سگ ها

مزایای پای اردک برای سگ

مزایای پای اردک برای سگ

مزایای پای اردک برای سگ ها بسیار زیاد است. به نحوی که  پای اردک قابل هضم، پروتئین بالا و منبع کم چرب است، مناسب سگهای فعال و در حال رشد است و به عنوان غذای طبیعی سگ مغذی در نظر گرفته می شود. می توانید سگ را با پای اردک خام، پای اردک خشک یا یخ زده تغذیه کنید. اگر به دنبال جویدن و خوراکی های طبیعی هستید، پای اردک برای سگ ها جایگزین مطمئن تر و بهتری بوده و همچنین بسیار مغذی است. دارای تعادل خوبی از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است. وقتی پای اردک را با هدف جویدن یا غذا می دهید، همیشه بر سگ خود نظارت داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که آب شیرین قبل، حین و بعد از خوردن غذا در دسترس است.

سگها عاشق جویدن هستند و این طبیعت غریزی آنهاست. سگ ها به طور غریزی برای خوردن غذا، بازی و رفع خستگی یا ناامیدی تمایل به جویدن دارند. اکثر سگها تقریباً هر چیزی را می جوند که ممکن است برخی از خوراکی ها بی خطر یا سالم نباشند. اگر سگ شما عادت دارد که پای مرغ را به عنوان غذا بخورد، او پای اردک را نیز دوست خواهد داشت.

پاهای اردک خام برای سگ

پاهای تازه اردک خام تمام مواد مغذی، عطر و طعم پای اردک را حفظ می کنند و برای سگ ها مفید است. با این حال، پای اردک خام برای توله سگ مناسب نیست زیرا می تواند به طور تصادفی به دندان های در حال رشد آنها آسیب برساند. می توانید در حالت خام یا منجمد پای اردک را خرید کنید. از آنجا که پای اردک خام منجمد هنوز ارزش غذایی خود را حفظ می کند، آنها را به صورت عمده برای نگهداری در فریزر تهیه کنید. برخی از سگها در واقع ترجیح می دهند پای اردک منجمد باشد زیرا پای اردک پس از آب شدن دارای بافت لاستیکی است. اطمینان حاصل کنید که پای اردک بدون هورمون و آنتی بیوتیک و بدون رنگ مصنوعی، مواد نگهدارنده، آفت کش ها، مواد افزودنی است.

پاهای اردک خشک شده برای سگ ها

پای خشک شده اردک غذاهای ترد و کاملاً قابل هضم و برای سگ ها بی خطر است. متأسفانه، در روند خشک کردن از گرما استفاده می شود و برخی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری ممکن است از نظر ارزش کاهش یابد و ظاهر پای اردک نیز تغییر می کند. اما برخی از سگها دارای نقص شدید ایمنی هستند، نمی توانند غذای خام را به خوبی هضم کنند و به جای آن سگ غذای کم آب را ترجیح می دهند.

پاهای اردک خشک شده یخ زده

مزایای پای اردک برای سگ | دام و پت

پای اردک خام که در یخ خشک می شوند، خواص، طعم و عطر تغذیه خام را حفظ می کنند. از آنجا که پاهای اردک خشک شده است، لازم نیست آنها را در یخچال قرار دهید. همچنین طول عمر بیشتری دارد و وزن آن کمتر از پای اردک خشک نشده است. می توان آن را خشک سرو کرد اما مطمئن شوید که آب شیرین در نزدیکی سگ وجود دارد. اگر با خیساندن در آب مجدداً آب آن را گرفته و یک شب در یخچال قرار دهید. پای تازه اردک خام تازه به دست می آید.

برخلاف فرآیند آبگیری، خشک شدن با یخ بدون استفاده از گرما رطوبت را از بین می برد و تا 98 درصد مواد مغذی و شکل و ظاهر پای اردک را حفظ می کند. این فرآیند همچنین هر گونه باکتری یا کپک را که ممکن است در پای اردک خام رشد کند از بین می برد. خشک شدن با یخ یک فرایند گران قیمت است. بنابراین، پای اردک خشک شده در مقایسه با پای اردک خام و کم آب گران ترین است. پای اردک خشک شده بیشتر مواد مغذی، شکل، عطر و طعم پای اردک را حفظ می کند. بهتر از پای اردک کم آب بوده اما هزینه بر است.

فواید پای اردک به عنوان غذای سگ

پای اردک یک غذای طبیعی سگ است که باید آن را امتحان کنید زیرا مزایای زیادی از جمله فواید تغذیه ای دارد:

 • کم چربی و کالری: مشکلی برای افزایش وزن ایجاد نمی کند.
 • برای جویدن تفریحی برای نگهداری و تغذیه آنها مناسب است، اما بیشتر برای سگهای نژاد کوچکتر.
 • به راحتی هضم می شود: به عنوان یک غذای به راحتی قابل هضم، سرو یک سگ بیمار خوب است.
 • سرشار از کلسیم و فسفات: مواد معدنی ضروری در رژیم غذایی سگ شما برای تقویت استخوان و غضروف و انتقال هورمون ها را فراهم می کند.
 • سرشار از پروتئین، آهن و اسیدهای آمینه: مناسب برای سگهای در حال رشد، سگهایی که فعال هستند و نیاز به افزایش وزن دارند. همچنین، به رفع ناراحتی های معده یا سوزش پوست کمک کنید.
 • کمک به ارتقاء دندان های تمیز و لثه های سالم: پای اردک قوی است اما هنگام جویدن می شکند و عمل جویدن به بهبود سلامت دندان ها به ویژه برای سگ های کوچکتر کمک می کند. جویدن می تواند تجمع پلاک را از بین ببرد.
 • آلرژی: اگر سگ شما رژیم غذایی محدودی دارد، به سایر منابع پروتئینی حساس است یا معده حساسی دارد. همچنین اگر مصرف غذای سگ خود را برای جلوگیری از واکنش های احتمالی آلرژیک ارزیابی می کنید، مفید است.
 • تغذیه عالی: بسیاری از مواد مفید دیگر مانند ویتامین A و C، سلنیوم، نیاسین، روی، پتاسیم، آهن، منیزیم، مس و مقادیر کمی اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 در پای اردک وجود دارد.
 • سرشار از منابع طبیعی گلوکوزامین، کندرویتین و کلاژن: برای سگهای دارای مشکلات مفصلی و پوکی استخوان مفید است، تحرک یا سفتی مربوط به سن را بهبود می بخشد. یک گزینه بهتر و ارزان تر در مقایسه با نسخه شیمیایی گلوکوزامین و کندرویتین که عوارض جانبی بالقوه ای دارند.

آیا پای اردک برای سگ ها بی خطر است؟

مزایای پای اردک برای سگ | دام و پت

خوردن پای اردک برای سگ ها بی خطر است. پای اردک خام، خشک شده و کم آب ترد است و استخوان ها به راحتی هضم می شوند. حتی ناخن های پای اردک نیز ایمن هستند. بنابراین، اگر به آنها پای اردک خام می دهید، نگران نباشید زیرا ناخن ها قابل هضم هستند. میخ های پنجه مانند در نوک پای اردک ممکن است تیز به نظر برسند، اما اینطور نیستند. آنها بسیار کوچکتر از میخ های پای مرغ هستند، اما اگر نگران هستید، کافی است ناخن ها را با ناخن بگیرید یا با ناخن گیر سگ آنها را برش دهید.

۲۸ غذای غیر مجاز در سگ را بشناسید.

آیا پای اردک برای توله سگ ها ایمن هستند؟

بله، ایمن است زیرا استخوان های پای اردک خشک یا کم آب و نرم هستند و به راحتی قابل هضم هستند.

تنوع در رژیم غذایی سگ

پای اردک نباید به عنوان یک رژیم کامل و متعادل تغذیه شود و نباید بیش از 10 درصد از کالری دریافتی روزانه آنها باشد. علاوه بر وعده های غذایی معمولی، پای اردک را به عنوان یک دارو به سگ بدهید.

شما می توانید با استفاده از تغذیه چرخشی از طریق طعم (مرغ، ماهی)، بافت (غذای خشک شده در یخ، خشک شده در هوا، غذای مرطوب) و خوراکی (پای اردک، پای مرغ) تنوع را به زمان غذا دادن به سگ خود اضافه کنید.

مضرات پای اردک

مانند سایر غذاهای سگ، پای اردک مشکلاتی دارد و می تواند برای سگ ها خطرناک باشد. بنابراین، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • جویدن کمتر: سگهای بزرگ بدون جویدن پای اردک را قورت می دهند بنابراین دندان ضعیف تری دارد. با این حال، سگهای کوچکتر جویده و سلامت دندان های خود را بهبود می بخشند.
 • چرب بودن: پای اردک نسبتا پای مرغ چرب تر است و در محل تغذیه آثار و لکه های روغن به جا می گذارد. اگر مشکلی پیش آمد، آنها را در بیرون از خانه به سگ بدهید یا روزنامه یا ورق های پلاستیکی را روی زمین پهن کنید.
 • خطرات خفگی: از آنجا که پای اردک نسبتاً کوچک است، سگهای بزرگ ممکن است آن را بدون جویدن بلعیده و در گلو گیر کند. بنابراین، پای اردک را فقط تحت نظارت خود به سگ بدهید. اگر مشکلی پیش آمد، می توانید به سرعت اقدام کنید.

نحوه تغذیه پای اردک

مزایای پای اردک برای سگ | دام و پت

یک پا اردک تقریباً یک اونس است، بنابراین آن را به عنوان یک غذای گاه به گاه یا بخشی از غذای سگ به حیوان خانگی بدهید. سگ می تواند روزانه پای اردک را سرو کند و مقدار آن را بر اساس اندازه نژاد سگ خود محاسبه کنید.

پای اردک همچنین برای آموزش سگهای نژاد کوچک و متوسط ​​شما بسیار مفید است، به خصوص اگر آنها عاشق پای اردک هستند. یک مطالعه اخیر نشان داد که سگها برای سریع تر گرفتن پاداش، انگیزه دارند هر فعالیت و ترفندی را انجام دهند. بنابراین، پای اردک را به قطعات کوچکتر برش دهید و از آنها به عنوان غذای خام آموزشی سگ استفاده کنید.

چه غذایی باید به سگم بدهم؟

چگونه پای اردک را خشک کنیم؟

دستور پخت اردک خانگی بدون آب با استفاده از دستگاه خشک کن به راحتی انجام می شود:

 • ناخن های پا را کاملاً تمیز و محکم کنید (اختیاری چون ناخن های پای اردک تیز نیستند و قابل هضم هستند).
 • پای اردک را روی ورقه های خشک کن قرار دهید. برای خشک شدن بهتر روی هم قرار نگیرید یا پای اردک را به هم نزدیک نکنید.
 • بسته به اندازه، روند آبگیری تا 24 ساعت به طول می انجامد.
 • وقتی پای اردک انعطاف پذیر نیست یا دیگر قادر به خم شدن نیست، آنها آماده هستند.
 • پس از خشک شدن، پای اردک خشک شده را در کیسه فریزر یا برای مدت طولانی تری در یخچال نگهداری کنید.

آیا سگ ها می توانند اردک پخته بخورند؟

سگ ها می توانند اردک پخته بخورند اما نحوه تهیه آن را بررسی کنید. در حالت ایده آل، باید به طور ساده و بدون چاشنی و ادویه جات پخته شود.

آیا گربه ها می توانند پاهای اردک بخورند؟

گربه ها می توانند پای اردک بخورند زیرا برای سگ ها و گربه ها یک غذای مناسب است و سگ ها و گربه ها بافت ترد را دوست دارند.

علائم آلرژی حیوان خانگی

برخی از سگها ممکن است به اردک حساسیت داشته باشند که این امر بر سیستم ایمنی و گوارشی آنها تأثیر می گذارد. برخی از علائم رایج در زیر آمده است:

 • غش
 • اسهال
 • تشنج
 • درد شکم
 • التهاب صورت
 • آبریزش بینی
 • مشکل تنفسی
 • هنگامی که این اتفاق می افتد، تغذیه پای اردک یا غذا با اردک به عنوان یکی از عامل آلرژی را متوقف کنید و از مشاوره دامپزشک کمک بگیرید.

چگونه غذای خانگی سگ درست کنیم؟

پای اردک در مقابل پای مرغ برای سگ

مزایای پای اردک برای سگ | دام و پت

به طور کلی، پای اردک و پای مرغ تقریباً مشابه هستند. اگر سگ شما هیچ گونه حساسیتی ندارد، انتخاب سگ ترجیح دارد. اما اگر می خواهید شباهت ها و تفاوت ها را بدانید، جدول زیر را بررسی کنید.

پاهای اردک پای مرغ
گلوکوزامین، کندرویتین و کلاژن بالا بالا
پروتئین حدود 35 درصد حدود 50٪
چربی حدود 30٪ حدودا 20٪
پنجه کوچکتر، تیز و قابل هضم نیست، نیازی به اصلاح ندارد ناخن های بلندتر و تیزتر – قبل از تغذیه باید کوتاه شوند
حساسیت غذایی اگر سگ شما به مرغ، گوشت گاو و خوک حساسیت دارد جایگزین ایده آل است. زیرا پروتئین موجود در اردک باعث ایجاد حساسیت سگ نمی شود ممکن است برای سگهای مبتلا به آلرژی مشکل ایجاد کند
ظاهر پاها پای اردک توری است، بنابراین پوست، غضروف و “گوشت” بیشتری دارد. آنها همچنین شیرین تر هستند. نسبتاً، پوست و غضروف کمتری دارد. به نظر می رسد یک دست انسان کوچک، بدون انگشتان دست باشد.
قیمت پاهای اردک سخت تر و منبع خام، پای اردک خشک شده ی یخ زده و پای اردک بی آب همه گرانتر است. پیدا کردن آن آسان تر و نسبتاً ارزان تر است.
جویدن سگهای بزرگ به سرعت پای اردک را می جوند و آنها را می بلعند. زمان کوتاه تر جویدن به معنی عمل کمتر دندان است. اما جویدن سگهای کوچکتر بیشتر طول می کشد و اثرات بهداشتی دندان می تواند رخ دهد. به طور مشابه، سگهای بزرگ به سرعت پای مرغ را می جوند و می بلعند بدون هیچ گونه تأثیری بر دنداد. در سگهای کوچکتر جویدن بیشتر طول می کشد تا دندان بهتر عمل کند.
چرب در مقایسه با پای مرغ، پای اردک چرب تر است و لکه های روغن را در محل تغذیه باقی می گذارد. چرب نیست

آیا گوشت اردک برای سگ خوب است؟

آیا به این فکر می کنید که گوشت اردک را به عنوان بخشی از وعده های اصلی و پای اردک را به عنوان غذای لذیذ بدهید؟ همانطور که در PetMD توصیه می شود، اردک به عنوان غذای اصلی سگ خوب است زیرا سرشار از آهن است و دارای منبع پروتئین بدون چربی و هضم آسان است. همچنین سرشار از اسیدهای آمینه است که برای رشد ماهیچه ها و سیستم ایمنی مفید است. اگر سگ شما مشکل آلرژی دارد، اردک و غذای تهیه شده با اردک گزینه های خوبی هستند.

سخن آخر

پای اردک به عنوان غذای طبیعی سگ ایمن است، به راحتی هضم می شود، سرشار از پروتئین است و منبع طبیعی گلوکوزامین، کندرویتین و کلاژن است. بنابراین، برای سگ هایی که مشکلات مفصلی دارند بسیار مناسب است. اگر سگ شما به مرغ، گوشت یا گوشت خوک حساسیت دارد، جایگزین مناسبی هستند.

غذای گیاهی برای سگ تهیه کنید.

منبع:

https://pethelpful.com/dogs/Benefits-of-Duck-Feet-for-Dogs

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا