سگ ها

چگونه غذای خانگی سگ درست کنیم؟

بهترین غذای خانگی سگ و نحوه تهیه آن

یادگیری در مورد غذای خانگی سگ یک تجربه هیجان انگیز برای والدین حیوان خانگی است. با استفاده از مواد اولیه شخصی، می توانید کنترل کاملی بر رژیم غذایی سگ خود داشته باشید. غذای خانگی سگ می تواند مقوی و خوشمزه باشد. با دانستن طرز تهیه غذا، می توانید دقیقاً بدانید که به سگ خانگی چه غذایی می دهید. تهیه غذای سگ خانگی می تواند به صرفه باشد. با یادگیری نحوه تهیه غذای خانگی سگ که بی خطر است، می توانید رژیم غذایی توله سگ خود را افزایش دهید.

دستورالعمل تهیه غذای خانگی سگ

تعداد زیادی دستور غذای سگ وجود دارد. با این حال، قبل از انتخاب یکی برای تهیه، باید بدانید که بهترین مواد غذایی چیست. همچنین تصمیم بگیرید که آیا می خواهید غذای مرطوب درست کنید یا غذای خشک.

غذای سگ خود را درست کنید.

اغلب مواد غذایی سوال برانگیز در غذای سگ وجود دارد. به همین دلیل بهتر است یاد بگیرید چگونه خودتان غذای حیوان خانگی خود تان درست کنید. بسیاری از غذاهای فروشگاهی حاوی مواد پرکننده، مواد نگهدارنده و محصولات جانبی گوشت هستند.

سگ ها گوشتخوار هستند. با این حال، اگر بخواهید به لیست مواد تشکیل دهنده غذای سگ که خریداری می کنید، نگاه کنید، احتمال دارد تعجب کنید. در بسیاری از مارک های ارزان قیمت، مواد پرکننده ای برای جایگزینی پروتئین های طبیعی وجود دارد. اینها کالری خالی و فاقد مزایای تغذیه ای اضافه می باشند.

نمونه هایی از مواد پر کننده در غذای سگ، سویا، ذرت، برنج و گندم است. به طور کلی، ساختار دندان های سگ ها به آنها اجازه نمی دهد که غلات را به درستی بجوند. این بدان معناست که مصرف آنها با گذشت زمان باعث مشکلات گوارشی و سایر نگرانی های سلامتی می شود.

علاوه بر این، در کشاورزی، غلات به طور معمول قبل از برداشت با مواد شیمیایی آرد می شوند. این مواد شیمیایی (کودها، سموم دفع آفات، حشره کش ها و …) در نهایت در غذای سگ وجود دارند.

برخی از مارک های غذای سگ از محصولات جانبی گوشت استفاده می کنند. تولیدکنندگان مجاز هستند به سادگی این مواد را “محصولات فرعی گوشت” بنامند. اینها معمولاً حاوی استروئیدها، هورمون ها، مواد شیمیایی و موارد دیگر هستند.

بسیاری از تولیدکنندگان از رنگ مصنوعی نیز استفاده می کنند تا محصولات خود را شبیه گوشت جلوه دهند. غذاهای سگ همچنین شامل مواد نگهدارنده هستند.

آیا تهیه غذای سگ در خانه ارزان تر است؟

غذای خانگی سگ | دام و پت

با دستورالعمل مناسب غذای سگ، این فرصت را دارید که غذای ارزان قیمت درست کنید. بسیاری از خانواده ها دریافتند که با تهیه غذای سگ می توانند در هزینه ها صرفه جویی کنند، در درجه اول می توانید مواد اولیه را ارزان تهیه یا از مواد باقی مانده استفاده کنید. بهترین راه برای پاسخ دادن، ” آیا تهیه غذای سگ خود ارزان تر است؟ ”انجام محاسبات است.

به طور متوسط ​​، یک قوطی غذای مرغ سگ حدود 2 دلار هزینه دارد و شما حداقل به دو قوطی روزانه نیاز خواهید داشت. با گرانترین غذای خریداری شده در فروشگاه، می توانید روزانه 4 دلار در مقایسه با غذای خانگی بسیار کمتر هزینه کنید.

اگر بتوانید چندین ماده را با قیمت 20 دلار تهیه کنید و 20 وعده غذا تهیه کنید، روزانه 1 دلار برای وعده های غذایی هزینه می کنید. به خاطر داشته باشید، می توانید آنها را قسمت کرده و منجمد کنید تا بعداً سرو شوند.

با این وجود، هنگام تهیه غذای سگ، خصوصاً با محصولات ارگانیک، تحمل آن نسبتاً آسان است.

محصولات ارگانیک و گوشت تغذیه شده با چمن می توانند به طور استثنایی گران تر از مواد معمول باشند. هنوز هم، تهیه غذای سگ با داشتن مواد طبیعی می تواند سالم تر باشد. این بدان معناست که حتی اگر همان مبلغی را که برای خرید آن هزینه می کنید، داشته باشید، سگ با همان هزینه از مواد با کیفیت بالاتر، تغذیه بهتر و حتی غذای ارگانیک لذت خواهد برد.

آیا غذای خانگی سگ بهتر است یا آماده؟

از آنجا که می توانید مواد طبیعی و مواد آلی سگ را خودتان تهیه کنید، اغلب بهتر است که خودتان غذای حیوان خود را تهیه کنید. دو نکته اصلی وجود دارد که باید با غذای خانگی سگ در نظر بگیرید: کنترل کیفیت و ترکیبات زیستی. با در نظر گرفتن این نکات، می توانید بهترین غذای خانگی را تشخیص دهید.

کنترل کیفیت

هنگامی که شما مسئول تهیه غذای حیوان خانگی خود هستید، کنترل کاملی بر مواد تشکیل دهنده آن دارید. این فرآیند به شما اجازه می دهد تا بدانید که مواد تشکیل دهنده از کجا آمده و چه چیزی در ترکیبات غذای حیوان خانگی شما استفاده شده است.

از آنجا که صاحبان حیوانات خانگی، نگرانی قابل توجهی در مورد کیفیت غذای خریداری شده در فروشگاه دارند، تهیه غذای خانگی سگ می تواند خیال آنها را راحت کند. حتماً با دامپزشک خود درمورد اینکه دستورالعمل های غذای خانگی سگ به طور طبیعی باید از چه چیزی ساخته شود، مشورت کنید.

ترکیبات زیستی

ترکیبات زیستی مزیت دیگری برای غذای خانگی سگ است زیرا غذای تازه، مواد مغذی بسیار بیشتری دارد. مواد نگهدارنده، طعم دهنده ها و رنگ های مصنوعی می توانند به سیستم هضم سگ آسیب برسانند. انتخاب برای تغذیه مواد طبیعی به آنها کمک می کند تا بدن غذای بسیار بیشتری را در هر وعده جذب کند. مواد آلی به معنای کمتر آفت کش ها، کودها و غیره است. گوشت ارگانیک حاوی هورمون های رشد و استروئیدها نخواهد بود.

اگرچه، لازم به یادآوری است که هر چقدر هم دقیق باشید، حیوانات خانگی از نظر تغذیه ای کمبود دارند. به همین دلیل است که افزودن مولتی ویتامین به برنامه روزانه سگ باید حتما در نظر گرفته شود.

 طرز تهیه غذای خانگی سگ

غذای خانگی سگ | دام و پت

یادگیری نحوه تهیه غذای سگ DIY می تواند زمانبر باشد زیرا به بررسی های زیادی نیاز دارد. باید اطمینان حاصل کنید که از سگهای خود در برابر مواد مضر محافظت می کنید و به خوبی آنها را تغذیه می کنید.

با استفاده از نکات زیر، شما قادر خواهید بود که بهترین دستور العمل های خاص برای حیوانات خانگی خود را تعیین کنید.

نژاد سگ را در نظر بگیرید.

بررسی کنید که چه شرایط غذایی خاصی برای نژاد سگ شما وجود دارد. هنگام تعیین اندازه وعده های غذایی باید وزن سگ و میزان فعالیت روزانه سگ را نیز در نظر بگیرید.  به عنوان مثال، یک سگ نگهبان دام که در طول روز بسیار فعال است، به کالری بیشتری نسبت به سگی که بیشتر در خانه است، احتیاج دارد.

دستور العمل غذای سگ را انتخاب کنید.

قبل از تصمیم گیری در مورد مواد تشکیل دهنده غذای سگ، ابتدا باید یک دستورالعمل توصیه شده پیدا کنید. دستور العمل های غذای خانگی سگ را به صورت آنلاین می توانید پیدا کنید. اما همه آنها برای حیوان خانگی شما مغذی نیستند. بهترین راه برای تشخیص سالم بودن دستور العمل غذای سگ این است که ببینید چه شرکتی آن را تولید کرده است.

با دامپزشک مشورت کنید.

در حالت ایده آل، از کسی که متخصص تغذیه سگ است مشاوره حرفه ای بخواهید. با راهنمایی آنها، همه مکمل ها، همراه با استفاده از مکمل ها باید بررسی شوند. همچنین می توانید وضعیت تغذیه ای سگ را به غذای خانگی اش با دامپزشک بررسی کنید تا ببینید آیا آنها توصیه هایی دارند.

رژیم متعادل را انتخاب کنید.

تهیه غذای خانگی سگ با اندازه گیری دقیق مواد تشکیل دهنده آنها نیاز دارد. پروتئین، کربوهیدرات، چربی، کلسیم و اسیدهای چرب ضروری مواردی هستند که باید آنها را در نظر بگیرید. بهتر است که مطمئن شوید نیازهای غذایی سگ خود را تامین می کنید.

پس از یافتن دستورالعمل مناسب برای توله سگهای خود، باید دستورالعمل را گام به گام دنبال کنید. تهیه آن طبق توصیه های یک متخصص آموزش دیده تنها راه اطمینان از تغذیه کافی سگ است.

برخلاف دستورالعمل های غذایی انسان، بعید به نظر می رسد ماده ای برای طعم یا رنگ به غذای خانگی سگ ها اضافه شود، زیرا اکثر سگ ها آن را دوست ندارند.

سگ یا توله سگ بالغ؟

توله سگها الزامات متفاوتی نسبت به سگ ها دارند. سگ های بزرگسال به منبع غذایی با پروتئین بالا احتیاج دارند. رژیم های غذایی آنها باید شامل 20٪ پروتئین و 5 تا 8 درصد چربی داشته باشد. سایر مواد مغذی شامل لیزین، کلسیم، فسفر، منگنز، روی و آهن است. ویتامین های زیر نیز ضروری هستند: A، B12، D، E، اسید فولیک، نیاسین و تیامین.

مواد تشکیل دهنده را اندازه گیری کنید.

اندازه گیری مواد تشکیل دهنده هنگام یادگیری نحوه تهیه غذای سگ بسیار مهم است. با استفاده از از فنجان های اندازه گیری و مقیاس های غذایی، می توانید نیازهای دقیق را بر اساس دستورالعمل انتخابی خود تامین کنید. در بیشتر موارد، استفاده از مقیاس غذا می تواند بهتر باشد زیرا اندازه گیری آنها بسیار دقیق تر از فنجان اندازه گیری است.

مکمل ها را اضافه کنید.

انتخاب یک دستور غذای خانگی برای سگ که کامل باشد، می تواند چالش برانگیز باشد. شاید متوجه شوید که مجبورید در خرید مکمل ها سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید که دندان های نیش سگ شما از تغذیه روزانه مناسبی برخوردار هستند. صاحبان حیوانات خانگی باید مکمل ها را با دقت انتخاب کنند، نه اینکه در دادن یک نوع خاصی از غذا زیاده روی کنندو

بهترین دستور العمل هایی که می توانید پیدا کنید باید اطلاعاتی درباره مکمل هایی که در کنار وعده های غذایی آنها تهیه می کنید، بدهد. حتماً با دامپزشک یا یک متخصص تغذیه حیوانات خانگی برای راهنمایی بیشتر صحبت کنید. مکمل های سگ های ارگانیک زیادی در دسترس هستند.

سلامتی سگ خود را کنترل کنید.

همانطور که شروع به امحتان چیزهای جدید در رژیم غذایی سگ خود می کنید، باید وضعیت پیشرفت آنها را هم بررسی کنید. هرگونه تغییر در رفتار، مدفوع یا سلامت دستگاه گوارش می تواند نشان دهنده این باشد که باید مقادیر غذایی حیوان را اصلاح کنید یا نوع غذاها را تغییر دهید.

باید مراقب افزایش وزن یا کاهش وزن، گاز زیاد، استفراغ و مدفوع شل باشید. غذاهایی را که سگ می خورد بررسی کنید. اگر در علائم حیوان خود، متوجه تغییراتی شده اید، حیوان خانگی خود را نزد دامپزشک ببرید.

دستور غذای خانگی سگ خام

غذای خانگی سگ | دام و پت

بسیاری از دستورالعمل های قابل اعتماد وجود دارد که توسط متخصصان تغذیه حیوانات خانگی طراحی شده است، مانند:

دستور العمل 15 پوندی MSPCA آنجل

در MSPCA Angell، می توانید نمونه دستور العمل های غذایی سگ را بر اساس وزن پیدا کنید. آنها در حال حاضر دستورالعمل هایی برای سگهایی با وزن 15 تا 60 پوند دارند.

مواد تشکیل دهنده غذای خانگی MSPCA Angell، عبارتند از:

 • 3 گرم هویج
 • 3 گرم اسفناج
 • لوبیا سبز 3 گرم
 • کلم بروکلی 4 گرم
 • 5 گرم روغن نباتی
 • فلفل دلمه ای 4 گرمی
 • 80 گرم مرغ (گوشت تیره)
 • 190 گرم برنج سفید (پخته شده)
 • 6 گرم مکمل Balance IT Canine

اولین قدم برای تهیه غذای سگ این است که مطمئن شوید مواد را کاملاً پخته اید.

مرغ را در ظرف جداگانه سرخ کنید و وقتی پخته شد، سبزیجات مخلوط شده را اضافه کنید. همچنین می توانید برنج سفید را جداگانه بخار کرده و پس از اتمام آن را به مخلوط اضافه کنید.

از روغن نباتی برای کمک به ترکیب کامل مواد استفاده کرده و با شش گرم Balance IT Canine مخلوط کنید. این مکمل به طور خاص برای کمک به مکمل رژیم های غذایی خانگی سگ طراحی شده است. معمولاً می توانید آن را از دامپزشک یا مستقیماً از سازنده خریداری کنید.

به درستی نگهداری کنید.

بعد از اینکه غذای خانگی سگ را پختید، زمان نگهداری است. به راحتی می توانید از این دستورالعمل برای تهیه دسته های مختلف استفاده کنید، اما باید آن را در یخچال نگه دارید. از آنجا که این غذا مواد نگهدارنده ندارد، بهتر است آن را در مقادیر کم، بین 32 تا 40 درجه فارنهایت ذخیره کنید. همچنین می توانید آن را در بسته های بزرگ را فریز کنید. آنها را در اندازه های جداگانه تقسیم کنید تا بتوانید به راحتی آنها را آب کنید.

غذای منجمد خانگی سگ

غذای خانگی سگ | دام و پت

برای غذای منجمد، حتماً آن را از نظر وجود علائم رشد قارچ بررسی کنید. می توانید به سرعت غذا را در مایکروویو خود گرم کرده و اطمینان حاصل کنید که هیچ غذا داغی باعث سوختن دهان حیوان شما نمی شود.

همچنین، توصیه می کنیم غذا را قبل از گرم کردن کمی خیس کنید تا مطمئن شوید که رطوبت خود را حفظ می کند. به عنوان یک گزینه جایگزین، می توانید این دستور را به مدت 30 دقیقه در فر با 350 درجه فارنهایت بپزید تا بافت غذا تردتر شود.

در صورت تهیه وعده های غذایی خانگی ، توصیه دامپزشک در مورد غذا دادن به سگ هایتان می تواند مفید باشد.

یک دستور العمل ساده غذا برای سگهای 20 پوندی توصیه می شود، که مواد تشکیل دهنده آن عبارت است از:

 • 1/2 فنجان هویج
 • 1/2 فنجان نخود فرنگی
 • 1/4 پوند مرغ بدون پوست
 • 250 میلی گرم سیترات کلسیم
 • یک قاشق غذاخوری روغن نباتی
 • 1 فنجان برنج قهوه ای (پخته شده)
 • 1/4 قاشق چای خوری کلرید پتاسیم (جایگزین نمک)
 • یک مکمل مولتی ویتامین یا ماده معدنی روزانه

مرغ و برنج را جداگانه بپزید. پس از پایان کار، می توانید مواد را با روغن نباتی ترکیب کنید. نام تجاری خوبی که باید در نظر گرفت مخلوط روغن 3-6-9 Udo است زیرا حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب ضروری است.

مکمل ها را اضافه کنید.

توصیه های مکمل شخصی را از دامپزشک خود دریافت کنید. با این حال، می توانید حتما از کلرید پتاسیم برای جایگزینی نمک در این دستورالعمل استفاده کنید. همچنین، روزانه به یک مولتی ویتامین نیاز دارید. همچنین می توانید سیترات کلسیم را برای پودر کنجاله استخوان به منظور افزایش خواص کلسیم دستور العمل تهیه کنید.

مقادیر این دستور العمل روی وزن سگ تأثیر می گذارد، اما تنظیم آنها ساده است. اگر یک سگ 10 پوندی دارید، می توانید نیمی از دستور العمل را تهیه کنید یا اگر سگ 40 پوندی دارید آن را دو برابر در نظر بگیرید.

با افزودن این ماده غذایی به رژیم غذایی آنها، در صورت مشاهده علائم کاهش یا افزایش وزن، وعده ها را در صورت لزوم تنظیم کنید.

مراقب میزان فعالیت و میزان کالری دریافتی سگ خود باشید. برای حفظ سلامتی و تحرک سگ، فعالیت های سرگرم کننده در فضای باز را در نظر بگیرید.

مزایای یادگیری نحوه تهیه غذای سگ

با توانایی دانستن چگونگی تهیه غذای سگ، موادی را که حیوان خانگی مصرف می کند کنترل خواهید کرد. اگرچه مسئولیت زیادی در مورد دانستن طرز تهیه غذای خانگی سگ وجود دارد، اما ارزش آن را دارد. حتماً یک رژیم غذایی متعادل پر از تمام مواد طبیعی برای سگ خود ایجاد کنید. ویتامین D در دوزهای بالا می تواند برای سگ ها مضر باشد.

منبع :

https://rurallivingtoday.com/livestock/homemade-dog-food/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا