حیوانات خانگی کوچک

آیا چینچیلا می تواند کک بگیرد؟

چیزهای بسیار کمی به اندازه کک یا آفات دیگری که حیوانات مورد علاقه ما را آلوده می کنند ناخوشایند است. چینچیلا با خز زیبا و ضخیم خود از این قاعده مستثنی نیست. اما آیا چینچیلا می تواند به کک مبتلا شود؟ شاید شنیده باشید که چینچیلاها نمی توانند کک بگیرند زیرا خز آنها بسیار متراکم است. این درست نیست.

نفوذ خز چینچیلا برای کک ها دشوار است، بنابراین احتمال هجوم کک به چینچیلا بسیار بعید است، اما چینچیلا می تواند کک بگیرد. خوشبختانه، کک در چینچیلا نادر است. این بدان معنا نیست که شما باید کک را به عنوان علت علائمی مانند خارش و ریزش مو از خودتان دور کنید. در واقع، ایده خوبی است که تا زمانی که با دامپزشک خود صحبت نکرده اید، صبر کنید و هر گونه علامتی را نادیده نگیرید. به علاوه، اگر مشکوک هستید که خانه شما به کک آلوده شده است، باید چینچیلا و هر حیوان خانگی دیگر را برای علائم کک بررسی کنید تا مطمئن شوید که توسط این خونخواران مزاحم تحت تاثیر قرار نگرفته اند.

علائم کک در چینچیلا

بنابراین پاسخ به این سوال که آیا چینچیلا می تواند کک بگیرد، بله است. اما چگونه؟ کک ها به ندرت چینچیلا را آزار می دهند، اما اگر این اتفاق افتاد، خوب است بدانید که به دنبال چه چیزی باشید. گفتن این کار اغلب آسان تر از انجام آن است.

خز چینچیلا به قدری متراکم است که جدا کردن آن برای دیدن پوست دشوار است. تا زمانی که واقعاً یک کک روی موهای بیرونی چینچیلا خود نبینید، احتمالاً نمی توانید آن را پیدا کنید که در اطراف خود خز می خزد. در عوض، به دنبال علائم کک مانند خاک کک باشید.

خاک کک، مدفوع کک است که در اصل خون خشک شده است و مانند لکه های سیاه ریز در برابر خز چینچیلای شما به نظر می رسد. شما همچنین بهتر است چینچیلا خود را برای علائم تحریک، مانند خاراندن یا گاز گرفتن، و ریزش مو بررسی کنید. با این حال، بهترین کار شما این است که چینچیلا را نزد دامپزشک ببرید تا تشخیص دقیق بدهد. صحبت با دامپزشک فقط برای تشخیص مهم نیست. همچنین برای درمان کک به کمک دامپزشک خود نیاز خواهید داشت.

چینچیلا یا خوکچه هندی کدام بهترند؟

درمان کک چینچیلا

آیا چینچیلا می تواند کک بگیرد؟ || دام و پت

آیا چینچیلا می تواند کک بگیرد؟ بله، اما نه اغلب! پس وقتی آنها این کار را می کنند چگونه با آنها رفتار کنیم؟

چینچیلاها، چون به ندرت دچار کک می شوند، داروهای پیشگیری کننده از کک مانند گربه ها و سگ ها تجویز نمی شوند. شما نباید خودتان کک ها را با مواد پیشگیرانه از سایر حیوانات خانگی خود درمان کنید. همچنین نباید یقه کک را روی چینچیلای خود قرار دهید.

داروهای پیشگیری کننده از استحکام منظم و قلاده های کک بر روی چینچیلاها مانند گربه ها و سگ ها آزمایش نشده است. این بدان معنی است که عوارض جانبی این داروها به طور دقیق مشخص نیست. هر گونه استفاده از این محصولات کک، حتی توسط دامپزشکان، توسط شرکت های دارویی خارج از برچسب تلقی می شود.

با این حال، دامپزشک شما ممکن است بتواند چینچیلا را با دوز مناسب ایورمکتین یا سلامکتین درمان کند. آنها این تصمیم را بر اساس تجربه خود و بر اساس ادبیات دامپزشکی خواهند گرفت.

در برخی موارد، دامپزشک شما ممکن است استفاده از شامپوی کک برای بچه گربه‌ ها را بدون هیچ گونه پرمترین یا پیرترین روی چینچیلا برای کمک به حذف کک‌ ها پیشنهاد کند. اما آنها باید این تصمیم را بگیرند، مهم است که در صورت انتخاب محصول اشتباه، بدون آنها این کار را انجام ندهید.

در مورد هرگونه عارضه یا عوارض احتمالی استفاده از این داروها با دامپزشک خود صحبت کنید و مطمئن شوید که آنها را فقط طبق دستور مصرف کنید تا از آسیب تصادفی به حیوان خانگی خود جلوگیری کنید.

آیا کک چینچیلا پخش می شود؟

آیا چینچیلا می تواند کک بگیرد؟ || دام و پت

اگر چینچیلای شما کک دارد، ممکن است مجبور شوید خانه خود را از این انگل ها ضد عفونی کنید و حیوانات خانگی دیگری را که در آنجا زندگی می کنند بررسی کنید تا ببینید آیا آنها نیز کک دارند یا خیر. اگر به تازگی چینچیلا خود را خریداری کرده اید یا به فرزندی پذیرفته اید و مشکوک هستید که کک یا بیماری دیگری دارد، با دامپزشک خود در مورد سلامت حیوان خانگی جدید خود صحبت کنید.

از قرارگیری چینچیلای جدید خود در کنار یا نزدیک هر گونه چینچیلای دیگر خودداری کنید. این به شما کمک می کند تا از گسترش بیماری در بین دوستان پشمالوی خود جلوگیری کنید. کک ممکن است در چینچیلا نادر باشد، اما آنها عاشق گربه و سگ هستند.

اطمینان حاصل کنید که هر گربه و سگی در خانه شما اقدامات پیشگیرانه موثری دارد. با دامپزشک خود در مورد بهترین اقدامات پیشگیرانه برای منطقه خود صحبت کنید، در صورتی که اقدامات پیشگیرانه فعلی شما دیگر مؤثر نباشد.

اگر مشکوک هستید که خانه شما آلوده است، ممکن است مجبور شوید اقدامات بیشتری برای ضدعفونی کردن آن انجام دهید، مانند جاروبرقی منظم، تمیز کردن، و حتی استفاده از حشره کش. دامپزشک شما می تواند بهترین پروتکل را برای ریشه کنی کک توصیه کند تا این روند تا حد امکان ساده باشد.

نحوه خرید خوکچه هندی سالم را یادبگیرید.

آیا چینچیلا می تواند به کک یا کنه مبتلا شود؟

انگل‌های خارجی مانند کک، که انگل‌هایی هستند که روی پوست حیوانات تأثیر می‌گذارند، در چینچیلا غیرمعمول هستند. با این حال، اکنون که می‌دانید چینچیلا می‌تواند به کک مبتلا شود، ممکن است به حق از چیزی متعجب باشید. انواع دیگری از انگل های خارجی ممکن است وجود داشته باشد که بتواند این موجودات پشمالو را تحت تاثیر قرار دهد.

چینچیلاها، خوشبختانه، به اندازه آنهایی که گربه ها، سگ ها و سایر جوندگان را آزار می دهند، تحت تأثیر طیف وسیعی از انگل های خارجی قرار نمی گیرند. اما انواع خاصی از کنه‌ها، از جمله Cheyletiella، که به عنوان شوره سر نیز شناخته می‌شود، در موارد نادری می‌تواند روی چینچیلا تأثیر بگذارد.

شوره سر یک بیماری مشترک بین انسان و دام است، به این معنی که می تواند بین حیوانات از گونه های مختلف و به انسان منتقل شود. اگرچه برای انسان خطرناک نیست، اما می‌تواند آزاردهنده باشد و cheyletilla می‌تواند منجر به عفونت‌های پوستی ثانویه در حیوانات خانگی شما شود که ممکن است برای رفع آن نیاز به مراقبت‌های دامپزشکی داشته باشد.

اگر حیوان دیگری در خانه شما به کنه مبتلا است، مانند گربه، سگ یا خرگوش، آنها را از چینچیلا خود دور نگه دارید تا از سرایت جلوگیری کنید. همچنین باید چینچیلا خود را از نظر وجود کنه‌ها، مانند پوسته‌های شوره‌مانند، ریزش مو، خاراندن و هرگونه نشانه‌ای از عفونت پوست بررسی کنید.

کنه ها با پروتکلی مشابه کک ها درمان می شوند و دامپزشک شما ممکن است درمان سایر حیوانات خانگی را نیز در خانه توصیه کند.

سایر علل علائم کک

آیا چینچیلا می تواند کک بگیرد؟ || دام و پت

اگر کک و کنه در چینچیلا بسیار نادر است، آیا دلایل دیگری وجود دارد که چرا چینچیلا شما ممکن است خارش داشته باشد یا از ریزش مو رنج ببرد؟

گاهی اوقات، فراوانی (یا نادر بودن) حمام های غبار چینچیلا می تواند علت خارش چینچیلا باشد. دامپزشکان توصیه می کنند هر روز به مدت ده دقیقه مخلوطی از حمام گرد و غبار تجاری به چینچیلا ارائه دهید. با این حال، حمام گرد و غبار را در قفس چینچیلا خود رها نکنید، زیرا کثیف می شود و حمام تمیزی را برای چینچیلا فراهم نمی کند.

علائم چینچیلا شما همچنین می تواند نتیجه تهویه ضعیف یا قفس کثیف باشد. اطمینان حاصل کنید که از مواد بستر مناسب مانند براده های کاج خشک شده در کوره یا کاغذ بازیافتی استفاده می کنید و از محصولات چوب سدر و گیلاس خودداری کنید. همچنین می‌توانید چک کنید که آب چینچیلا نشتی نداشته باشد، که می‌تواند باعث کپک زدن و رطوبت شود، و مهم است که قفس چینچیلا را مرتب تمیز کنید.

شاد و سالم نگه داشتن چینچیلا

قفس‌ های سیمی با سطوح چندگانه، فضای زیادی را برای آزادی در چینچیلا فراهم می‌ کنند، و همچنین برخلاف قفس‌ های شیشه‌ ای یا پلاستیکی جامد، تهویه سالمی را تقویت می‌ کنند.

گذشته از لانه، کمبود تغذیه ای مانند رژیم غذایی کم فیبر می تواند منجر به جویدن خز شود. چینچیلا های وحشی از رژیم های غذایی غنی از فیبر استفاده می کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد گلوله های چینچیلای خود را با یونجه با کیفیت بالا برای علوفه تکمیل کنید.

گاهی اوقات، علت علائم سلامتی یک حیوان کوچک، دست زدن به آسیب آنها است، نه بیماری. دست زدن به آسیب، که می تواند به راحتی در خانه هایی با کودکان کوچک یا مهمان اتفاق بیفتد، گاهی اوقات منجر به نوعی از دست دادن پوست به نام “لغزش خز” می شود.

با فرزندان خود در مورد روش صحیح نگهداری از چینچیلا صحبت کنید و آنها را تشویق کنید تا به دوستانی که ممکن است داشته باشند در مورد بهترین راه برای رسیدگی به این حیوانات خانگی جیبی آموزش دهند. بهتر است مطمئن شوید که چینچیلا های شما را فقط با نظارت بزرگسالان اداره می کنند.

سخن آخر

چینچیلاها حیواناتی با عمر طولانی هستند. طبیعی است که چینچیلاها ده تا پانزده سال عمر کنند و برخی حتی بیشتر عمر می کنند. بیشتر چینچیلاها در طول زندگی خود به دلیل خز متراکم خود دچار کک نمی شوند. با این حال، علائم «کک» چینچیلا می تواند نشانه‌ای از یک بیماری زمینه ای دیگر باشد.

بهترین منبع شما برای تشخیص بیماری چینچیلا دامپزشک شماست. او همچنین می‌تواند راه‌هایی را برای بهبود شرایط زندگی و کیفیت زندگی چینچیلا توصیه کند. اگر چینچیلای شما یکی از معدود چینچیلاهایی است که تحت تأثیر کک یا کنه قرار می گیرد. دامپزشک می تواند به شما کمک کند تا بهترین اقدام را برای حفظ سلامت و راحتی حیوان خانگی خود تعیین کنید.

منبع
https://squeaksandnibbles.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا