پرنده ها

آموزش صحبت کردن به عروس هلندی

آموزش صحبت کردن به عروس هلندی یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین آموزش ها در نگهداری این پرنده های خانگی است. بر همین اساس ما در این مقاله از دام و پت سعی کرده ایم روش های صحبت کردن در عروس هلندی را بررسی کنیم.

عروس هلندی پرنده بسیار زیبایی از خانواده طوطی ها است. این پرنده دوست داشتنی با پرهای زیبا و رنگارنگ خیلی سریع به زندگی با انسان ها انس می گیرد. عروس هلندی مانند طوطی ها توانایی صحبت کردن دارد. آموزش صحبت کردن به عروس هلندی می تواند راهی عالی برای برقراری پیوند بین شما و پرنده خانگی تان باشد. یک عروس هلندی سخنگو معمولا هجاها را تکرار می کند و از کلمات یا صداهایی که از شما می شنود یک تکرار رباتیک ایجاد می کند.

سخنان عروس هلندی هرگز به وضوح سخن گفتن یک طوطی به نظر نمی رسد، اما با کمی تمرین می توانید کلماتی که به شما می گوید را درک کنید. برای اینکه بتوانید به عروس هلندی خود صحبت کردن را آموزش بدهید، ابتدا باید با حفظ آرامش و ملایمت با پرنده خود صحبت کنید. در مرحله بعد می توانید بر روی تقویت و گسترش دایره لغات پرنده کار کنید. راهکارهای مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید هر چه سریع تر صحبت کردن را به عروس هلندی خود یاد بدهید. به عنوان مثال:

با عروس هلندی ارتباط برقرار کنید.

برقراری پیوند با عروس هلندی تعامل انسانی کلید آموزش صحبت کردن به مرغ های هلندی است. برخی از افراد بر این باورند که وقتی پرنده ای را خریداری می کنیم و به منزل می آوریم می توانیم بلافاصله صحبت کردن را هم آموزش دهیم. اما در واقعیت این طرز فکر کاملا نادرست است. شما باید پیش از آموزش صحبت ابتدا با پرنده خانگی خود پیوند برقرار کنید. پرنده ای که به تازگی وارد خانه شما شده است باید پیش از هر چیز به شما و محیط خانه عادت کند. بنابراین تا زمانی که عروس هلندی با شما به عنوان صاحب خود انس نگیرد، مطمئنا نمی توانید صحبت کردن را به این پرنده یاد بدهید. برای اهلی کردن پرنده خانگی خود می توانید از دامپزشک و یا دوستان با تجربه خود کمک بگیرید.

اطمینان از سلامت پرنده

شما به عنوان صاحب عروس هلندی مسئولیت سلامت این پرنده را برعهده دارید. بنابراین باید دقت کنید که عروس هلندی آب و غذا و همچنین فضای کافی برای جا به جا شدن در قفس خود دارد. همچنین همیشه مراقب سلامت جسمانی پرنده خانگی خود باشید. عروس هلندی را به طور منظم برای معاینات دامپزشکی ببرید. اگر عروس هلندی شما دچار ضعف یا کسالت است، احتمال بسیار کمی وجود دارد که بخواهد با شما صحبت کند.

توجه کافی به پرنده

آموزش صحبت کردن به عروس هلندی || دام و پت

عروس هلندی به توجه شما بسیار نیاز دارد. محرک ذهنی زیادی به پرنده خود بدهید. آموزش صحبت کردن به عروس هلندی بخشی از این توجه است. اما با این حال باید اسباب بازی هایی را در اختیار پرنده خود قرار بدهید تا با آنها بازی کند. مرغ هلندی شما چه به خوبی صحبت کند و یا اینکار را یاد نگیرد به هر حال شما باید توجه کافی به این پرنده داشته باشید. در همه حال به عروس هلندی خود محبت کنید. مغز عروس های هلندی برای شاد بودن نیاز به تحریک و توجه کافی شما دارد.

همچنین مطمئن شوید که قفس عروس هلندی در محیطی است که آن را دوست دارد. به این ترتیب پرنده خانگی شما هنگام یادگیری کلمات احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.

کلمات را دائم تکرار کنید.

انتخاب مکان آرام. اگر آموزش به مرغ هلندی را در محیطی آرام و ساکت انجام بدهید، پرنده شما می تواند به راحتی بر روی کلمات تمرکز کند. اگر حواس پرنده به دلیل محرکات محیطی مختلف به راحتی پرت می شود، می توانید موقع آموزش کلمات قفس پرنده را با پارچه ای بسیار سبک و نازک بپوشانید. این کار باعث از بین رفتن حواس پرتی های بصری نیز می شود.

استفاده از عبارات کوتاه. سعی کنید تا حد امکان عباراتی که آموزش می دهید را ساده و کوتاه نگه دارید. یک کلمه کوتاه و ساده به عنوان مثال اسم پرنده را به طور مرتب تکرار کنید. اگر می‌خواهید عبارتی غیر از نام پرنده آموزش دهید، به یاد داشته باشید که کلمه باید تا حد امکان بسیار ساده باشد. همچنین برای آموزش کلمات به پرنده از صدای نسبتا بلند استفاده کنید.

از آنجایی که عروس های هلندی دارای صدای بلندی هستند، ممکن است نتوانید کلماتی را که با لحن آرام می‌گویید به این پرنده آموزش دهید. از هر کلمه ای در زمان مناسب خود استفاده کنید، مثلاً هنگام شب که می خواهید بخوابید، کلمه صبح به خیر را به پرنده خانگی خود یاد ندهید.

تکرار کلمات مورد علاقه پرنده

هنگام آموزش کلمات به چشمان عروس هلندی خود نگاه کنید. اگر دقت کنید متوجه می شوید که وقتی کلمه خاصی را می گویید مردمک های چشم پرنده بزرگتر می شوند. گاهی نیز تاج پرنده به دلیل هیجان یا علاقه بالا می رود. اما اگر هیچ کدام از این نشانه ها را در پرنده خانگی خود نمی بینید، احتمالا پرنده به شنیدن کلمه ای که می گویید هیچ علاقه ای ندارد. تمرکز خود را بر روی کلماتی بگذارید که مرغ هلندی شما به آن علاقه نشان می دهد.

عروس هلندی ممکن است به دلایل دیگر عبارت شما را تکرار نکند. این مساله به هیچ وجه نشانه عدم علاقه پرنده به آن عبارت نیست. گاهی ممکن است پرنده از نظر فیزیکی و به دلیل ساختار حنجره قادر به بیان کلمه ای خاص نباشد.

تقویت رفتار مثبت

آموزش صحبت کردن به عروس هلندی || دام و پت

هر زمان که عروس هلندی کلمه ای را به درستی بیان کرد، به پرنده خود علاقه و توجه زیادی نشان بدهید. برای ابزار محبت به پرندگان روش های مختلفی وجود دارد. برخی از پرندگان ممکن است غذای انسان را بیشتر دوست داشته باشند، اما برخی دیگر از پرندگان غذاهای مخصوص خود را ترجیح می دهند. برای تشویق عروس هلندی و نشان دادن علاقه خود، باید با رفتار این پرنده به خوبی آشنا باشید.

سرماخوردگی در عروس هلندی و راهکارهای درمانی آن را بشناسید.

حفظ آرامش و صبوری

مهم نیست که عروس هلندی شما چقدر باهوش است، زیرا به هر حال این پرنده هرگز نمیتواند به خوبی یک طوطی با شما صحبت کند. بنابراین شما باید صبور باشید و آرامش خود را حفظ کنید. اگر صبر و حوصله خود را از دست بدهید پرنده از شما می ترسد و تمام پیشرفت هایی که به دست آورده اید را یکجا از دست خواهید داد. یک حرکت دست شما می تواند باعث ترس شدید عروس هلندی شود، پس کاملا مراقب باشید.

شایع ترین بیماری های عروس هلندی را بشناسید.

پیچیده کردن عبارات

هنگامی که پرنده شما یک عبارت را به خوبی یاد گرفت، تکرار آن کلمه را رها کنید. به هر حال، شما نمی خواهید تمام روز فقط یک عبارت تکراری را از پرنده خود بشنوید.

سعی کنید کلمات مختلفی که به عروس هلندی یاد می دهید را با انجام همزمان رفتار مربوط به آن تقویت کنید. به عنوان مثال وقتی می خواهید کلمه سیب را به عروس هلندی یاد بدهید، یک سیب را نزدیک قفس ببرید و بگویید سیب می‌خواهی؟ اگر این کار را به اندازه کافی انجام دهید، ممکن است عروس هلندی شما با دیدن سیب شروع به گفتن این عبارت کند.

همچنین می توانید به عروس هلندی خود سوت زدن را یاد بدهید. اگر به طور مکرر برای عروس هلندی سوت بزنید، ممکن است آن را برای شما تکرار کند. با این حال، توصیه می شود که اینکار را زیاد انجام ندهید. زیرا هنگامی که عروس هلندی یاد بگیرد چگونه سوت بزند، ممکن است سوت زدن را به صحبت کردن ترجیح بدهد. زیرا سوت زدن به هر حال برای هر پرنده ای آسانتر است.

اگر می خواهید از یک عروس هلندی نگهداری کنید و به پرنده زیبای خود صحبت کردن را آموزش دهید، بهترین گزینه برای شما عروس هلندی نر است. عروس های هلندی نر بیشتر از عروس های هلندی ماده صحبت می کنند.

گاهی ممکن است عروس هلندی فقط برای جلب توجه شما شروع به صحبت کند. در اینگونه مواقع صحبت کردن پرنده شما پس از مدتی متوقف می شود. علت این رفتار این است که عروس هلندی یاد می‌گیرد که وقتی از گفتن کلمه ای امتناع می‌کند، شما توجه و محبت بیشتری نشان می دهید. در نتیجه عروس هلندی از این رفتار به نفع خود استفاده می کند.

چرا عروس هلندی من عصبانی می شود؟

ضبط صدای عروس هلندی

آموزش صحبت کردن به عروس هلندی || دام و پت

بخشی از صدای عروس هلندی را ضبط کنید. اجازه دهید این صدا چندین بار با صدای بلند در نزدیکی قفس پخش شود. این کلمات و صداهای کوتاه را می توانید حتی زمانی که در خانه نیستید برای پرنده خود پخش کنید. علاوه بر آن می توانید این کار را با صدای خود انجام بدهید. یک ضبط صوت تهیه کنید و سپس در حدود 6 دقیقه کلماتی که می خواهید عروس هلندی یاد بگیرد را با صدای کاملا بلند و واضح ضبط کنید. بسته به میزان توجه عروس هلندی شما، هر 3 الی 4 دقیقه یکبار زمانی را برای استراحت این پرنده در نظر بگیرید. هر زمان که فرصت آموزش به پرنده خود را ندارید می توانید ضبط را روشن کرده و نوار را برای پرنده خود پخش کنید.

اگر عروس هلندی شما خیلی پیر باشد، آموزش کلمات می تواند مشکل باشد. بهترین زمان برای آموزش صحبت کردن به پرندگانی مانند عروس هلندی 8 الی 10 ماهگی است.

عروس های هلندی که به صورت جفت نگهداری می شوند کمتر احتمال صحبت کردن دارند. علت این است که این پرندگان زیبا بیشتر با یکدیگر پیوند دارند تا با انسان.

سخن آخر

عروس های هلندی پرندگانی بسیار اجتماعی و معمولاً پرانرژی هستند. بنابراین، باید بتوانید زمان خوبی را با پرندگان زیبای خود بگذرانید. اگر نمی توانید، برای عروس هلندی خود به اندازه کافی وقت بگذارید بهتر است از نگهداری این پرنده حساس صرف نظر کنید. به خاطر داشته باشید که عروس های هلندی به محبت و توجه زیادی نیاز دارند.

هر روز حداقل به مدت 1 الی 2 ساعت به پرنده خانگی خود توجه و رسیدگی کنید. می توانید با دست به عروس هلندی خود غذا بدهید یا پرنده خود را نوازش کنید. انجام این کارها باعث برقراری ارتباطی قوی تر بین شما و پرنده تان خواهد شد.

اگر می خواهید عروس هلندی شما چیزی بگوید، تا حد امکان حرکتی مانند تکان دادن سر را به آن اضافه کنید. با این حال مراقب باشید که حرکات ناگهانی سر یا دست شما پرنده را نترساند. با کمی صبر و ملایمت می توانید کلمات زیادی را به عروس هلندی خود یاد بدهید. برای نگهداری بهتر حیوان خانگی خود بهتر است وضعیت موهای سر عروس هلندی را بشناسید.

منبع
https://www.wikihow.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا