پرنده ها

رشد مجدد بال طوطی

رشد مجدد بال طوطی صحت دارد؟

رشد مجدد بال طوطی صحت دارد؟ آیا می توانیم بال های طوطی را ببریم؟ چند وقت یکبار باید بال ها را قیچی کنیم؟ ما در این مقاله به سوالات در مورد بریدن باال طوطی پاسخ می دهیم. بال های طوطی پس از بریدن دوباره رشد می کنند. رشد مجدد بال طوطی با توجه به روند طبیعی رشد طوطی صحت دارد. همه پرندگان با افتادن پرهای قدیمی جایگزین پرها می شوند. درست مثل ما انسان ها و رشد مجدد مو است. پرهای خراشیده قدیمی می ریزند و با پرهای جدید جایگزین می شوند.

بحث بریدن پر می تواند برخی از ما را در طرف های مخالف این بحث قرار دهد. کوتاه کردن بال های طوطی ما مزایا و معایبی دارد.

این مقاله به این موضوع می‌پردازد که چرا صاحبان طوطی‌ها بال‌های خود را قیچی می‌کنند، خوب و بد بال‌های کوتاه کردن، و اینکه آیا بال‌های قیچی دائمی هستند یا خیر و موارد دیگر. بیایید به این موضوع بپردازیم و بفهمیم چه چیزی برای شما و طوطی تان بهترین است.

آیا رشد مجدد بال طوطی باعث می شود تا آن ها را ببرند؟

قیچی بال یک بحث بحث برانگیز بین صاحبان طوطی است. دلیل اصلی بستن بال ها جلوگیری از پرواز تصادفی طوطی های شماست. توانایی پرواز را ضعیف می کند. پرهای بریده شده به عنوان “پرهای پرواز” شناخته می شوند.

یک طوطی اهلی ممکن است خود را در طبیعت در معرض خطر بیابد، که نگرانی قابل توجهی برای صاحبان طوطی و اینکه چرا آنها بال های خود را قیچی می کنند، می باشد.

با توجه به رشد مجدد بال طوطی چند وقت یکبار باید آن ها را چید؟

 آیا بال طوطی دوباره رشد دارد؟ | دام و پت

پرهای پروازی هر 1-3 ماه یکبار رشد می کنند. توصیه می شود به طور منظم آزمایش پرواز طوطی را انجام دهید، زیرا این فقط یک قانون سرانگشتی است. برخی از طوطی ها پرهای خود را سریعتر یا کندتر از این محدوده پیشنهادی رشد می کنند و به پرنده بستگی دارند. شما هرگز نباید تصور کنید که پرنده شما نمی تواند پرواز کند، زیرا فقط چند پر پرواز جدید می تواند آن را به اندازه کافی بلند کند تا پرواز کند.

اگر نیاز به انجام آزمایش پرواز برای طوطی خود دارید، پیشنهاد می‌شود که برای طوطی خود از نشیمنگاه استفاده کنید و آنها را کمی بیشتر از هم دور کنید تا آنها را تشویق کنید که از یکی به دیگری پرش کنند. با افزایش آهسته برد، تلاش برای پرواز را خواهید دید. به محض اینکه می بینید که آنها سعی می کنند بال بزنند، این یک هدیه است که می توانند پرواز کنند.

مزایا و معایب کوتاه کردن بال های طوطی من چیست؟

 آیا بال طوطی دوباره رشد دارد؟ | دام و پت

مزیت بریدن بال های طوطی تضمین ایمنی آنهاست. کوتاه کردن پرهای آنها از پرواز در موقعیت های خطرناک جلوگیری می کند و از آسیب رساندن آنها به خانه شما جلوگیری می کند.

چیزهایی مانند پنکه های سقفی، پنجره ها یا اجاق های داغ می توانند برای حیوان خانگی شما خطرناک باشند، زیرا آنها درک درستی از این اقلام ساخته دست بشر ندارند. صاحبان طوطی بال‌ها را انتخاب می‌کنند زیرا این کار باعث می‌شود طوطی بیشتر به صاحبش وابسته شود و بین آنها پیوند برقرار کند. طوطی های بدون بال با صاحبان خود پیوند برقرار می کنند، بنابراین این به انتخاب شخصی بستگی دارد.

جنبه منفی قیچی پرها عمل از بین بردن اراده آزاد پرنده شما برای پرواز است. این یک غریزه طبیعی است که می خواهید برای طوطی خود پرواز کنید. توانایی ورزش و تحریک ذهنی طوطی را از بین می برد. بسیاری از مالکان معتقدند که خطر قطع شدن با مزایای توانایی پرواز پرندگان شما بیشتر است و آزادی آنها را از بین می برد.

یک پرنده تحت نظارت باید خطرات را از بین ببرد و قطع کردن ممکن است برای تجربه مالکیت طوطی شما مضر باشد. اگر حیوانات خانگی دیگری مانند گربه یا سگ دارید، ممکن است طوطی شما را طعمه ببینند و ناتوانی در پرواز آنها را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

بال‌های بریده می‌تواند نگرانی‌های دیگری مانند سلامت روانی و سلامت جسمانی را به شما بدهد. آنها در معرض خطر افزایش وزن به دلیل عدم ورزش هستند. اگر شک دارید، با دامپزشک خود صحبت کنید که چه چیزی برای شما و پرنده شما بهترین است.

شرایط شخصی و رفاه طوطی شما برای هر موقعیتی می تواند متفاوت باشد.

هر روشی برای هر گونه طوطی مناسب نیست و یک متخصص دامپزشکی می تواند به شما در تصمیم گیری بهترین روش کمک کند.

آیا قیچی کردن بال های طوطی ظالمانه است؟

 آیا بال طوطی دوباره رشد دارد؟ | دام و پت

اگر بال طوطی بیش از حد بریده شود، می تواند باعث سقوط آنها و آسیب های دیگری مانند شکستن استخوان های شکننده شود. قطع کردن همچنین می تواند باعث تحریک شود، که منجر به کندن پرهای خود توسط پرنده و ایجاد مارپیچ رو به پایین طوطی می شود تا بیش از حد کنده شود و باعث تحریک شدیدتر شود. غریزه طبیعی طوطی پرواز است. آنها از ورزش بدنی و تحریک ذهنی که ارائه می دهد لذت می برند.

اگر ظالمانه باشد، باید خودتان قضاوت کنید، زیرا اکثر صاحبان طوطی ها فقط بهترین ها را برای پرنده خود می خواهند. این باید یک انتخاب سنجیده بین شما و یک متخصص دامپزشکی باشد.

چرا طوطی من حرف نمی زند؟

آیا بریدن بال طوطی به آنها آسیب می رساند؟

از نظر فیزیکی، طوطی شما در حالی که پرهایش را بریده می شود، هیچ دردی نخواهد داشت. خیلی شبیه این است که من یا شما موها را کوتاه کنیم.

دغدغه قطع پر، سلامت روان طوطی است. برخی از پرندگان اجازه می دهند تا فرآیند برش را انجام دهند و حتی مایل به شرکت در فعالیت هستند. با این حال، بسیاری از طوطی ها در هنگام کوتاه کردن پرهای خود مضطرب می شوند و فریاد می زنند. آنها می توانند آن را آسیب زا بدانند، و شواهدی از پیچیده شدن پرندگان در حوله وجود دارد تا این روند را به آنها تحمیل کند. طوطی که قبلاً قادر به پرواز بوده می تواند در فرورفتگی فرو رود. نشانه افسردگی کمبود اشتها، پرخاشگری، کندن پر و جیغ زدن است.

آیا بریدن بال های طوطی من دائمی است؟

 آیا بال طوطی دوباره رشد دارد؟ | دام و پت

پاسخ منفی است. همیشه دائمی نیست با این حال، این به نوع طوطی شما بستگی دارد. میزان رشد مجدد پرها به سلامت پرنده شما بستگی دارد و برخی از طوطی ها مانند طوطی ها به طور مداوم پرهای خود را رشد نمی دهند.

چرا گاهی رشد مجدد بال طوطی وجود ندارد؟

ممکن است به دلیل یک نگرانی سلامتی یا مشکل رژیم غذایی باشد. در این مورد مشاوره دامپزشکی ضروری است.

بیرون کشیدن بیش از حد از طوطی شما می تواند به فولیکول آسیب برساند. بنابراین، پوست نمی تواند رشد پر را پشتیبانی کند. پر به شفت پر متصل است و کندن بیش از حد می تواند به بافت ها آسیب برساند و فولیکول را پاره یا پاره کند و باعث عفونت شود. این آسیب می تواند باعث طاسی دائمی شود. اگر به هر طریقی نگران طوطی خود هستید، از دامپزشک خود مشاوره حرفه ای بگیرید.

چگونه به رشد پرهای طوطی خود کمک کنم؟

اطمینان حاصل کنید که طوطی شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را با یک رژیم غذایی متنوع و ترکیبی دریافت می کند. می توانید مکمل هایی برای کمک به رژیم غذایی طوطی خود بخرید و به آنها فرصت های حمام منظم بدهید زیرا برای وضعیت مناسب پر ضروری است.

قرارگیری طوطی خود در معرض نور طبیعی نیز می تواند پرها را تحریک کند تا رشد کنند. می‌توانید از نورهای UVA و UVB برای تشویق رشد استفاده کنید، اما مطمئن شوید که چراغ‌ها را در طول شب خاموش می‌کنید تا به پرنده اجازه استراحت مناسب بدهید، که برای رشد مجدد پرها نیز مفید است. برش بال یک انتخاب بسیار شخصی برای شما و طوطی تان است. برای دانستن اینکه چه چیزی برای شرایط شما بهتر است، توجه دقیقی لازم است. اگر هرگز نمی دانید چه چیزی برای طوطی خود بهتر است، همیشه از دامپزشک خود مشورت کنید.

منبع
https://www.parrotwebsite.com/can-parrot-wings-grow-back/

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

  1. سلام ، ممنون از ابراز نظر کارشناسی تان ، ولی خیلی طول و تفسیر داده و جملات تکراری بکار برده اید .

  2. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم پرنده ای که پرهاش قیچی شده رو دوباره پرهاش رو خودمون بکنیم تا در بیاد یا باید صبر کنیم خودش بیافته ؟

  3. سلام. از سایتتون ممنون. اما موضوع خیلی کم بود و قانع کننده نیست. باید موضوع کامل باشه و خواننده جواب همه سوالاتش رو با خوندن مقاله بگیره. بهتر بود یاد میدادین که اگر شاخ بال های پرنده قیچی کنیم و برای در آمدن مجدد چکار انجام بدیم که هم طوطی ما قهر نکنه و هم شاخ بالهای پرنده کامل در بیان

  4. سلام
    لطفا لطفا پر های طوطی خود را قیچی نکنید چون باعث افسردگی طوطی میشود از تجربه خودم

  5. سلام دامپزشک بدون در نظر گرفتن نظر من ،پرهای پر ازی کاسکوم رو قیچی کرده !طوری که معلومه !آیا دوباره رشد می کنن و ظاهر اولیه اش رو به دست میاره؟

  6. من یه عروس هلندی دارم متاسفانه خورده به دیوار و پرهای قرمز لپش راستش ریخته میخواستم ببینم ایا دوباره پرهای لپش رشد میکنن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا