صداهایی را ایجاد کرده، سوت زده و یا سعی کنند رفتارهای آوازی را از خود بروز دهند. می توانید سعی کنید که این وضعیت را نادیده بگیرید. اما اگر آنها دائماً با شما ارتباط صوتی برقرار می کنند، بررسی کنید که آیا مشکلی در مورد آن ها وجود دارد یا خیر.

به طور کلی، زمانی که عروس هلندی تان متوجه شود که به آن توجه نمی کنید، رفتارهای خود را متوقف می کند. مگر این که مشکلی داشته باشد. علاوه براین، می توانید اتاق یا مکان جداگانه ای در اختیار آن ها قرار دهید تا خواب شبانه شما را مختل نکنند.

تنها بودن

علاوه براین، گاهی اوقات، اگر عروس های هلندی نر جفت نداشته باشند، ممکن است که سر و صدا ایجاد کنند. پرنده های نر، از آواز برای جلب توجه پرنده های ماده استفاده می کنند. به طور کلی، برای رفع این مشکل، شما می توانید از دو روش موثر، استفاده کنید.

در هر صورت، شما می توانید به جای یک عروس هلندی نر، یک پرنده ماده بخرید یا اگر یک عروس هلندی نر دارید، می توانید برای آن یک جفت تهیه کنید تا از ایجاد سر و صداهای بیشتر، اجتناب کند.

آیا عروس هلندی به ملافه احتیاج دارد؟

عروس های هلندی، معمولاً به ملافه احتیاج ندارند. یک پارچه یا پوشش سبک، می تواند برای آن ها مناسب باشد. پتو و ملافه ها، می توانند با هوای داخل قفس تداخل داشته باشند. بنابراین، می توانند مشکلات تنفسی و محیطی مختلفی را برای پرنده تان ایجاد کنند. استفاده از آن ها، فقط در فصل زمستان، برای افزایش دما، توصیه می شود.

همه عروس های هلندی دوست ندارند که پوشانده شوند. پوشاندن یا نپوشاندن قفس یک عروس‌ هلندی، به خواسته های شخصی پرنده بستگی دارد. با این حال، برای اکثر پرندگان، پوشاندن قفس، راهی آسان برای انتقال مفهوم رسیدن شب و توقف فعالیت های آن ها است.

بنابراین، به صورت موردی تصمیم بگیرید. اگر پرنده شما پوشاندن قفس را دوست ندارد، سعی کنید فقط از دو یا سه محل قفس را پوشانده و یک طرف آن را باز بگذارید. پوشش های دارای سوراخ می توانند خطری برای عروس های هلندی باشند. آن ها می توانند در سوراخ ها گیر کنند.

زمان خواب عروس های هلندی

عروس هلندی چگونه می خوابد؟ | دام و پت

در طبیعت، هنگام غروب آفتاب، عروس های هلندی به لانه بر می گردند تا بخوابند. بنابراین زمان ایده آل برای خواباندن آنها حدود غروب تا اوایل شب است. یعنی باید عروس هلندی خود را بین ساعت 7 تا 9 شب به قفس فرستاده و با برداشتن روکش بعد از 10 تا 12 ساعت خواب، آن ها را بیدار کنید.

چرا شب ها عروس های هلندی می ترسند؟

عروس های هلندی، حیوانات طعمه ای هستند. از این رو باید مدام هوشیار باشند. عروس هلندی، هیچ دید قوی در شب ندارد. بنابراین، حرکات و صداهای جزئی می توانند باعث ایجاد استرس در آن ها شوند. به همین دلیل، آن ها، شب ها می ترسند.

عروس های هلندی، در مقایسه با سایر گونه های پرندگان، راحت تر پرورش داده می شوند. بنابراین می توان آنها را برای مدتی تنها گذاشت. شما می توانید در حین انجام کارهای شبانه، بیرون بروید. برای روز، بهتر است یک حیوان خانگی دیگر در خانه تان داشته باشید. زیرا آن ها در هنگام بیداری به نوعی پیوند نیاز دارند.

همچنین مطمئن شوید که منابع غذایی و آب آن ها، برای زمانی که بیرون هستید، کافی است. در صورت وجود منابع کافی، رفتن به مدرسه و یا زمان کار، نباید نگران کننده باشد.

برخی کارهای کوچک دیگر نیز وجود دارند که می توانید برای از بین بردن استرس عروس ‌های هلندی در زمان تنهایی، انجام دهید. می توانید یک رادیو را روشن نگه دارید تا بتوانند خود را سرگرم کنند. آن ها همچنین باید اسباب بازی های زیادی برای بازی داشته باشند. شما باید مرتباً اسباب بازی ها را تعویض کنید.

آیا عروس های هلندی با چشمان باز می خوابند؟

در مواردی، مشاهده شده است که عروس های هلندی، با یک چشم باز می خوابند. طبق تحقیقات، این شرایط به وضعیت نیمه خواب معروف است. اگر عروس هلندی تان به شما اعتماد کند، ممکن است با چشم بسته بخوابد. گاهی اوقات، عروس ‌های هلندی، وقتی احساس امنیت می کنند، ممکن است هر دو چشم خود را ببندند.

منبع
https://smallpetsite.com/how-do-cockatiels-sleep/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا