گاو و گوسفند

آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟

آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟

 گاو ها برای مصارف مختلف به خصوص شیر و گوشت نگهداری می شوند. بسیاری از شرایط پزشکی وجود دارد که گاوها را تحت تأثیر قرار می دهد. گاهی اوقات، گاوداران برای دانستن عادات غذایی غیرعادی گاوها مانند خوردن خاک، مدفوع، اشیاء بی جان و غیره نگرانی نشان می دهند. آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟ یکی از سوالات مهمی است که معمولا پرسیده می شود.

در اینجا، ما در مورد اینکه چرا گاوها ادرار خود یا سایر جفت گله خود را تحت پرتو ادبیات علمی می نوشند، بحث خواهیم کرد .

علل اروفاژی در گاوها چیست؟

نوشیدن ادرار از نظر پزشکی به عنوان اروفاژی نامیده می شود. این رفتار ویرانگر بیشتر در گاوهای مزرعه دیده می شود. همچنین مشاهده شده است که گاوهایی که از این بیماری رنج می برند ادرار خود را می نوشند یا مستقیماً ادرار جفت گله خود را می مکند. این عادت بد نیز به سرعت در کل گله گسترش می یابد، اگر به موقع نظارت نشود. توجه: نوشیدن ادرار در گاوها در تمام سنین (بزرگسال/گوساله) مشاهده شده است.

بر اساس تحقیقات علمی، دلایل زیادی وجود دارد که گاوها را مستعد نوشیدن ادرار می کند. برخی از دلایل کلیدی مهم در زیر فهرست شده است:

 • کمبود مواد معدنی (سدیم، پتاسیم، مس، فسفر و مواد معدنی کمیاب) در جیره گاو
 • سیستم زهکشی نامناسب مسکن گاو شامل بتن بد و زهکشی ناکارآمد حیاط
 • تعدادی از اختلالات متابولیک مانند استونیما، اسیدوز متابولیک که در آن گاوها تمایل به مواد قلیایی نشان می دهند و به دلیل تمایل قلیایی ادرار شروع به نوشیدن می کنند.
 • معمولاً در گاوهای با شیردهی بالا / گاوهای تازه زایش به دلیل از بین رفتن مواد معدنی از طریق بدن آنها رخ می دهد. به خصوص، اگر آنها را در جیره های کم علوفه نگه دارید.
 • فقدان ورزش/بی تحرکی و کسالت نیز از عوامل موثر هستند.
 • عدم تعادل هورمونی/استرس نیز می تواند باعث شود گاوها ادرار بنوشند.

چرا اوروفاژی در گاو ها بد است؟

این عادت در گاوها بسیار بد تلقی می شود و گاوداران هرگز آن را دوست ندارند. یکی از دلایل اصلی عفونی بودن ادرار است. ادرار حیوانات آلوده حامل تعدادی از پاتوژن های فاجعه آمیز است که می تواند پیامدهای جدی برای سلامتی گاو داشته باشد و سلامت کلی گله را در معرض خطر قرار دهد.

برخی از عوامل بیماریزای مهم مانند ویروس اسهال ویروسی گاوی، باکتری سل، سالمونلا، لپتوسپیرا و غیره وجود دارد که اگر گاو ادرار گاوهای آلوده را بنوشد، به راحتی می توانند به آنها منتقل شوند.

آیا اروفاژی بر تولید شیر گاو تأثیر می گذارد؟

آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟ | دام و پت

خير. تاكنون تاثير منفي نوشيدن ادرار بر توليد شير گزارش نشده است. اما این عادت به شدت بد تلقی می شود. این قرار می دهد گاو در خطر ابتلا به بیماری های عفونی مختلف از طریق مصرف ادرار. به سادگی، مالکان دوست ندارند گاوهای خود را در این شرایط بیمار ببینند.

ترکیب ادرار

گاو معمولاً ادرار گاو حاوی موارد زیر است:

 • آب – 95٪
 • اوره – – 2.5٪
 • سایر آنزیم ها، هورمون ها، مواد معدنی – 2.5٪
 • مواد معدنی مهم عبارتند از نیتروژن، گوگرد، سدیم، آهن، سیلیکون و غیره.

تشخیص پیکا در گاو ها

بهتر است مراقب رفتار گاو باشید. یک مالک مسئول نظارت منظم بر گله انجام می دهد. اگر این رفتار را مشاهده کردید، آن را به دامپزشک خود گزارش دهید. دامپزشک شما طرح/استراتژی بهتری را برای مقابله با این وضعیت پیشنهاد خواهد کرد.

در تشخیص اوروفاژی در گاوها، دو نکته بسیار مهم است. به یاد داشته باشید، علت دقیق (علت) نوشیدن ادرار در گاوها به وضوح درک نشده است.

 • بیوشیمی خون
 • تجزیه و تحلیل خوراک

در بیوشیمی خون، دامپزشک به شما پیشنهاد می کند سطح مواد معدنی در خون گاو خود را بررسی کنید. مهمترین مواد معدنی که باید کنترل شوند عبارتند از کلسیم، فسفر، منیزیم، کبالت، مس، نیکل و غیره. این برای ارزیابی اینکه آیا گاو شما کمبود مواد معدنی دارد یا خیر انجام می شود.

تجزیه و تحلیل خوراک برای بررسی اینکه آیا غذای گاو مقدار کافی مواد معدنی را برای او فراهم می کند یا خیر انجام می شود. اگر نه، مکمل های توصیه شده توسط دامپزشک او را ارائه دهید.

این دو آزمایش ذکر شده در بالا به شما در درک بهتر این وضعیت پزشکی و ایجاد بهترین برنامه درمانی برای مبارزه با آن کمک می کند.

توجه: همچنین تشخیص دهید که آیا گاو شما قبلاً دارای شرایط متابولیکی مانند اسیدوز یا کتوز است یا خیر. اگر او از هر گونه بیماری متابولیک رنج می برد، ابتدا آن را درمان کنید.

درمان و پیشگیری پیکا در گاو

آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟ | دام و پت

پس از انجام تشخیص مناسب، دامپزشک شما می تواند بهترین استراتژی درمانی را پیشنهاد دهد. اگر گاو دچار کمبود مواد معدنی است، بهتر است یک مخلوط معدنی خوب برای او تهیه کنید. بلوک های نمک باید در مقابل او نگه داشته شوند.

اگر فکر می کنید، علوفه اضافی تهیه کنید، اگر فکر می کنید، این شرایط به دلیل مصرف کم علوفه است اما فقط پس از مشاوره دامپزشکی.

این وضعیت به سرعت در کل گله گسترش می یابد، بنابراین اگر این را در چند گاو پیدا کردید، آنها را جدا کنید. به همین دلیل توصیه می شود قبل از اینکه کل گله را تحت تاثیر قرار دهد و شما را در وضعیت نگران کننده ای قرار دهد زودتر تشخیص داده شود.

همانطور که قبلاً گفته شد، مسکن نیز یکی از عواملی است که باعث این عادت بد نوشیدن ادرار در گاوهای شما می شود. P تاسیسات زهکشی راپر و سطح سطح ریخته بسیار مهم است. اگر مشکلی در سیستم زهکشی یا بتن سوله خود مشاهده کردید، آن را بر اساس اولویت اصلاح کنید. این امر در موارد مختلف دیده شده است که مسکن بهتر به معنای واقعی کلمه به کنترل این عادت در گاوها تا حدی کمک می کند .

این امر به تمام گاوداران بسیار توصیه می شود که باید از دریافت مواد معدنی (با توجه به نیاز تغذیه ای گاوها با توجه به مرحله فیزیولوژیکی آنها) در گاوهای خود اطمینان حاصل کنند. به گاوهای باردار (نزدیک زایمان)، شیرده باید توجه ویژه ای شود، زیرا آنها بیشتر در معرض کمبود مواد معدنی هستند.

چرا گاوها ادرار می نوشند؟

 گاوهایی که در حال نوشیدن ادرار مشاهده می‌شوند معمولاً به دنبال نمک هستند، اما ممکن است از اسیدوز و «خوددرمانی» با خوردن چیزی قلیایی نیز رنج ببرند. نوشیدن ادرار گاوها قطعا چیزی نیست که بتوان آن را “طبیعی” تلقی کرد. گاوهایی که خاک و سنگ می خورند ممکن است به دنبال افزایش سطح مواد معدنی خود باشند.

حیوانات معمولا تعادل آب و همیواستاز خود را با تولید ادرار (ترکیب، مقدار، محتوای آب) تنظیم می کنند. برخی از حیوانات کلیه های بسیار کارآمدی دارند، می توانند آب دریا بنوشند و احتمالاً با نوشیدن ادرار زنده می مانند.

گاوها هنگام غذا خوردن و درست بعد از دوشیدن دوست دارند آب بنوشند. آنها سطح بزرگ و آرام نوشیدنی را ترجیح می دهند که بتوانند به سرعت و بدون استرس از آن بنوشند. چنین رفتار طبیعی نوشیدن باعث تقویت بیشتر خوردن، حتی نوشیدن بیشتر و در نتیجه تولید شیر بیشتر می شود.

آیا گاوها زیاد ادرار می کنند؟

آیا تا به حال ادرار گاوی را دیده اید؟ مثل شلنگ آتش نشانی است. و همه جا پاشیده میشه اگر یک درپوش روی سطل شیر خود نداشته باشید یا بتوانید ادرار را به اندازه ای پیش بینی کنید که سطل را بالای سر خود نگه دارد، هنگامی که گاو در سالن شیردوشی ادرار کرد، احتمالاً بهتر است شیر ​​را به حیوانات دیگر بدهید.

ادرار – یک گاو به طور متوسط ​​3.5 گرم تولید می کند. (13.2 لیتر) روزانه. کود – یک گاو 65 پوند تولید می کند. شیر – گاوهای ماده به طور متوسط ​​8 گالن (30.1 لیتر) در روز تولید می کنند، اما ممکن است بین 4 تا 20 گالن (15.1-7.5 لیتر) باشد.

نوشیدن خودکار ادرار در حیوانات اسیر ثبت شده است، اگرچه چنین رفتاری معمولاً با شرایط استرس زا مرتبط با ازدحام بیش از حد یا آسیب شناسی همراه است.

آیا گاوها نیاز به نوشیدن آب دارند؟

آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟ | دام و پت

مصرف روزانه آب ممکن است از 3 تا 30 گالن در روز بسته به سن، اندازه بدن (وزن)، مرحله تولید و محیط (عمدتا دمای هوا) متفاوت باشد. گاوهای شیرده تقریباً دو برابر بیشتر از گاوهای خشک به آب نیاز دارند. تمیز کردن آب شیرین و عاری از کود، خاک و سایر زباله ها مهم است.

به طور کلی، گاوها فقط در دوره های کوتاه (7 تا 12 بار در روز) می نوشند که در طی آن در مجموع بین 10 تا 20 لیتر آب مصرف می کنند. به ویژه، گاوها ترجیح می دهند بعد از شیردوشی و در حین تغذیه آب بنوشند.

آیا نوشیدن ادرار گاو مفید است؟

ادرار یک گاو آبستن خاص در نظر گرفته می شود. ادعا می شود که حاوی هورمون ها و مواد معدنی خاصی است. به گفته آیورودا، گوموترا (ادرار گاو) می تواند جذام، تب، زخم معده، بیماری های کبد، اختلالات کلیوی، آسم، برخی آلرژی ها، مشکلات پوستی مانند پسوریازیس، کم خونی و حتی سرطان را درمان کند.

آیا گاوها مدفوع انسان را می خورند؟

به طور خلاصه، گاوها مدفوع خود را عمدا نمی‌خورند، اگرچه به دلیل تکنیک‌های کشاورزی مدرن، گاوها اغلب در یک منطقه کوچک محدود می‌شوند و ممکن است به‌طور تصادفی مقداری مدفوع بخورند، زیرا در همان مکانی که غذا می‌خورند مدفوع می‌کنند.

آیا گاوها به عقب ادرار می کنند؟

چند نفر از اینکه دوشیده می شوند دلخور هستند و ممکن است بیرون بیاورند – یا با دم خود به صورت شما بچرخند. گاوها انسان نما هستند (ویژگی های انسانی که به چیزی غیر انسانی نسبت داده می شود). آنها همچنین برگشت پذیر هستند (تنها پستاندارانی که به عقب ادرار می کنند).

منبع
https://neeness.com/who-wrote-i-never-saw-a-purple-cow/https://www.farmanimalreport.com/2020/08/03/why-cows-drink-each-others-urine-a-quick-insight/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا