چرا دام و پت

انواع آزمایشات بر روی حیوانات

آزمایشات بر روی حیوانات

هر ساله در ایالات متحده آمریکا، ده ها میلیون آزمایشات بر روی حیوانات انجام می شود.این آزمایشات شامل: آزمایش های شیمیایی، دارویی، غذایی و نمونه های محصولات حیوانی هستند. این اقدام گاهی باعث می شود حیوانات بمیرند. از حیوانات درتمرینات آموزش پزشکی و در تعداد زیادی آزمایش  کنجکاوانه دانشگاهی  استفاده می شوند.ناگفته نماد که دولت ومالیات دهندگان، هزینه این آزماش ها را تأمین می کنند.

 بارها نشان داده شده است که روش های مدرن و غیر حیوانی ارزش آموزشی بیشتری دارند. این آزمایشات هم چنین باعث صرفه جویی در هزینه مدارس می شوند. امابا این حال، این حیوانات همچنان از آزمایش های زیست شناسی و کالبد شکافی در کلاس  درس رنج می برند. تحقیقات منتشر شده در مجلات معتبر پزشکی  نشان داده اند که آزمایشات  بر روی حیوانات جان حیوانات و منابع گرانبها را هدر می دهند. زیرا آنها حتی به سلامتی انسان نیز ارتباطی ندارند. آنها به طورهدفمند  به پیشرفتهای پزشکی کمک نمی کنند. بسیاری از این آزمایش ها  به راحتی  انجام می شوند تا آزمایشگران چیزی در مورد انتشار داشته باشند  و هیچ قولی برای بهبود بیماری ها نداشته باشند.

آزمایش  بر روی حیوانات چیست؟

آزمایشات بر روی حیوانات | دام و پت

انجام آزمایشات غیر طبیعی و اغلب دردناک بر روی حیواناتی که در محیط آزمایشگاهی و استرس زا محبوس شده اند،  آزمایش بر روی حیوانات  گفته می شود . و اغلب براساس  این باور نادرست هستند که نتایج  این آزمایشات برای انسان  نیزقابل استفاده هستند. به عنوان نتیجه اکثر آزمایش ها، میلیون ها حیوان  در سال کشته می شوند.

از کدام حیوانات در آزمایشات استفاده می کنند؟

در حال حاضر، میلیون ها موش صحرایی و خانگی، خرگوش، میمون، گربه، سگ، ماهی و سایر حیواناتی که در آزمایش ها استفاده می شوند.آن ها، در داخل قفس های آزمایشگاهی مبحوس شده اند. آنها ازشدت درد سست می شوند، از تنهایی و محرومیت شدید رنج می برند و آرزو دارند که آزاد شوند. تعداد دقیق در دسترس نیست. زیرا موش های خانگی وصحرایی، پرندگان و حیوانات خونسرد  که بیش از 99٪ از حیوانات مورد استفاده در آزمایشات را تشکیل می دهند  زیر نظر قانون فدرال حمایت از حیوانات نیستند و تعداد آنها حتی گزارش هم نمی شود. بر اساس این قانون، این موجودات حساس حتی به عنوان “حیوانات” تعریف نشده اند.

آیا آزمایش بر روی حیوان بی رحمانه است؟

آزمایشات بر روی حیوانات | دام و پت

آزمایش بر روی حیوانات نه تنها بی رحمانه بلکه کاملاً غیرضروری و غیراخلاقی است. شرایط غیرطبیعی و استرس زا اسارت، احتمال استفاده از نتایج آزمایشات حیوانات بر روی انسان را حتی کم ترهم می کند. تحقیقات منتشر شده حاکی از آن است که 90٪ از نخستین سانان مورد استفاده آزمایشگاه ها، الگوی رفتاری غیرعادی ای دارند.این رفتار ها  ناشی از فشار روانی، انزوای اجتماعی و حبس در محفظه های  خسته کننده  هستند. بسیاری از آن ها دیوانه می شوند، به عقب و جلو تکان می خورند،بی وقفه در قفس ها قدم می زنند و حرکات تکراری مانند لگد زدن به پشت را انجام می دهند. آنها حتی دست به خود زنی مانند کندن موهای خود و گاز گرفتن گوشت خود می زنند.

آزمایش روی حیوانات در دانشکده ها و دانشگاه ها

دولت فدرال و بسیاری از موسسات خیریه بهداشتی، می توانند از مطالعات غیر حیوانی امیدوار کننده و مفید حمایت کنند.اما، آن ها میلیاردها دلارپول از جمله پول مالیات دهندگان ایالات متحده را برای آزمایش حیوانات در دانشگاه ها و آزمایشگاه های خصوصی هدر می دهند. در حال حاضر، حیوانات در آزمایشگاه های دانشگاه، معیوب، مسموم و از غذا و آب محروم می شوند.آن ها، در وسایل مهار بی حرکت می شوند، به بیماری های دردناک و کشنده مبتلا می شوند، سوزانده، برق گرفته، پرتوزده، به مواد مخدر معتاد می شوند و تحت شکنجه روانی قرار می گیرند. طبق قانون،  به هیچ کدام از هزاران آزمایشی  که هر ساله روی حیوانات در دانشگاه ها انجام می شوند،نیازی نیست.

آیا آزمایشات روی حیوانات قانونی است؟

بله. قانون ایالات متحده اجازه سوزاندن، شوک دادن، مسمومیت، انزوا، گرسنگی، غرق شدن، اعتیاد به مواد مخدر و آسیب دیدن مغز را می دهد. هیچ آزمایشی، هر چقدر هم دردناک یا پیش پا افتاده باشد، ممنوع نیست . معمولاً از داروهای مسکن استفاده نمی کنند. حتی وقتی گزینه های دیگری به جای استفاده از حیوانات  باشند، قانون استفاده از آنها را الزامی نمی کند.

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران( PETA) چگونه به حیوانات مورد استفاده در آزمایش کمک می کند؟

تظاهرات آشکار  و تحقیقات  سری  PETA، مردم را از آزمایش های بی فایده، بی رحمانه و مسرف بر روی حیوانات آگاه می کند. این آزمایشات  اغلب در نزدیکی ما رخ می دهند. ما فعالانه مبارزه  می کنیم تا حیوانات را از آزمایشگاه  ها بیرون بیاوریم  و موفق می شویم. لیستی از آخرین پیروزی های ما را بررسی کنید.

کنسرسیوم بین المللی علوم PETA با سازمان های سراسر جهان برای کاهش تعداد حیوانات مورد استفاده در آزمایشات همکاری می کند. دانشمندان PETA در روش های انسان دوستانه و مدرن پیشتاز هستند. این افراد، آزمایشات پیشگامانه غیر حیوانی را ترویج می دهند و با به اشتراک گذاشتن تحقیقات و داده های موجود با شرکت ها و دولتها، الزامات آزمایش بر روی حیوانات را حذف می کنند. دانشمندان PETA زمانی در جلسه حضور داشتند که سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده اعلام کرد که آزمایش سمی روی پستانداران را خاتمه می دهد. کاری که ما 20 سال تلاش کرده ایم که این سازمان انجام دهد.

کدام شرکت های آرایشی و بهداشتی آزمایشات روی حیوانات را انجام نمی دهند؟

نه سازمان غذا و داروی ایالات متحده و نه کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده نیازی به آزمایش مواد آرایشی روی حیوانات ندارند. در حال حاضر داده های ایمنی کافی و بسیاری از روش های غیر حیوانی وجود دارد که آزمایش حیوانی برای این محصولات را منسوخ کرده اند.

خوشبختانه، اکثر شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی قبلاً آزمایشات روی حیوانات را به دلیل فعالیتهای PETA و فشار مصرف کننده ممنوع کرده اند. با این حال، برخی از افراد، محصولات را در کشورهای مورد نیاز به  آزمایش روی حیوانات  می فروشند. صفحه جست و جوی گر زیبایی بدون استفاده  از حیوانات دست آموزPETA، یافتن شرکت های عاری از ستم را  آسان می کند. این شرکت ها  متعهد شده اند هرگز لوازم آرایشی یا محصولات تمیز کننده خانگی خود را روی حیوانات – اینجا یا خارج از کشور آزمایش نکنند. PETA، همچنین با شرکتهای بزرگ تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی همکاری می کند.این همکاری موجب می شود  که آزمایش مواد تشکیل دهنده روی حیوانات به منظور ادعای سلامتی محصولات، پایان یابد.

ده ها شرکت همه ی این آزمایشات روی حیوانات را برای این منظور ممنوع کرده اند. می توانید مطمئن شوید که غذاهای خوشمزه گیاهی که در زندگی ما توصیه می شود تولید این شرکت ها  هستند یا نه.

چند درصد  از آزمایشات حیوانی با شکست مواجه می شوند؟

آزمایشات بر روی حیوانات | دام و پت

تحقیقات منتشر شده در مجلات معتبر پزشکی   نشان داده اند که آزمایش حیوانات منابع  را هدر می دهد. بیش از 90٪ تحقیقات اولیه، که بیشتر آنها مربوط به حیوانات است، نتوانستند منجر به درمان هایی برای انسان شود. و بیش از 95٪ داروهای جدید که آزمایش آن ها در حیوانات بی خطر و موثر است؛  در آزمایشات بالینی انسانی شکست می خورند. با این حال در سراسر جهان، میلیون ها حیوان  برای این منظورهمچنان مورد استفاده قرار می گیرند.آن ها،بعد از این آزمایشات کشته می شوند.

تاریخچه آزمایش حیوانات و پیشرفت های پزشکی بدون حیوانات

بین سالهای 1900 و 2000 ، امید به زندگی در ایالات متحده از 47 به 77 سال افزایش یافته است.  آزمایش کنندگان حیوانات، غالباً این پیشرفت را تحسین می کنند. مورخان پزشکی اعلام کرده اند  که بهبود تغذیه و بهداشت و همچنین سایر عوامل رفتاری و محیطی  به جای آزمایشات حیوانی ،عامل افزایش طول عمر هستند. بسیاری از مهمترین پیشرفت های سلامتی را می توان به بهبود شرایط بهداشتی و مطالعات اپیدمیولوژیک، از جمله کشف روابط بین کلسترول و بیماریهای قلبی و سیگار کشیدن و سرطان، ایجاد اشعه ایکس و جداسازی ویروس ایدز دانست.آزمایشاتی بر روی حیوانات در طی برخی از اکتشافات انجام شده است. این بدان معنا نیست که آنها برای کشف درمان های بهداشتی انسان حیاتی بوده و یا بدون استفاده از حیوانات  همان کشفیات انجام شدنی نیستند.

گزینه ها  به جای آزمایش حیوانات: آیا علم می تواند بدون آزمایش روی حیوانات پیشرفت کند؟

آزمایشات بر روی حیوانات | دام و پت

امروزه،  آزمایشات  بر روی حیوانات بی رحمانه و گران است. بنابراین، نتایج آنها به طور کلی برای انسان قابل اجرا نیست. بنا براین، آینده نگرترین دانشمندان جهان، در حال گسترش و استفاده از روشهایی جایگزین آزمایش بر روی حیوان برای مطالعه بیماری ها و آزمایش محصولات  هستند. این روش ها بیشتر مربوط به سلامت انسان هستند. گزینه های جایگزین آزمایش حیوانی شامل آزمایشات پیچیده با استفاده از سلولها و بافتهای انسانی(همچنین به روشهای برون تنی نیز معروف هستند)، ارگان روی تراشه، روشهای پیشرفته مدل سازی رایانه (كه اغلب مدلهای سیلیكون گفته می شود) وبررسی و امتحان  با داوطلبان انسانی هستند. این روش ها و سایر روش های غیر حیوانی انسان دوستانه هستند واستفاده از نتایج آزمایشات حیوانات بر روی انسان دشوار یا غیرممکن نمی کند . همچنین، برای اتمام آنها معمولاً زمان و هزینه کمتری لازم است.

چرا باید آزمایشات حیوان ممنوع شود؟

علاوه بر بسیاری از دلایل ذکر شده در بالا، آزمایش روی حیوانات مسرف، خشن، غیرمولد و گونه شناسی است. حیوانات مال ما نیستند که برای آزمایش از آنها استفاده کنیم. آنها،می توانند خدمات زیادی به بشر ارائه دهند. علاوه بر این، خواسته ها، علایق، نیازها و احساسات خاص خود را دارند. به طور خلاصه، آنها مال خودشان هستند و حاضر نیستند در آزمایشگاه ها شکنجه و کشته شوند. سلامتی انسان با اختصاص دادن سرمایه برای توسعه روشهای آزمایش غیر حیوانی، بیشتر پیشرفت می کند. این آزمایشات، ارزان تر، سریعتر و مرتبط با بدن و سلامتی ما هستند .

منبع: https://www.peta.org/features/animal-testing-facts-questions-answers/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا